Разом із цим, відпрацювання не повинно перевищувати 8 годин, а для неповнолітніх – 2 години на день. Згідно до ст. 31-1КУпАП суспільно корисні роботи не призначаються особам із інвалідністю І або ІІ груп, вагітним жінкам, чоловікам старшим 60 років, жінкам – від 55 років.
Суспільно корисні роботи є оплатним видом адміністративного стягнення. Отримані за них кошти направляються на погашення боргу за аліменти (ст. 325-1 КУпАП). У випадку ухилення особи від цих робіт, вони можуть бути замінені адміністративним арештом із розрахунку 15 годин невідпрацьованих суспільно корисних робіт на одну добу арешту. Арешт не повинен перевищувати 15 діб.
Також Законом регламентовано тимчасове обмеження неплатників аліментів у праві: виїзду за межі України; керування транспортними засобами; користування пневматичною, вогнепальною мисливською зброєю; у праві на полювання. Наведені обтяження будуть діяти до погашення заборгованості зі сплати аліментів у повному обсязі.
Обмеження на кермування не застосовується до осіб, які перебувають на строковій військовій службі або мобілізовані чи проходять службу в АТО; до осіб із інвалідністю чи таких, які піклуються про інваліда, а також до осіб, у яких це право пов’язане з основним джерелом доходу.
Відповідно до ст.5 Закону «Про судовий збір», з 6 лютого 2018 року при подачі позовів про стягнення аліментів, оплати додаткових витрат на дитину, стягнення неустойки (пені) за прострочення сплати аліментів, індексацію аліментів чи зміну способу їх стягнення, а також у разі подання заяви щодо видачі судового наказу про стягнення аліментів, особи звільняються від сплати судового збору.
Протягом 2017 року до Бершадського районного суду надійшло 165 позовів про стягнення аліментів, із яких 122 задоволені.
Євген ДАНІЛЕНКО, помічник судді Бершадського районного суду