Певними виключеннями є направлення виконавчого документа за належністю іншому органу державної виконавчої служби, закінчення виконавчого провадження за рішенням суду, винесеним у порядку забезпечення позову чи вжиття запобіжних заходів, а також крім випадків нестягнення виконавчого збору та витрат на пов’язаних з організацією та проведення виконавчих дій.
Якщо у виконавчому провадження державним виконавцем був накладений арешт на майно боржника, у постанові про закінчення виконавчого провадження, повернення виконавчого документа стягувачу або повернення виконавчого документу до суду або до іншого органу ( посадовій особі), який його видав, державний виконавець зазначає про скасування арешту, накладеного на майно боржника.
За заявою боржника державний виконавець видає йому додаткові копії постанови, вказаної у ч. 2 ст. 50 ЗУ «Про виконавче провадження» ( про закінчення виконавчого провадження , повернення виконавчого документа стягувачу або повернення виконавчого документу до суду або до іншого органу ( посадовій особі) , який його видав), для її пред’явлення до органів, що здійснюють реєстрацію майна або ведуть реєстр заборони на його відчуження для зняття арешту з майна.
Завершене виконавче провадження не може бути розпочате знову, крім випадків передбачених Законом України «Про виконавче провадження». Стаття 51 Закону України «Про виконавче провадження» передбачає підстави для відновлення виконавчого провадження.
У разі якщо постанова державного виконавця про закінчення виконавчого провадження або повернення виконавчого документа стягувачу визнана судом незаконною чи скасована начальником відділу, якому безпосередньо підпорядкований державний виконавець, або керівником відповідного органу державної виконавчої служби, або якщо до державного виконавця надійшло рішення суду про скасування заходів до забезпечення позову, а також у разі повернення виконавчого документа з іншого відділу державної виконавчої служби, виконавче провадження підлягає відновленню протягом трьох робочих днів з дня надходження рішення суду, виконавчого документа чи постанови керівника відповідного органу державної виконавчої служби.
За наявності обставин, передбачених частиною шостою статті 79 цього Закону України «Про виконавче провадження» ( у разі подальшого перешкоджання боржником проживанню (перебуванню) стягувача у приміщенні, куди він був примусово вселеннй), виконавче провадження підлягає відновленню у триденний строк з дня надходження до державного виконавця відповідної заяви стягувача.
Про відновлення виконавчого провадження державний виконавець виносить постанову, копії якої не пізніше наступного дня надсилаються до суду, який визнав незаконною постанову державного виконавця, сторонам, а також органу (посадовій особі), який видав виконавчий документ.
У разі відновлення виконавчого провадження стягувач, суд або орган (посадова особа), якому повернуто виконавчий документ, зобов’язаний у тримісячний строк з дня надходження відповідної постанови пред’явити його до виконання.
Заступник начальника ВДВС Бершадського РУЮ Ярослав Головатий