Fridge magnet wooden gears

Вічна шана і подяка

  • Подобається0Не подобається
  • 15 Листопада 2014, 09:00

У ці сумні осінні дні пом’янемо добрим словом неповторну особистість, людину, яка жила і трудилась на благо Батьківщини, зокрема району, – Кузика Григорія Йосиповича.

Сім років, як земля втратила великого патріота, розважливого і дбайливого господаря поля. Він був і назавжди залишиться для сучасників і нащадків прекрасним взірцем мудрості, порядності, чесності, доброзичливості. Його трудолюбивість і самовіддача захоплюють і досі.

Життя не було ласкавим і легким. Народився у 1923 році в Шляховій у селянській сім’ї середніх статків, ріс без батька. Змалку привчався любити землю і працювати на ній. У роки Великої Вітчизняної війни, не шкодуючи власного життя, боровся за визволення Батьківщини, був поранений під Яссами, після лікування в госпіталі повернувся додому.

Свій трудовий шлях Григорій Йосипович починав бригадиром. Але у ньому завжди було присутнє стрімке прагнення розвиватися та приносити більше користі людям. У 50-х роках був обраний головою Шляхівської сільської ради, згодом працював заступником голови колгоспу с. Шляхової. У 1958 році став заступником голови правління укрупненого колгоспу під керівництвом В. М. Кавуна.

А з 1970 до 1992 року очолював Шляхівське господарство.

Також обирався депутатом місцевих рад, Верховної Ради УРСР.

При ньому значно виросли обсяги виробництва і заготівлі рослинної та тваринної продукції. Секретом догляду за землею та високого врожаю були майстерність і творчість багатьох спеціалістів, ретельна підготовка грунту, насіння, точне визначення строків сівби, уміле використання техніки, добрив, отрутохімікатів.

За самовіддану працю і вагомий внесок у розвиток сільського господарства Григорій Кузик був нагороджений багатьма медалями та орденами, зокрема орденом Леніна, Жовтневої революції, «Знак Пошани». 7 липня 1986 року за видатні виробничі досягнення та трудову доблесть Григорію Йосиповичу присвоєно звання Героя Соціалістичної Праці.

Наступники Григорія Кузика у ТОВ «Світанок-Агросвіт» свято бережуть та примножують неоціненний спадок і пам’ять про прекрасну людину.


Дивіться також в розділі  Спогади
» 02.04.2018 За громадянську мужність, патріотизм, героїчне відстоювання конституційних засад демократії, прав і свобод людини, самовіддане служіння українському народу, виявлені під час Революції Гідності, Указом Президента України №890/2014 від 21 листопада...
» 02.04.2018 Уривок зі спогадів «З ярмарку»
» 01.04.2018 Кілька днів по центральній ґрунтовій дорозі, яка пролягала через село, стрімко просувались фашистські війська: автомобілі, танки, артилерія. Вояки йшли повз хату мого дідуся Миколи. Тож в один із звичайних днів сорок четвертого року, коли вже...
» 30.12.2017 Люди старшого покоління добре пам’ятають значки, марки, листівки і плакати з символікою VI Всесвітнього фестивалю молоді і студентів, що проходив з 28 липня до 11 серпня 1957 року в Москві. На нього приїхали тисячі юнаків і дівчат із 131 країни...
» 11.12.2017 8 грудня 2015 р. в АТО загинув Юрій Тарасенко
» 27.10.2017 Добрі справи і гарний слід
» 16.09.2017 Поетичний заповіт Миколи Хараїма
» 04.02.2017 Пам’яті друга
» 17.12.2016 Оніщенко Віктор Васильович
» 10.12.2016 Дороги майора Дігтяра
Всі статті розділу Спогади »
Цікаві фото
2 фото   
<b>Горпинині діти</b><br />Батько її був звичайним селянином, але встиг взяти участь у російськояпонській та першій світовій війнах. У 1917-му...
6 фото   
<b>Музей культури села Прокопа Колісника</b><br />
7 фото   
<b>Екологічний проект "Впровадження інноваційних підходів щодо підвищення екологічної безпеки населення Бершадського району"</b><br />Ідея проведення Всеукраїнського конкурсу проектів та програм розвитку місцевого самоврядування належить учасникам...
2 фото   
<b>Роман Андрущак: «Я відкритий для всіх»</b><br />– Романе Леонідовичу, декому із читачів цікаво більше дізнатися про Вас, чому пішли на службу в систему МВС?
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Джулинка
Мороз Платон Ілліч (1901) 1901 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 26.01.41.

З історії Бершаді
Горіла земля під ногами окупантів. Група К. О. Пустовойтова спалила на залізничній станції до тисячі тонн сіна, заготовленого для коней румунських військ, група В. М. Глущенка вивела з ладу 64 трактори, знищила понад 400 тонн пального, сховала 12 розібраних тракторів, які після приходу частин Червоної Армії полагодили. Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Вічна шана і подяка - Спогади - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники