Фестивальний марафон розпочався з сільських фестивалів. А потім, 28 квітня 1957 року, у Джулинці відбувся І-ий фестиваль молоді Джулинського району (до вересня 1959-го Красносілка входила до складу цього району).
На початку травня 1957 року у Вінниці відбувся перший обласний фестиваль молоді Вінниччини, в якому взяли участь тисячі обдарованих співаків, декламаторів, танцюристів, музикантів з усіх районів області. З 25 до 28 травня 1957-го у Києві проходив перший республіканський фестиваль молоді. У ньому брали участь більше 3 тисяч представників колективів художньої самодіяльності з усіх 26 областей України, міст Києва і Севастополя.
Протягом квітня 1957 р. у районі проходили сільські фестивалі молоді. Кожну неділю з 31 березня до 21 квітня в селах юнаки і дівчата брали участь у святі молодості. Однією з перших у районі фестивальну естафету розпочала молодь Красносілки.
Сонячного недільного ранку, 31 березня 1957 року, всюди гучно лунала музика. Біля сільського клубу в очікуванні офіційної програми фестивалю гуртувалася молодь – робітники і службовці цукрового заводу, колгоспники і колгоспниці, педагоги і старшокласники місцевої школи.
О 10-й годині колони, святково прикрашені прапорами, з емблемами фестивалю, силуетами голубів, лозунгами і транспарантами, під звуки маршів духового оркестру вирушили до сільської середньої школи, де і мали відбутися урочисте відкриття та огляд художньої самодіяльності.
Учасники фестивалю вишикувалися перед трибуною біля школи. На трибуні представники органів влади Джулинського району, керівники колгоспу, заводу, школи, кращі комсомольці. Урочистою промовою фестиваль відкрив голова сільської ради Степан Іларіонович Хливнюк. Під звуки державного гімну у виконанні духового оркестру краща молодь села підняла прапор фестивалю. Від молоді з урочистим словом виступила передовик виробництва – токар Красносільського цукрового заводу, комсомолка Віра Трапезнікова. До речі, вона ж піднімала і прапор районного фестивалю у Джулинці.
Після урочистого відкриття фестивалю розпочалися виступи колективів художньої самодіяльності. Ось як ця подія була висвітлена у районній газеті: «… Зведений хор під керівництвом Г.Головка майстерно виконує пісні: «Партії слава, Леніну слава», «Гімн демократичної молоді», «Київську фестивальну» й інші. Потім по черзі виступають художні колективи та окремі виконавці школи, цукрового заводу, колгоспу «12-річчя Жовтня»…».
Довго звучали пісенні переливи над селом. Серед них українські народні пісні, пісні українських поетів і народів колишнього Радянського Союзу, власні твори. Кращим серед колективів був хор цукрового заводу, який потім представляв Красносілку на фестивалі молоді Джулинського району. Приємне враження справив своєю грою і репертуаром духовий оркестр.
У той же час на стадіоні проходили спортивні змагання.
Були зіграні матчі з футболу.
Під музику молодь змагалася з легкої атлетики, підтягування, піднімання гирі, різних ігор і спортивних змагань. Тут же відбувалися і масові конкурси, змагання, танці. Навколо стадіону стояли виїзні лотки з морозивом, ситром, солодощами. Масовими були і змагання з волейболу, які проходили на майданчику біля школи.
Кращим учасникам художньої самодіяльності та переможцям спортивних змагань були вручені грамоти, подарунки.
Увечері на стадіоні урочисто запалили факел фестивалю, а біля Бугу неподалік стадіону яскраво запалало багаття.
Фестиваль продовжувався народними гуляннями.
У неділю, 28 квітня, на районний фестиваль гостей збирала Джулинка. Але то вже інша історія...
Володимир ПРИБИЛА, краєзнавець.