ПОПЕРЕДИТИ ЗАГРОЗЛИВИЙ ГРИП

  • 3
  • 8 Листопада 2005, 17:49

Пташиний грип, який спалахнув в 2004 році в багатьох країнах Сходу, отримав подальше розповсюдження. Недавно спалах цієї хвороби зареєстрований в Румунії, в населеному пункті, який знаходиться у 15 км від кордону з Україною. Враховуючи цей факт, 8 областей, в тому числі і Вінницька, оголошені загрозливими по пташиному грипу.
В Україні, області і районі вживаються відповідні заходи щодо недопущення спалахів хвороби. Прийняті відповідні постанови надзвичайних протиепізоотичних комісій при обласній і районній держадміністраціях. Зокрема, заборонено ввіз курятини із закордону, і особливо фаршу, перевезення курей та сировини, а також торгівля ними на ринку без відповідних ветеринарних документів. Особливу увагу звернуто на роботу птахокомбінатів у закритому режимі.
Враховуючи, що носіями збудників грипу є дика перелітна птиця, полювання на неї заборонено. Однак служба ветеринарної медицини разом з мисливським господарством буде проводити періодичні відстріли такої птиці для виявлення наявності в них вірусу грипу.
Проводитимемо подвірний обхід в селах, і насамперед в тих, де на водоймах мешкає така птиця, з метою обстеження дворів.
Разом з тим будемо проводити довакцинацію курей та індиків, які з тих чи інших причин нещеплені проти хвороби Ньюкасла (чумки), адже ця хвороба також є одним із видів курячого грипу, і щеплена проти неї птиця менш вразлива до згаданого вірусу.
Вважаємо, що в даній ситуації байдужих до застережних заходів не може бути. Тим більше, що вони не вимагають особливих матеріальних затрат.
Ми розповсюдили серед населення "Пам'ятку власника домашньої птиці", в якій сказано про всі застережні заходи, зокрема, що в даний період не можна пускати качки та гуси на річку, аби вони не мали контакту з дикими птахами. Всю домашню птицю необхідно утримувати в закритих приміщеннях, обмежити доступ до них дітей, намагатися годувати власними кормами, не купуючи їх на ринку.
Також слід визначитися з необхідним залишком птиці на весну. Решту ліквідувати. Не купувати на ринку живої птиці, а забиту (тушки) і лише з клеймом ветсанекспертизи. Тим, хто полюбляє курячий фарш, слід купувати його лише в фірмових магазинах Бершадського птахокомбінату, а не на ринку, де в більшості випадків він неякісний.
Господарям щоденно звертати увагу на поведінку і вияви будь-яких відхилень у птиці. Особливо звернути увагу на прояв проносів, посиніння гребінця і сережок, появи нервових явищ (курка падає на спину і дригає ногами), хрипів, невпевнену ходу (ніби осліплена), затруднення дихання.
При виявленні хвороби чи падежу птиці треба негайно сповістити у ветеринарну лікарню за тел. 2-23-73, 2-30-56, 2-31-82 або в найближчу ветеринарну дільницю та сільраду.
Хвору птицю забивати і вживати в будь-якому вигляді заборонено, оскільки вона є смертельно небезпечна для людини.
Світлана МАНЧЕНКО,
головний державний інспектор ветеринарної медицини.

автор: Газета "Бершадський край"
Дивіться також в розділі  Вдома
» 30.04.2015 У весняно-літній період для кожного з нас, особливо ж для любителів лісових прогулянок, існує ризик підхопити захворювання, про яке далеко не всі знають. Хвороба Лайма (бореліоз) діагностується лише у 40% випадків, причому самолікування або...
» 25.03.2014 У Бершадь родина Кобзіних переїхала із селища Городниці, що на Житомирщині. Привезли із собою не тільки свої звички, а й уподобання і рецепти поліських страв. Одна з них – холодна юшка з грибами та рибою. Без неї на їхній малій батьківщині не...
» 01.01.2014 Ялинки для новорічних потреб можуть мати три варіанти походження: а) бути спеціально вирощеними, б) бути отриманими внаслідок санітарних рубок та прорідження молодих насаджень, в) бути плодом браконьєрського про- мислу. В Україні дуже поширилося...
» 10.12.2013 Пропонуємо кілька порад, які допоможуть зменшити рахунки за електрику, без шахрайських методів.
» 24.11.2013 Як боротися зі стресом
» 09.11.2013 Хронічна серцева недостатність
» 26.08.2013 Життєдайна сила материнського молока
» 30.07.2013 Як сили відновити?
» 02.06.2013 Бережіть себе і будьте здорові
» 02.12.2012 Як запобігти інсульту?
Всі статті розділу Вдома »
Цікаві фото
8 фото   
7 фото   
3 фото   
2 фото   
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Шляхова
Зарубенко Микола Григорович (1910) 1910 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Сержант. Загинув 14.09.41. Похов. Полтавська обл.

З історії Бершаді
Радянські люди і в умовах жорстокого терору чинили фашистським окупантам опір. Для організації боротьби райком КП(б)У залишив на тимчасово окупованій території комуніста О. Р. Пилипчука, який вже в серпні 1941 року організував першу в районі підпільну групу, а в листопаді того ж року разом з Я. Ш. Талісом створив підпільну групу в м. Бершаді. В грудні виникла підпільна група з робітників та... Читати далі »


Якщо Ви виявили помилку, виділіть текст з помилкою та натисніть Ctrl+Enter щоб повідомити про це редакцію

Останні новини
Може бути цікаво

ПОПЕРЕДИТИ ЗАГРОЗЛИВИЙ ГРИП - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники