До серцевої недостатності призводять такі хвороби, як вади серця, ішемічна хвороба серця, кардіосклероз, гіпертонічна хвороба або навіть хвороба легенів.
Щоб ефективно лікувати серцеву недостатність, спочатку потрібно встановити її причини. Головною причиною є велике фізичне навантаження на серце.
Якщо воно збільшується, то треноване серце збільшує потік крові до органів, а нетреноване – кількість скорочень. Це і призводить до розвитку хвороби.
Якщо ви відчуваєте ускладнене дихання або змушені відпочити через задишку, що з’явилася, відчуваєте втому, слабкість і не можете виконувати звичне фізичне навантаження, а також біль у грудній клітці або у вас стали набрякати ноги – зверніться до лікаря. Кожен із цих симптомів може вказувати на недостатність роботи серця.
Лікар призначить необхідні обстеження та лікування, а ще дасть поради і рекомендації, як зменшити навантаження на ваше серце.
- Скоротіть фізичні навантаження як на роботі, так і вдома. Дайте відпочити своєму серцю. Обстановка навколо вас повинна бути спокійна і розмірена, щоб виключити можливість серцевої «втоми».
- Другим і важливим кроком у лікуванні серцевої недостатності є дієта. Споживайте ту їжу, яку вам радить лікар. Намагайтеся не набирати вагу. Жир піднімає діафрагму, а та в свою чергу ускладнює роботу серця. Їжте 4-5 разів на день, виключаючи зі свого раціону борошняну і жирну їжу. Вживайте якомога менше солі. Не пийте багато кави та чаю, вони негативно впливають на роботу серця. Вечеряйте за 2 години до сну. Слідкуйте за тим, щоб кишечник працював як годинник.
- Ну і, звичайно ж, будь-який лікар вам призначить ліки. Без них не обійтися. Деякі люди бояться заспокійливих препаратів. Препарати, прописані лікарем, спрямовані на те, щоб заспокоїти серце і захистити його від зайвих перевантажень. Так що вони обов’язкові до прийому.
Не зволікайте з лікуванням такого серйозного захворювання, виконуйте всі рекомендації та поради вашого лікуючого лікаря.
Тетяна ЗАЛЕЦЬКА, завідуюча терапевтичним відділенням Бершадської ЦРЛ