Інформуючи, Н.А. Плахотнюк наголосила: не дивлячись на те, що протягом 2009 року в районі вперше діагностовано туберкульоз у 25 хворих (на 11 випадків менше попереднього року), заспокоюватися зарано, адже загалом показник захворюваності по району торік становив 38,8 випадків на 100 тисяч населення (в області – 58,4, по Україні – 72,7).
В районі розроблено та впроваджується низка заходів, направлених не лише на раннє виявлення, а й на профілактику виникнення туберкульозу серед населення.
Основні з них – туберкулінодіагностика, профілактичні флюорографічні обстеження, подвірні обходи, мікроскопічне дослідження мокротиння тощо.
Медики занепокоєні станом проведення проб Манту протягом минулого року. Так, торік через масові відмови батьків від проведення цих проб було охоплено лише 31% дітей. Щоб не допустити подібної ситуації в нинішньому році, доцільно було б, переконана Нінель Анатоліївна, виділити в межах виконання програми протидії туберкульозу кошти з районного бюджету на придбання туберкуліну. Дещо схожа ситуація і з щепленнями проти туберкульозу.
Потребує поліпшення робота по організації проведення профілактичних флюорографічних обстежень, особливо непрацюючих, соціально-дезадаптованих та незахищених громадян. Тут, безперечно, необхідна активна допомога виконкомів сільських рад, депутатського корпусу, органів внутрішніх справ, установ, що надають соціальну допомогу населенню. Чимало залежить і від свідомості самих громадян.
Нинішнього року відновлена практика спільних виїздів начальника відділу охорони здоров’я РДА, заступника головного лікаря ЦРЛ з медичного обслуговування населення, районних спеціалістів з метою надання організаційно-методичної допомоги лікувально-профілактичним закладам. Проводяться поглиблені перевірки з багатьох питань, в тому числі й щодо профілактики та раннього виявлення туберкульозу.
До обговорення питання долучилися члени комісії, запрошені. Зокрема, Валентина Петрівна Довгань наголосила: туберкульоз – проблема не лише охорони здоров’я, а й соціальна. Мова йшла про співпрацю з органами місцевого самоврядування, організацію проведення профілактичних флюорографічних обстежень в селах, більш прискіпливу увагу до контингенту, який прибуває в район, покращення просвітницької діяльності, пропаганду здорового способу життя.
За результатами засідання комісії прийнято відповідне рішення, яким, зокрема, передбачено ініціювати створення координаційної ради з питань протидії туберкульозу при райдержадміністрації, впровадження моніторингу захворюваності на туберкульоз, посилення контролю за роботою місцевих ринків та місць торгівлі, поліпшення санітарно-просвітницької роботи тощо. Вів засідання голова комісії А.О. Івасик.