Щоб не зупинилось серце

  • 0
  • 29 Травня 2012, 21:48

За все життя людське серце робить колосальну роботу. Воно ні на хвилину не зупиняється, не даючи тим самим «зупинитися» нам. Тому так важливо, щоб до цього органу безперервно надходила кров, яка живить його. Неповноцінний кровотік, викликаний різними причинами, призводить до захворювань серця, зокрема до інфаркту міокарда.

Інфаркт міокарда – це важке захворювання серця. Воно являє собою форму ішемічної хвороби серця, для якої характерно порушення кровопостачання м'язової тканини серця – міокарду. При інфаркті міокарда відбувається некроз (омертвління) ділянки міокарда. На даний час саме гострий інфаркт міокарда є безумовним лідером в структурі смертності в усьому світі.

Дані статистики дозволяють стверджувати, що хвороби системи кровообігу в Україні на сьогодні є основною причиною передчасної смертності населення.

Основні причини такої сумної статистики – куріння, ожиріння, малорухомий спосіб життя, підвищений артеріальний тиск, стреси, підвищений рівень холестерину, несвоєчасне звернення до лікарів. Важливою проблемою є низький рівень санітарної освіти населення, яке в цілому мало обізнане із основними факторами ризику, засобами профілактики і лікування.

Сумна статистика в межах України є віддзеркаленням і нашої бершадської статистики. Так, в минулому році на гострий інфаркт міокарда захворіло 43 жителі району, з них лише двоє звернулися за медичною допомогою вчасно, тобто до 6 годин з моменту захворювання, в цьому році вже 15 чоловік перенесли інфаркт і лише 1 звернувся за допомогою одразу ж після перших симптомів захворювання.

Лікарі Бершадської ЦРЛ освоїли новий метод лікування інфаркту міокарда: тромболітична терапія (тобто розчинення тромба), але так званий тромболізис можна провести лише за умови, що хворий поступить у лікарню вчасно.

Тромболітична терапія покращує загальний стан хворого, зменшує наслідки ускладнень, які виникають після інфаркту міокарду, попереджує ризик розвитку серцевої недостатності.
Якщо раптом ви відчули пекучий біль в ділянці грудної клітки, особливо після фізичного навантаження, чи з'явилася сильна задишка, відчуття нестачі повітря, або короткочасна втрата свідомості – не втрачайте часу, одразу телефонуйте у відділення швидкої допомоги, звертайтеся до сімейного лікаря.

Бережіть своє серце. Згадайте про здоровий спосіб життя, здорову їжу та розумні фізичні навантаження, забудьте про шкідливі звички. Дослухайтеся до свого організму. І тоді ви проживете довге, щасливе і здорове життя.

Тетяна ЗАЛЕЦЬКА, завідуюча терапевтичним відділенням Бершадської ЦРЛ.


автор: Газета "Бершадський край"
Дивіться також в розділі  Вдома
» 30.04.2015 У весняно-літній період для кожного з нас, особливо ж для любителів лісових прогулянок, існує ризик підхопити захворювання, про яке далеко не всі знають. Хвороба Лайма (бореліоз) діагностується лише у 40% випадків, причому самолікування або...
» 25.03.2014 У Бершадь родина Кобзіних переїхала із селища Городниці, що на Житомирщині. Привезли із собою не тільки свої звички, а й уподобання і рецепти поліських страв. Одна з них – холодна юшка з грибами та рибою. Без неї на їхній малій батьківщині не...
» 01.01.2014 Ялинки для новорічних потреб можуть мати три варіанти походження: а) бути спеціально вирощеними, б) бути отриманими внаслідок санітарних рубок та прорідження молодих насаджень, в) бути плодом браконьєрського про- мислу. В Україні дуже поширилося...
» 10.12.2013 Пропонуємо кілька порад, які допоможуть зменшити рахунки за електрику, без шахрайських методів.
» 24.11.2013 Як боротися зі стресом
» 09.11.2013 Хронічна серцева недостатність
» 26.08.2013 Життєдайна сила материнського молока
» 30.07.2013 Як сили відновити?
» 02.06.2013 Бережіть себе і будьте здорові
» 02.12.2012 Як запобігти інсульту?
Всі статті розділу Вдома »
Цікаві фото
6 фото   
11 фото   
4 фото   
2 фото   
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Романівка
Деркач Іван Пателеймонович (1925) 1925 р., українець, селянин. Мобілізований в 1944 р. Рядовий. Загинув 31.01.45.

З історії Бершаді
Активно діяли й молодіжні підпільні групи. Ватажок однієї з комсомольсько-молодіжних груп Борис Нижник (підпільна кличка Роман Бурий) разом з товаришами здійснив кілька нападів на румунських жандармів. Підпільники знищили ворогів та забрали їх зброю. Гестапівці натрапили на слід групи. Вже отримавши смертний вирок, вихованець ленінського комсомолу в листах до рідних жалкував, що не зможе далі... Читати далі »


Якщо Ви виявили помилку, виділіть текст з помилкою та натисніть Ctrl+Enter щоб повідомити про це редакцію

Останні новини
Може бути цікаво

Щоб не зупинилось серце - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники