Будинок музею культури села Поташня та Галереї Прокопа Колісника побудований в кінці 18ст. (близько 1776р.) у вишуканому класичному стилі.
Адреса: 24461 с. Поташня, вул. Головна,66
Телефон: (04352) 56-185
Музей працює з 9.00 до 18.00
Обідня перерва з 12.00 до 13.00
вихідний – субота, понеділок
Вхід до музею - безкоштовний
Завідуюча народним музеєм культури села та галереї Прокопа Колісника в с. Поташня – Криворучко Надія Іванівна
У 2004 році з ініціативи та за проектом художника П.М.Колісника було створено музей культури села та Галерею Прокопа Колісника. Звання народного музей отримав у 2007році.
У музеї зібрані унікальні речі, що є свідками історії, живописні твори славного і талановитого земляка – Прокопа Колісника.
Музей культури села та Галерея Прокопа Колісника є центром культурного та мистецького життя району та області. Щорічно з 2004 року у Поташні проводиться мистецький пленер «Поташня – чарунка Поділля».
«Поташня – чарунка Поділля» - сім літ.
15 серпня 2010 року у селі Поташня відбувся черговий, сьомий, мистецький пленер «Поташня Чарунка Поділля» - 2010», на якому учасниками проекту було представлено власні роботи: живопис, рисунок, фотографія.
Автором і куратором проекту є Прокіп Колісник - заслужений художник України, член спілки художників України.
Учасниками проекту були художники: Прокіп Колісник, Левко Воєдило, Олесь Соловей, Володимир Гарбуз, Василь Корчинський.
Співорганізаторами мистецького пленера виступають також Національна спілка художників України, Асоціація українських письменників, Міжнародна громадська організація «Вінницьке земляцтво» в м. Києві, Благодійний фонд «Україна інкогніта», Національна спілка письменників України.
Мистецький проект «Поташня – чарунка Поділля» проводиться вже сім років поспіль.
Протягом цього часу село Поташню відвідали відомі співаки, артисти та художники, які були безпосередніми учасниками проекту на різних його етапах. Традиційно, художники залишають в дарунок свої роботи музею с. Поташні.
Серед співаків у пленері брали участь П. Дворський, І. Шинкарук, С. Городинський, дует «Писанка» та ін. Постійними учасниками мистецького проекту є поети та письменники, які в своїх творах описують пленери та враження від них.
На свято також були запрошені: письменниця, поетеса, заступник голови «Вінницького земляцтва» - Ніна Гнатюк, поет, лауреат Шевченківської премії – Василь Герасим'юк, письменник. заслужений діяч мистецтв України, актор – Василь Довжик., представники влади району, жителі села та гості.
З вітальним словом виступив голова райдержадміністрації О. Снігур, який наголосив, що проект є досить важливим для розвитку культурного життя району, так як він є часточкою в мозаїці національної і світової образотворчої культури. Саме завдяки творчій співпраці митців із місцевим населенням, в с. Поташні вперше в Україні була заснована галерея сучасного мистецтва під назвою «Музей культури села та галерея Прокопа Колісника». Тому місцева влада і надалі сприятиме розвитку та розквіту подібних заходів у районі.
Заступник голови районної ради П. Сугак привітав присутніх та побажав їм успіхів та творчого натхнення.
З музичним вітання виступила солістка Г. Тимченко - артистка Черкаської філармонії, учасниця капели бандуристів та тріо «Мальви».
Організаторами свята виступили відділ культури і туризму райдержадміністрації (начальник відділу - Н. Герасимчук) та сільський голова с. Поташні М. Рудь. Приємно здивували присутніх своїми виступами учні Поташнянської ЗОШ І – ІІ ст., вихованці дитячого садочка «Сонечко» та працівників місцевого будинку культури.
Учасники пленеру 20 серпня 2010 року відкривають виставку «Поташня – чарунка Поділля» - сім літ», у м. Києві, яка відбудеться в Національному музеї літератури України