Василь Михайлович Кавун – один із розбудовників Житомирщини, видатний громадський і політичний діяч, перший секретар Житомирського обкому Комуністичної партії, Герой Соціалістичної праці, кавалер шести орденів Леніна, почесний громадянин міста Житомира.
За час перебування його на керівній посаді в області та Житомирі потужними темпами велося житлове будівництво.
В обласному центрі з’явилися нові мікрорайони. Ремонтувалися дороги, будувалися нові мости, споруджувалися сучасні підприємства: меблева фабрика, цегляний і блочно-силікатний комбінати, м’ясопереробний комбінат, заводи всесоюзного значення – «Хімволокно», «Промавтоматика», «Електровимірювач», ЗОК, ЗМК та інші. За керівництва Василя Кавуна відкрито міжколгоспний санаторій «Дениші», побудовано сучасний парк ім. Ю. Гагаріна. Потужний прорив був зроблений і в сільському господарстві. Велика увага приділялась кадровій політиці.
На пропозицію депутатів від Комуністичної партії України було затверджено цілий ряд заходів з увічнення пам’яті Василя Кавуна та Василя Ямчинського. Крім видання книги, Житомирській ЗОШ №22 присвоєно ім’я В. Кавуна і встановлено біля школи погруддя цієї видатної людини; встановлено меморіальну дошку на будинку, де він проживав; затверджено рішення про встановлення п’яти іменних стипендій ім. В. Кавуна для студентів Житомирського агроекологічного університету.
Спогади «Живий у пам’яті людській» – друга книга, яка побачила світ у рамках реалізації книжкового проекту «Славетні імена Житомирщини».
Виступаючи на презентації книги, голова облдержадміністрації Сергій Рижук підкреслив, що ми вшановуємо пам’ять земляка, який зробив дуже багато для розквіту нашого краю. Ця книга, наголосив очільник області, - повернення боргу від тих, хто його знав і пам’ятає. Це книга про трудівника і мудреця нашої епохи.
Як відомо, людина жива і житиме доти, доки про неї пам’ятають вдячні нащадки. Ми, запевнив Сергій Рижук, продовжимо справу Василя Михайловича, робитимемо все для того, щоб перетворити Житомир у місто-красень.
На презентації книги спогадів були присутні і виступали люди, співавтором долі яких був Василь Кавун: Валентин Острожинський, Микола Колісниченко, Олександр Кавун, Михайло Чигир.
Вдова В. Кавуна Ніна Юхимівна щиро подякувала за ініціативу увічнення пам’яті, яку виявили вдячні земляки. «Ця ініціатива здійснилась, - підкреслила Ніна Юхимівна, - за участі великої кількості людей. Я безмежно вдячна працелюбним, творчим людям Житомирщини і бажаю їм міцного здоров’я і добробуту».