Ні, до підготовки техніки, як і щовесни, жодних претензій. Агрегат на підсів люцерни по ярій пшениці тут поспішили вивести з єдиною метою, щоб не втратити вологу, яка весною випаровується з поверхневого шару грунту не по годинах, а по хвилинах.
Директор сільгоспформування В.В. Гасло тут же, у полі, розповів, що з весняними польовими роботами, хоч і перебивали дощі, у цьому році жодних накладок. Вже давно отримано сходи ярого ячменю, підживлено озиму пшеницю, почали вносити по ній гербіциди.
А весь секрет, виявляється, в тому, що весна нині не напружена, як бувало в окремі роки, бо основні площі у господарстві зайняті під озимою пшеницею і озимим ріпаком ще з осені – корективи внесла минулорічна спека. А ще розрахунок на хороші ціни на обидва види продукції. До того ж це є ще й своєрідною перестраховкою. Минулого засушливого року з озимих було намолочено хоч щось, а от ярі зернові у багатьох випадках не вистояли.
На порі у господарстві посів соняшнику, до чого вже готові, кукурудзи. Качаниста торік хоч і підвела теж, зменшувати посівні її площі не збираються. Адже треба орієнтуватися ще й на тваринництво. Інша справа цукрові буряки, які тут мають намір сіяти не більше, як на 40 гектарах. І вина в тому не буряководів, стверджували мало не в один голос В.В. Гасло і А.С. Очашлюк. Швидше всього не дуже потрібна ця культура поки що державі, якщо встановлено такі низькі закупівельні ціни на цукросировину. Та ще й переробники "допомагають" виживати – Красносільський цукровий завод не розрахувався з
Флорино ще за минулий рік.
Як взагалі можна розуміти цінову політику, стверджували співрозмовники, коли ціни на дизпаливо зросли майже в два рази, на добрива теж, а на цукрові буряки залишилися такими, як були.
Тож у
Флорино намагаються економити, впроваджуючи ощадливі технології на полях. Не жаліють грошей хіба що на технічне переоснащення – торік купили трактор "Джон-Дір", такий же комбайн.
Павло КУШПЕЛА.