Сьогодні панує думка, що магазинна олія не така корисна, як домашня або колгоспна, тому тут варто подумати і прислухатися до порад спеціаліста.
Колгоспна олія зазвичай має темний колір – це пояснюється високою температурою обробки насіння при її виготовленні. Насіння піддають високій температурній обробці для того, щоб отримати максимум олії. Така обробка сприяє виникненню в олії канцерогенів, які в результаті після споживання ведуть до виникнення злоякісних пухлин в нашому організмі. В незаводських умовах при виробництві олії внаслідок високої температури руйнуються всі вітаміни. Тож вона дуже швидко окислюється – це можна відчути, коли олія, куплена на ринку, гірчить, а значить – продукт вже остаточно зіпсований. А ще варто зважити на те, що тут використовуються пляшки ПЕТ, які були у використанні і які знайшли своє місце на нашому ринку навіть після смітників.
Найбільш корисна в споживанні є нерафінована магазинна олія, яка отримана при низьких температурах за новою технологією холодного віджиму. В цій олії збережені всі вітаміни і дуже важливі для живлення клітин нашого організму – фосфоліпіди. Варто пам'ятати, що олію потрібно зберігати в холодильнику, де низька температура не дозволяє швидкому окисленню та продовжує термін зберігання даного продукту.
Рафінована олія – це та, яка пройшла очищення і дезодорацію. У результаті залишається 100-відсотковий жир. Тут використана технологія виготовлення олії з метою, щоб отримати продукт, який довго зберігається. Її, зазвичай, використовують для смаження.
Прийшла пора, коли для приготування різноманітних овочевих салатів використовують соняшникову олію. Тому сьогодні, викону ю чи спільний наказ №250м/106в Вінницької облсан епідстанції та Управління ветеринарної медицини у Вінницькій області «Про посилення держнагляду за продовольчими ринками», районна ветеринарна інспекція разом із працівниками райСЕС провели рейди по ринку СТ «Коопзаготпром» з метою визначення санітарних умов реалізації олії. Внаслідок інспекторської перевірки три особи було притягнуто до адміністративної відповідальності за реалізацію соняшникової олії в пляшках ПЕТ, які були у використанні.
За вами, споживачі, сьогодні залишається вибір, який сорт олії вам потрібен.
Ігор КОВАЛЬ, завідувач відділом інспекторської роботи Бершадського районного управління ветеринарної медицини.