На знімку: Михайло Бурлака, Юрій Джус та Микола Грабчак знайшли час, аби поцікавитися цінами на сільському ринку.
Наприклад, деякі з його колег ще до цього часу ламають голову над тим, як завершити програму освітлення вулиць, у Дяківці ж дійшли згоди з представниками громади, як це зробити швидше і дешевше. Юрій Степанович залюбки поділився б досвідом у цьому плані з усіма бажаючими.
Чимало зроблено і у дитячому садку. Запах фарби відчувався й у адміністративній будівлі, у якій і сільська рада, і ФАП, хоч остаточно ремонтні роботи тут ще не завершено.
Чого тільки варто буде вирішити проблему опалення. Але з усього видно, що осилять і її.
У день, коли готувався цей матеріал, здійснювалися роботи по організації водовідведення, сільський голова розповідав, що буде також підведено воду, організовано внутрішню вбиральню.
Начальник Бершадського РВ УМВС України О.В. Революк, який разом із головами райдержадміністрації М.Г. Бурлакою і районної ради М.П. Грабчаком відвідав це село, не без задоволення оглянув кімнату дільничного інспектора міліції, підготовка якої була на стадії завершення.
Дяківку газифіковано – блакитним паливом користується переважна більшість жителів села. Сільський голова планував газифікувати ще й це приміщення. Але дізнавшись, що за газ сільській раді доведеться платити по 4,7 гривні за кубометр, став змушений шукати альтернативні джерела опалювання.
У Дяківці налагоджена тісна співпраця сільського голови з директором місцевого приватного підприємства В.В. Довгополюком. Відчувалося, що і економічні розрахунки здійснюються ними спільно.
Знайшли кошти не тільки на ремонтні роботи, а й на медикаменти для ФАПу.
На день, коли готувався цей матеріал, у школі належало ще чимало зробити по підготовці до нового навчального року. Але дорікнути комусь за це було б зовсім несправедливо. Настільки масштабного ремонту, з облаштуванням внутрішніх вбиралень, школа, за словами жителів цього села, не бачила вже давно.
Оскільки основний спектр робіт, якими повинен опікуватися сільський голова, був на виду, М.Г. Бурлака і М.П. Грабчак мали можливість більш поглиблено вникнути у тутешнє життя. Обох цікавило абсолютно все. І так повинно бути. Лише на основі поглибленого аналізу можна справедливо оцінювати роботу влади па місцях. Певну оцінку їй у даному випадку можна було б зробити вже з того, що на прийом до голови райдержадміністрації і голови районної ради не з'явився ніхто. Виїзд було організовано у базарний день, представники влади побували і на сільському ринку, де розмовляли з людьми, цікавилися цінами. При цьому ні в кого з тутешнього населення не було жодної скарги. Ось що значить працювати на місцях з громадою.
Село газифіковане, тож здавалося б, годі про це вже і мову вести. Але як виявилося, у Дяківці виношують ідею здешевлення і цього виду палива.
Тут зберегли тваринництво, вистачає і органіки. Чому б у такому випадку не організувати виробництво з нього біогазу? Щодо позиції районної влади, то вона тільки підтримує такі ініціативи. М.Г. Бурлака був не проти, щоб організувати поїздку у місця, де це вже практикується, щоб безпосередньо на місці визначитися, наскільки це реально і буде вигідно.
На особливому контролі у районної влади були і питання роботи соціальних служб у цьому віддаленому селі. У Дяківці намагаються вникати й у вирішення цих питань. Можливо, сільському голові і не зовсім приємно було зізнатися, що у селі є сім'я, зустріч з батьками дітей з якої працівники сільської ради призначили на ринку. Бо розуміли, що тільки у такий спосіб можна буде з користю використати соціальні виплати на підготовку цих дітей до навчального року.
Досить суттєва матеріальна допомога тут надається В.В. Довгополюком. Тільки на підготовку школи він витратив більше ста тисяч гривень. Щодо позиції сільського голови, то він зізнався, що його дуже ображає те, що сільські ради дотаційні. «Якби нам залишали хоча б половину прибуткового податку або якби хоч щось перепадало від сплати за дороги, зовсім іншою могла б бути ситуація», – зауважував він.
Або ж у Дяківці ніяк не вірять, що автобусний маршрут у їхнє село може бути збитковий. Адже пролягає він ще й через Велику Киріївку, Устя, Берізки-Бершадські, Джулинку, Теофилівку, Шляхову, жителі яких теж ним скористалися б.
М.Г. Бурлака повідомив, що влада працює над вирішенням і цієї проблеми, щоб автобус заїжджав у це село, як працює і над вирішенням проблеми відкриття комунальних аптек у селах та інших, не менш важливих, питань.
А от у Теофилівці, куди представники району теж заїхали, ситуація була вже зовсім іншою, напруженішою. Позитивним є те, що тут, нарешті, знайшли кімнати, і повним ходом вели їх підготовку, щоб переселити у них ФАП, приміщення якого у аварійному стані. А от стосунки місцевого населення з теперішнім інвестором, який увійшов у це село, бажають бути кращими. Тому гості з району обіцяли втрутитися і у вирішення цієї проблеми.
Павло КУШПЕЛА.