Fridge magnet wooden gears

В умовах карантину

  • Подобається1Не подобається
  • 11 Листопада 2009 р

На знімку: прийом пацієнтів веде лікар загальної практики сімейної медицини Антоніна Іванівна Колісник (зліва), в центрі – медсестра Оксана Миколаївна Романенко. Фото Сергія КІСИКА.

На Бершадщині здійснюються практичні кроки по запобіганню поширення грипу та гострих респіраторних вірусних захворювань (ГРВЗ). Щоб ефективно протистояти біді, потрібні спільні зусилля і надзвичайна організація.
Про те, які заходи проводять медики, розповідає заступник головного лікаря по медичному обслуговуванню населення Бершадської центральної районної лікарні Валентина Петрівна ДОВГАНЬ.
– Насамперед зазначу: ми чітко виконуємо рішення спільного засідання комісій райдержадміністрації з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій і протиепідемічної, дотримуємося вимог санітарноепідеміологічної служби. Захворюваність на грип та ГРВЗ в районі – на рівні минулих років, можливо, дещо більша.

Станом на 6 листопада з початку місяця захворіло 697 чоловік, причому, грипом – півтора десятка осіб, решта – ГРВЗ. Серед захворілих більше половини – діти. З приводу грипу та ГРВЗ госпіталізовано 28 чоловік, у чотирьох з них ГРВЗ ускладнилось пневмонією. Усі ці четверо хворих (двоє дорослих і двоє дітей) – у задовільному стані, лікування усім надається у повному обсязі. Хочу заспокоїти: жодного померлого від грипу та ГРВЗ в районі не було.
Багато хворих було у перший понеділок листопада.
Можливо, це пов’язано з тим, що перед цим були вихідні, а може, люди дещо поналякувалися після перших повідомлень про епідемію на заході країни і звернулися до лікувальних закладів, щоб перестрахуватися. Поки що не відбулося різкого збільшення й кількості викликів «швидкої допомоги». Як розвиватиметься ситуація надалі – спрогнозувати важко.
В районі, як відомо, введено карантин, тому в лікувальнопрофілактичних закладах (ЛПЗ) посилено санітарноепідемічний режим, частіше робиться вологе прибирання приміщень, заборонено відвідування хворих в стаціонарних відділеннях, запроваджено так званий масковий режим (марлеві маски отримали не лише всі працівники ЦРЛ, а й хворі стаціонару), в поліклініці подовжено робочий день для прийому хворих (хоча потреби як такої немає).
Крім того, в інфекційному відділенні додатково розгорнуто 10 ліжок, в терапевтичному перепрофільовано 40, загалом маємо 70 ліжок на випадок збільшення кількості хворих.
Стосовно патронажу вагітних – відвідування ними лікувальних закладів зведено до мінімуму. Планові операції теж зведено до мінімуму – проводяться лише ургентні.
Така ж ситуація і зі щепленнями – проводяться тільки екстрені.
Звісно, додаткові заходи вживаються не лише в ЦРЛ, а й в дільничних лікарнях, на ФАПах. Ми збирали керівників ЛПЗ, обговорили найважливіші питання, узгодили порядок інформування, роздали необхідну методичну літературу тощо. При найменших підозрах на інфекційні захворювання хворих негайно доставлятимуть до районної лікарні.
До речі, в районі створено запас необхідних медикаментів. Ще влітку ми отримали 40 упаковок «Терафлю», нещодавно – ще 420. Одразу хочу наголосити: ці ліки використовуватимуться тільки для лікування, а не для профілактики. Хворі, при необхідності, отримуватимуть їх безкоштовно.
Словом, медики чимало роблять задля того, щоб запобігти епідемії. Населення теж не повинно бути пасивним, потрібно дбати про себе, берегтися від захворювань.
Не слід соромитися носити марлеві маски, необхідно частіше мити руки, правильно і раціонально харчуватися, вживати цибулю, часник, вітаміни, не зловживати ліками, потрібно уникати масових зібрань тощо. Між іншим, ми також активізували санітарноосвітню роботу серед населення, розповсюдили в територіальних громадах пам’ят - ки, розроблені державною санітарно-епідеміологічної службою області та обласним центром здоров’я.
Нагадую: при появі симптомів захворювання необхідно обов’язково звернутися до лікаря.
Записав Василь ВЕРБЕЦЬКИЙ.


Дивіться також в розділі  Вдома
» 30.04.2015 У весняно-літній період для кожного з нас, особливо ж для любителів лісових прогулянок, існує ризик підхопити захворювання, про яке далеко не всі знають. Хвороба Лайма (бореліоз) діагностується лише у 40% випадків, причому самолікування або...
» 25.03.2014 У Бершадь родина Кобзіних переїхала із селища Городниці, що на Житомирщині. Привезли із собою не тільки свої звички, а й уподобання і рецепти поліських страв. Одна з них – холодна юшка з грибами та рибою. Без неї на їхній малій батьківщині не...
» 01.01.2014 Ялинки для новорічних потреб можуть мати три варіанти походження: а) бути спеціально вирощеними, б) бути отриманими внаслідок санітарних рубок та прорідження молодих насаджень, в) бути плодом браконьєрського про- мислу. В Україні дуже поширилося...
» 10.12.2013 Пропонуємо кілька порад, які допоможуть зменшити рахунки за електрику, без шахрайських методів.
» 24.11.2013 Як боротися зі стресом
» 09.11.2013 Хронічна серцева недостатність
» 26.08.2013 Життєдайна сила материнського молока
» 30.07.2013 Як сили відновити?
» 02.06.2013 Бережіть себе і будьте здорові
» 02.12.2012 Як запобігти інсульту?
Всі статті розділу Вдома »
Цікаві фото
2 фото   
<b>Коли керівники і громада – в одній упряжці</b><br />Не випадково в заголовок винесено саме такі слова, оскільки тандем сільського голови і керівника ТОВ...
14 фото   
<b>ШУМИЛІВ</b><br />
2 фото   
<b>Шляхова віджнивувала першою. Інші – на завершенні. Результати – контрастні</b><br />Хоч під ранніми зерновими культурами у ТОВ «Світанок-Агросвіт» зайнято було в цьому році більше тисячі гектарів поля,...
2 фото   
<b>В Білорусі є чому повчитися</b><br />Нещодавно делегація Вінниччини, очолювана першим заступником голови облдержадміністрації І.М. Мовчаном, відвідала...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Устя
Фищук Филимон Дем'янович (1904) 1904 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 00.01.43. Похов. Ростовська обл.

З історії Бершаді
Проте дальший розвиток певною мірою гальмувався невеликими розмірами господарства. Щоб краще організувати працю, повніше використати техніку й кадри, в 1950 році бершадські колгоспи ім. Ворошилова, ім. Будьонного, «П'ятирічка за 4 роки» об'єдналися в одне господарство — ім. Будьонного. Згодом до новоствореного господарства приєднався колгосп с. Бирлівки. Новий колгосп назвали ім. Леніна. Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

В умовах карантину - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники
  • Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
    Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
    18.05.2020(063) 431-41-18
  • . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
    . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
    13.04.2020(067) 225-27-18
  • . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
    . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
    08.04.2020(096) 095-84-08
  • ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
    ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
    16.03.2020(098) 908-43-57
  • Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
    Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
    27.01.2020(068) 041-74-83
  • Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
    Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
    26.08.2019(097) 487-43-42
Всі оголошення Розмістити оголошення