На знімку: прийом пацієнтів веде лікар загальної практики сімейної медицини Антоніна Іванівна Колісник (зліва), в центрі – медсестра Оксана Миколаївна Романенко. Фото Сергія КІСИКА.
Станом на 6 листопада з початку місяця захворіло 697 чоловік, причому, грипом – півтора десятка осіб, решта – ГРВЗ. Серед захворілих більше половини – діти. З приводу грипу та ГРВЗ госпіталізовано 28 чоловік, у чотирьох з них ГРВЗ ускладнилось пневмонією. Усі ці четверо хворих (двоє дорослих і двоє дітей) – у задовільному стані, лікування усім надається у повному обсязі. Хочу заспокоїти: жодного померлого від грипу та ГРВЗ в районі не було.
Багато хворих було у перший понеділок листопада.
Можливо, це пов’язано з тим, що перед цим були вихідні, а може, люди дещо поналякувалися після перших повідомлень про епідемію на заході країни і звернулися до лікувальних закладів, щоб перестрахуватися. Поки що не відбулося різкого збільшення й кількості викликів «швидкої допомоги». Як розвиватиметься ситуація надалі – спрогнозувати важко.
В районі, як відомо, введено карантин, тому в лікувальнопрофілактичних закладах (ЛПЗ) посилено санітарноепідемічний режим, частіше робиться вологе прибирання приміщень, заборонено відвідування хворих в стаціонарних відділеннях, запроваджено так званий масковий режим (марлеві маски отримали не лише всі працівники ЦРЛ, а й хворі стаціонару), в поліклініці подовжено робочий день для прийому хворих (хоча потреби як такої немає).
Крім того, в інфекційному відділенні додатково розгорнуто 10 ліжок, в терапевтичному перепрофільовано 40, загалом маємо 70 ліжок на випадок збільшення кількості хворих.
Стосовно патронажу вагітних – відвідування ними лікувальних закладів зведено до мінімуму. Планові операції теж зведено до мінімуму – проводяться лише ургентні.
Така ж ситуація і зі щепленнями – проводяться тільки екстрені.
Звісно, додаткові заходи вживаються не лише в ЦРЛ, а й в дільничних лікарнях, на ФАПах. Ми збирали керівників ЛПЗ, обговорили найважливіші питання, узгодили порядок інформування, роздали необхідну методичну літературу тощо. При найменших підозрах на інфекційні захворювання хворих негайно доставлятимуть до районної лікарні.
До речі, в районі створено запас необхідних медикаментів. Ще влітку ми отримали 40 упаковок «Терафлю», нещодавно – ще 420. Одразу хочу наголосити: ці ліки використовуватимуться тільки для лікування, а не для профілактики. Хворі, при необхідності, отримуватимуть їх безкоштовно.
Словом, медики чимало роблять задля того, щоб запобігти епідемії. Населення теж не повинно бути пасивним, потрібно дбати про себе, берегтися від захворювань.
Не слід соромитися носити марлеві маски, необхідно частіше мити руки, правильно і раціонально харчуватися, вживати цибулю, часник, вітаміни, не зловживати ліками, потрібно уникати масових зібрань тощо. Між іншим, ми також активізували санітарноосвітню роботу серед населення, розповсюдили в територіальних громадах пам’ят - ки, розроблені державною санітарно-епідеміологічної службою області та обласним центром здоров’я.
Нагадую: при появі симптомів захворювання необхідно обов’язково звернутися до лікаря.
Записав Василь ВЕРБЕЦЬКИЙ.