Це наслідки повсякденної напруженої та цілеспрямованої праці 67 працівників, з яких лікарів – 28, фельдшерів – 17, інших працівників – 22.
Ті, хто контактує з цією службою, знають, що вона працюєнеобмеженийчас, майже без вихідних і свят. Не буде дивним, коли і в наше свято ми отримаємо тривожний дзвінок з ферми чи від власника про негайну потребу врятувати тварину, і як би не хотілось, але ми приймемо цей виклик і зробимо все можливе, аби врятувати тварину, бо чітко усвідомлюємо, що цим не тільки робимо добре людині, а, можливо, відвернемо небезпеку її життю та іншим.
Сьогодні приємно відзначити, що свої поточні завдання виконали своєчасно і успішно, а за цим стоїть надзвичайно нелегка розумова і фізична праця. Десятки тисяч тварин проходять через наші руки, тисячі центнерів продукції ми мусимо обстежити, дослідити, визначити якість, адже працюємо вже за середньоєвропейськими якісними показниками. І риба, яка продається на ринку, і м’ясо, молоко, сир та масло, консерви, продукти бджільництва, овочі та продукти з них, ковбасні вироби тощо мусять мати нашу експертизу про якість та безпечність для людей.
Високі професійні та організаторські здібності мають працівники Джулинської дільничної лікарні ветмедицини, яку очолює Володимир Йосипович Гайдук. В зоні її діяльності не допущений в цьому році жоден інфекційний спалах, проведені всі профілактичні щеплення та дослідження, незважаючи на кадрові зміни.
Тут примножують традиції наших ветеранів, зокрема, А.М. Куценка, який очолював багато років цю дільницю, тепер є наставником її працівників.
Досить успішно спрацювали Устянська та Лісничанська ветеринарні лікарні, очолювані Н.І. Гріщенко та М.О. Коваль.
Їх колективи постійно за всіма показниками займають ведучі місця в районі.
Державна служба ветмедицини працює в тісному контакті з лікарями господарств.
Без їх щоденної копіткої нелегкої праці ми не мали б цих успіхів. Це, зокрема, головний лікар ТОВ «Агрофірма «Джулинка» М.Ф. Савчук. Багато років успішно працюють лікарями господарств ТОВ «Осіївське» В.О. Глушко та ТОВ «Устянське» В.І. Савченко.
Не завжди співпадають успіхи господарства зі стараннями його ветеринарної служби. Головний лікар ЗАТ «Зернопродукт МХП» Василь Маркович Корнелюк багато років пропрацював в колишньому баланівському колгоспі, потім у товаристві. На жаль, минулі господарства не мали особливих здобутків в тваринництві, і лікар, незважаючи на його старання, не був помічений.
Коли ж створили ЗАТ і його грамотні сучасні керівники віддали належне молочному скотарству, а скотарство стало одним з кращих в області, належно оцінили і Василя Марковича. Це завдяки йому ферма має високу збереженість молодняка та низький процент неплідності корів. Він застосовує сучасні методи і дослідження науки. Адже, запровадивши науково обгрунтовану схему профілактики хвороб новонароджених телят, він досяг найкращих результатів в районі і споріднених господарствах області.
Дівчиною прийшла в Сумівське господарство Надія Володимирівна Пилипишина, тут вийшла заміж, народила дітей, стала молодою бабусею, а ентузіазм, завзяття плюс глибокі знання і досвід в роботі дали можливість заслужити повагу у керівників, селян, до яких завжди готова, чи вдень чи вночі, прийти, аби врятува - ти корову- годувальницю чи іншу тварину.
Не відкрию особливий секрет, що формула успіху – кадри плюс щоденна праця і знання. У нашій професії це не просто знання, а спеціальні, високофахові, які початкують у вузі і наростають великим кошом в процесі довгої праці. І ще щось-таке в цій формулі відсутнє, як скажімо, бажання, чи може, натхнення, або проста повага до себе самих: «Що ми гірше інших?».
Їздила по вузах України, шукала випускників. Одні приїжджали і ознайомлювались з умовами (особливо зарплатні), від’їжджали, інші мали бажання працювати лише в лабораторії ветсанекспертизи.
Не хочу і не буду хаяти нашу студентську молодь. Серед них є багато добрих, працелюбних з високими сучасними знаннями. Так нам пощастило з випускником 2007 року В’ячеславом Миколайовичем Сплавським. Це спадкоємний лікар, адже покійний батько – лікар і мати – ветфельдшер, багато сил та праці віддали ветеринарії. Він примножує успіхи батьків, особливо старанний до виконання лікарської клятви і подає надію на майбутнє.
Щоденна і напружена робота наших спеціалістів дала свої результати.
Вважаємо, що голову інфекційної змії туберкульозу відрубали в Бершадському районі.
Цей рік стане в районі рішучим у завершені боротьби з лейкозом. Започаткували велику роботу, багато зроблено в цьому питанні, але є обставини, які мусимо вирішувати разом з керівниками та спеціалістами господарств, причому головна роль належить їм.
Не раз переконались, що розповсюдження лейкозу йде в основному при відтворюванні стада, починаючи від їх запліднення до вирощування нетелів, а ізоляція в умовах сучасних господарств досить складна. Тому розробили для ферм неблагополучних по лейкозу план-програму по відтворенню в основному за рахунок закупівлі телиць та нетелів з господарств, вільних від інфекції.