Під час перебування в школі особливо вразив музей історії Шляхової – керівник музею О.І. Полубуткіна та директор школи Н.М. Кравець розповідають гостям про особливості сільської історії
Голова районної ради М.Г. Бурлака прибув у Шляхову із своїм заступником В.С. Бондаренком, головою постійної комісії районної ради Л.М. Бучеком, до яких на місці приєднався і керівник місцевого ТОВ «Світанок-Агросвіт», депутат районної ради О.І. Ковбасюк.
В сільській раді відбулася розмова з її апаратом, а також з сільським головою М.П. Макарчуком про життя громади.
Вона складається з трьох сіл, де проживає 2,5 тис. жителів, тому голова районної ради з місцевими керівниками зосередився в основному на відвідинах трудових колективів та об’єктів у Шляховій та Завітному, а В.С. Бондаренко з «командою» працював у Теофилівці.
Відразу кидається у вічі доглянутий центр Шляхової, де зосереджені основні об’єкти соціально-культурного призначення. Особливо хочеться відзначити охайний Меморіал загиблим односельчанам у роки війни, а також церкву.
Гарне враження залишили відвідини Шляхівської школи, де навчається 242 учні. В ній тепло і затишно, навчально-виховний процес завдяки професіоналізму педагогічного колективу проводиться на високому рівні. Тут створено чудовий музей історії села з унікальними експонатами. Нині в школі реконструюється частина приміщення під їдальню та внутрішні туалети, де 12 вікон будуть замінені на пластикові.
Гарні умови створено і в дитячому садку, який відвідують 40 дошкільнят. При допомозі товариства тут встановлено піролізний котел, який здешевлює опалення.
Разом з тим, тут ще необхідно утепляти другий поверх, заміняти вікна.
Величний будинок культури теж справив гарне враження, однак тут потребує ремонту покрівля.
Адмінкорпус товариства, де розміщена й сільська рада, чудово вписується в ансамбль будівель центральної площі разом з магазинами, однак другий поверх «ЦУМу», який на балансі районного побуткомбінату, пустує і потребує ремонту. Так як і частина приміщення, де розмістилися поштове відділення та філія «Ощадбанку». А послугами спортивного комплексу, який взято в оренду сільським підприємством і доглядається завдяки його фінансуванню, користуються сотні жителів громади.
Згадавши вже про місцеве ТОВ «Світанок-Агросвіт», хочеться зупинитися на декількох прикладах суттєвої його допомоги селу й територіальній громаді. Щороку тільки на ці потреби товариством фінансується 150-180 тис. гривень.
Сільський голова особливо відзначив роль ТОВ і його керівника О.І. Ковбасюка. – Якби не їх постійна допомога, – зазначив Микола Петрович, – подібних здобутків ми б не мали.
Сільгосппідприємством капітально облаштовується нині сільський ринок, який ним взято в оренду в сільської ради, збудовано автобусну зупинку на виїзді з села, постійно наводиться порядок на сміттєзвалищі, а центр Шляхової доглядає працівниця за кошти товариства.
Людям безкоштовно оруться городи технікою сільгосппідприємства, безплатно виділяються хліб і хлібобулочні вироби, крупи й олія на харчування в школу та лікарню.
За оренду в людей земельного паю, який налічує десь 2 га, видано по 6 цнт пшениці і по 5 цнт кукурудзи. Тут щороку проводяться досить солідні виплати за оренду майнових паїв, про що в багатьох господарствах вже давно забули.
Навіть на похорони виділяються пайовикам продукти безкоштовно.
В сільгосппідприємстві нині працює 200 шляхівчан, а літом, коли працює ще й цегельний завод, кількість збільшується до 260. Хіба все це не є соціальним захистом людей?
Олег Іванович Ковбасюк стверджує, що можна було б досить швидко підняти і зарплату – це зменшивши, як це роблять багато інвесторів, кількість працюючих. Але, вболіваючи за долю своїх односельців, він цього робити не буде.
Побували ми того дня і на фермі, де утримується 550 голів ВРХ, з яких 280 корів. Тут проведено ремонти приміщень, все підготовлено до роботи в зимових умовах.
Відвідав М.Г. Бурлака разом з керівниками села і сільгосптовариства Завітне, де побував у сільському клубі та ФАПі. На жаль, через затримку працівниками газової контори котел на лікарняній установі ще не був запалений, тому в приміщенні було прохолодно. В розмові з людьми знову почули вдячність О.І. Ковбасюку та М.П. Макарчуку за увагу і турботу про жителів Завітного. Адже лише за допомогою сільгосппідприємства тут споруджено 7,8 км газопроводу, висипано до 800 м дороги, на окремих частинах вулиць встановлено освітлення. І хоч тут проживає всього 130 жителів, всі вони мають належні умови. Зараз в селі скуповують безхозні хати вихідці з інших сіл.
В територіальній громаді діє 29 торговельних точок.
Тож обговорювалося в сільській раді і питання залучення можливостей її власників чи орендарів для потреб громади, так само як і фермерів.
Нині тут діє і три заготівельні пункти молока від населення.
Не можна не згадати і про функціонування в селі двох прийомних сімей – Віталія Григоровича Стьопіна та Марії Борисівни Марченкової, кожен з яких своїм подружжям виховують багатьох прийомних дітей.
Під час прийому громадян головний лікар місцевої лікарні Б.Я. Волчастий просив через газету висловити подяку за допомогу всім керівникам сільгосппідприємств навколишніх сіл і особливо О.І. Ковбасюку. Тільки нещодавно біля лікарні шляхівським товариством висипано дорогу. Разом з тим, Богдан Ярославович просив районну владу, попередньо теж подякувавши їй за допомогу, посприяти тепер в укомплектуванні рентген-кабінета. А М.Г. Гончар від імені жителів вулиці Ярової просила висипати дорогу.
Хай не складеться в читача враження, що всі сільські проблеми в Шляховій вирішені.
Зовсім ні. Гострою є тут проблема відсутності автобусної зупинки в центрі, що зовсім не вкладається в гарні рамки.
Необхідно якнайшвидше обладнати тут і пункт по заготівлі вторсировини. Не дивлячись на велику підтримку жителів Теофилівки керівником місцевого ПП «Відродження» М.В. Кінашем, проблем тут також вистачає. Ніяк не вдається продовжити в цьому селі і будівництво церковної споруди.
В цілому ж, відвідини Шляхівської територіальної громади ще раз засвідчили: успіхів домагаються там, де є співпраця і бажання всіх, особливо керівників, працювати на результат в інтересах людей.
Павло БАЙДАЛЮК