Особливістю його є швидкий перебіг і велика кількість ускладнень (особливо у вагітних). Саме тому хворі на цей тип грипу потребують своєчасної допомоги в повному обсязі. Для цього потрібно, щоб до зусиль медиків додалась ще й відповідальність майбутніх мам, які при перших ознаках інфекції повинні звертатись до медичних працівників, а не чекати, доки їх стан наблизиться до критичного.
У випадку захворювання на грип, лікування потрібно починати якомога раніше – це покращує його ефективність.
В якості ліків на даний час використовується препарат Таміфлю, який не протипоказаний при вагітності і дієвість якого доведена на практиці. Тривалість лікування даним препаратом – 5 днів. Доведено, що чим раніше почато лікування Таміфлю, тим менший ризик виникнення ускладнень. Інші противірусні препарати неефективні для даного типу грипу.
Любі жінки, ви повинні бути насторожі, коли у вас з’явиться хоча б один із таких симптомів, як кашель, нежить, біль в горлі, головний біль, задишка, біль у м’язах, нудота, підвищення температури тіла (хоча в деяких випадках температура тіла залишатиметься в межах норми). Якщо вагітна проживає з людиною, хворою на грип, контактує з нею, користується спільними предметами побуту, в цих випадках необхідно звернутись в жіночу консультацію чи приймальне відділення ЦРЛ або викликати «швидку допомогу», сімейного лікаря з метою вирішення питання щодо лікування цієї небезпечної хвороби з перших годин від початку захворювання.
Для того, щоб знизити ризик зараження, необхідно на період епідемії уникати місць скупчення великої кількості людей, вживати вітамінізовану їжу, ну і звичайно, найдієвішою профілактикою була і залишається вакцинація, її безпечність доведено для вагітних та плода. Не займайтесь самолікуванням, пам’я - тайте, що деякі ліки (ремантадин) на сьогодні не діють на віруси групи І, а деякі (аспірин) приймати не можна.
Бажаємо вам бути завжди здоровими.
Василь М’ЯСНІКОВ, завідуючий акушерськогінекологічним відділенням Бершадської ЦРЛ.
Руслана КУЦА, лікар-інтерн акушергінеколог.