Я думаю, що не є розумним купувати і споживати молоко із таких пляшок, де молочна кислота розчиняє пластикову пляшку, адсорбуючи на себе токсичні елементи цієї посудини. Цікаво, що покупці не хочуть розуміти те, що ці пляшки мають інше призначення і виконали свій ресурс по зберіганню газованої води.
Я вже не говорю про те, що вони підбираються на смітниках і звалищах. Адже на такому посуді кишить кишкова паличка, а можливо людина хвора на туберкульоз прикладалась до неї. Це все свідчить про низький рівень культури торгівлі на наших ринках. Інша справа – це скляний посуд, який має своє пряме призначення для зберігання, транспортування та продажу молока, рослинної олії тощо. Окремо потрібно зазначити й те, що при придбанні на ринку будь-якої харчової продукції покупець має повне право вимагати висновок ветеринарно-санітарної лабораторії про придатність даного продукту до споживання. Якщо це стосується молочних продуктів, то реалізатор, крім експертизи лабораторії, повинен мати паспорт та картку на корову, від якої отримано молоко, де зазначені щеплення і дослідження тварини на лейкоз і туберкульоз.
Якщо брати молочні продукти, які ми бачимо на прилавках магазинів, то там ми маємо відповідну упаковку для молочних продуктів прийнятим ДСТУ. При цьому слід зауважити, що молочна продукція заводського виробництва найбільше свої поживні властивості зберігає перших кілька днів з моменту виробництва, а далі з кожним днем вони втрачаються, хоч стабілізатори дозволяють продовжити термін реалізації даного продукту. Крім того, придбавши молочну продукцію в магазині, доводиться сподіватися на порядність переробників молока, які для підвищення жирності його і молочних продуктів інколи добавляють дешеву пальмову олію.
Хочеться побажати нашим покупцям – будьте розважливіші і перебірливіші у придбанні будь-яких харчових продуктів, купуйте якісну продукцію.
Ігор КОВАЛЬ, завідуючий інспекторським відділом Бершадського районного управління ветеринарної медицини.