Дяківка далека і близька

  • 0
  • 2 Липня 2012, 23:30

250 дворів, у кожному п’ятому з яких ніхто вже не проживає, 628 жителів – такою є на сьогодні Дяківка. Характерною особливістю даного села, якщо порівнювати його з іншими, є те, що дуже багато спеціалістів, просто жителів, з приїжджих, які вже тут, як вони самі висловлюються, прижилися, пустили коріння і мігрувати далі, як це тепер стає модно, у пошуках кращої долі не збираються.

Таких «чужих», які насправді давно вже стали своїми, сільськими, у Дяківці до третини від усіх жителів.

Село газифіковане, живе повноцінним життям, функціонують всі об’єкти бюджетної сфери. Багато значить і те, що в селі діє ПСП «Промінь», де чимало дяківчан мають роботу і заробіток.

Ліс, ставки, тутешнє повітря і мальовнича природа неабияк посприяли тому, що навіть у пору, коли виживати у таких – віддалених від райцентру селах не так просто, селян ще не залишило почуття гумору. На прийом громадян, який у цьому селі проводив днями особисто голова райдержадміністрації О.Ф. Снігур, за участю керівників відповідних управлінь, служб і відомств, завітали гуртом аж декілька представників старших верств населення, яких навіть можна було назвати ініціативною групою. Однак вони самі поспішили запевнити, що в їхньому селі взагалі всі живуть за принципом – один за всіх і всі за одного, тому й зайшли на прийом всі разом.

В даному випадку це навіть сприймалося похвально. Тим більше, що просили вони посприяти не у вирішенні якоїсь із надто складних проблем, а найелементарнішої – щоб у їхнє село заїжджав автобус. Бо дійшло вже до того, скаржилися вони, що навіть за їхні п’ять гривень – таку плату встановили водії за те, що повертають у їхнє село, де вже там вести мову про пільговий проїзд, не всі з них погоджуються заїжджати. А квитки на проїзд на автобусній станції у Бершаді, за їх словами, взагалі продають тільки до Березівки.

Представникам громади, звичайно, було роз’яснено, що автопідприємство на сьогодні приватне і покривати затрати на збиткові маршрути автобусів нікому. Як і те, що самі рейси затверджуються не в райдержадміністрації, а в області. Хоч було б набагато краще, щоб отой принцип – один за всіх, було взято на озброєння ще й автопідприємством. Адже населення району – це теж велика громада, про яку хтось повинен дбати, а даною ініціативною групою наводилися приклади грубого ставлення водіїв до пасажирів і навіть відвертого хамства.

Райдержадміністрація, дбаючи за вирішення даної проблеми, яка є характерною не тільки для цього села, вже навіть вийшла в область з ініціативою, щоб якимось чином маршрути руху автобусів затверджувалися все-таки в районі, а не в області, тоді набагато оперативніше можна було б вирішувати подібні негаразди. Але певні висновки щодо поведінки окремих водіїв автобусів все-таки пора зробити і в автопідприємстві.

Нашарування певних проблем гостями з району було виявлено і в дяківській школі – вирішенню окремих одразу ж обіцяв посприяти директор місцевого сільгосппідприємства, депутат районної ради В.В. Довгополюк.

Одним з найголовніших завдань у діяльності сільських рад є, як відомо, виконання бюджету, який Дяківською сільською радою виконується за п’ять місяців на 113 відсотків. Здавалося б, ніби і не повинно виникати ніяких проблем. Однак на адресу сільського голови Ю.С. Джуса всетаки було висловлено ряд зауважень.

Дана сільська рада не бере участі чомусь у різних проектах, хоч за рахунок цього можна було б теж залучити якісь кошти на вирішення деяких із проблем. Врешті-решт всім давно пора зрозуміти, що ситуація з наповненням бюджету у нашій державі непроста, а ми ще так і не навчилися збирати кошти, щоб її виправити.

От і чуємо нарікання на державу, яка, мовляв, повинна допомагати, а десь у чомусь це їй не вдається. А звідки мають взятися у держави гроші, якщо дехто як не платив, так і не платить податки.

Сільському голові було також рекомендовано узаконити ярмарок у цьому селі, посприяти з реєстрацією ВРХ, зокрема телят, щоб населення могло не тільки вільно продавати худобу, а і отримувати на неї дотації від держави.

Під час даного виїзду у Дяківку було оглянуто й інші об’єкти керівником району, зроблені конкретні зауваження й дано відповідні рекомендації.

Павло КУШПЕЛА


автор: Газета "Бершадський край"
Дивіться також в розділі  В громадах
» 16.06.2018 У день Святого Духа (28 травня) в Березівці урочисто відзначили десятиріччя з часу освячення сільського храму Івана Богослова.
» 16.06.2018 Депутат облради Володимир Зарічанський ініціював створення пам’ятника Кобзареві у рідній Війтівці. Погруддя генія літератури та пророка нації виготовляє відомий скульптор, народний художник України, доцент кафедри скульптури Харківської державної...
» 16.06.2018 Бершадська амбулаторія загальної практики – сімейної медицини цього року визнана кращою у районі серед амбулаторій ЗПСМ. Із 2016 року очолює установу мудра жінка, знавець своєї справи, лікар вищої категорії Антоніна Іванівна Колесник. У медицині...
» 16.06.2018 Відділення невідкладної (екстреної) медичної допомоги (НЕМД) визнано кращим відділенням Бершадської ОЛІЛ. У більшій його частині проведено ремонти, які ще тривають.
» 16.06.2018 Заради дітей
» 16.06.2018 Краще відділення
» 16.06.2018 Згуртованість, професіоналізм, колегіальність та послідовність – головні критерії діяльності медиків району
» 15.06.2018 Спиртозаводу нема, а спирт виробляється
» 15.06.2018 Переможці 15 обласного конкурсу
» 08.04.2018 Ефективне реагування на надзвичайні ситуації
Всі статті розділу В громадах »
Цікаві фото
5 фото   
11 фото   
3 фото   
3 фото   
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Устя
Вовк Панфіл Федорович (1904) 1904 р., українець, селянин. Мобілізований в 1944 р. Рядовий. Помер від ран 06.06.44. Похов. с. Н.Грубин, Молдова.

З історії Бершаді
Особливо багато праці довелося прикласти для відбудови заводу та господарства радгоспу дружному колективу цукровиків на чолі з комуністом директором цукрового комбінату К. П. Казіміровим. Протягом чотирьох з половиною місяців 1944 року робітники працювали добровільно по 10—12 годин. Уже з жовтня, перекривши заплановані строки, завод став до ладу, почав переробляти цукрові буряки із... Читати далі »


Якщо Ви виявили помилку, виділіть текст з помилкою та натисніть Ctrl+Enter щоб повідомити про це редакцію

Останні новини
Може бути цікаво

Дяківка далека і близька - В господарствах і громадах, селах Бершадського району та м. Бершадь - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники