Fridge magnet wooden gears

Зберегти для майбутніх поколінь

  • Подобається0Не подобається
  • 30 Квітня 2010, 23:08

Унікальні культурні надбання, які тисячі років створювалися на території України попередніми поколіннями, є невід’ємною складовою спадщини всього людства. Зберегти і примножити ці скарби, зробити їх доступними для людей є обов’язком української держави і суспільства. Саме тому серед головних пріоритетів держави є збереження, вивчення і популяризація шедеврів національної історикокультурної спадщини. Нація живе своєю історією, своєю національною пам’ят - тю. На своїй дорозі вона ставить карби цієї пам’яті, тобто пам’ятники, які щоденно зустрічаємо ми у своїй повсякденній діяльності.
Нині в Бершадському ра - йоні під охороною держави перебуває понад 139 пам’яток, з них 82 – історії, 38 – археології, 18 – архітектури і містобудування, 1 – монументального мистецтва.
Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 26.07.2001 р. №878 м. Бершадь внесено до Списку історичних населених міст України.
Археологічні об’єкти є важливою часткою культурної спадщини. Через вивчення археологічних пам’яток сьогодні можна простежити розвиток Бершадщини. Найбільш поширеними пам’ятками археології в нашім краї є кургани, поселення черняхівської, трипільської культур та інші. В прадавніх курганах знаходяться не лише матеріальні цінності, важливіше – це інформація про ті часи, про побут і ритуал поховання, про елементи суспільних традицій, державні знаки. Чинне законодавство (ст.53 Земельного Кодексу України) визначає, що земля, на якій знаходяться пам’ятки історії і культури, відноситься до категорії земель історико-культурного призначення. Наразі дуже актуальним для державних органів охорони культурної спадщини та відповідних територіальних підрозділів органів виконавчої влади є зміна категорії земель, на яких знаходяться пам’ятки археології з «землі сільгосппризначення» на «землі історико-культурного призначення», виведення таких земель з господарського користування, припинення розорювання та руйнування курганних насипів, поселень, паспортизація, облік пам’яток археології, встановлення інформаційних табличок тощо.
В ході перевірки стану використання земель історикокультурного призначення – пам’яток археології в районі, було встановлено, що багато пам’яток археології не занесено до карт сіл Бершадського району філіалом Вінницького інституту землеустрою, в результаті землі розпайовані, майже всі пам’ятки археології розорюються, а також виявлені серед них і нові.
Кожний землевласник має знати основи законодавства про землю, а також чи знаходяться на його землі пам’ятки археології. У разі, якщо виникають сумніви, варто звертатися до спеціалістів з музеїв чи університетів. Наявність пам’яток археології на площах сільгоспугідь накладає на власника чи орендатора землі певні моральні обов’язки. Не можна розорювати кургани, поселення, зривати чи руйнувати насипи технікою. Цим може бути нанесено шкоду пам’яткам, ми можемо назавжди їх втратити.
Протягом минулого року проводилися ремонтні роботи пам’яток історико-культурної спадщини району за рахунок місцевих бюджетів, спонсорської допомоги та впорядковувалась територія навколо них, майже на 120 тис. грн. Всі сільські ради виділяли кошти на ремонтні роботи, найбільше коштів було виділено сільськими радами Бирлівки, Війтівки, Джулинки, Кошаринець, Лісничого, Михайлівки, Осіївки, Усті, Флорино, Шляхової, Яланця та міською радою, а також залучалися кошти спонсорської допомоги в Ставках та Чернятці.
Зараз в усій країні триває підготовка до відзначення 65-ї річниці Перемоги над фашистськими загарбниками.
Тривають роботи в районі по впорядкуванню могил загиблих у війні та меморіалів.
Кожен народ має те, що окреслює іменем своєї духовності, своїх особливостей, тільки йому притаманну матеріальну і духовну культуру, звичаї та традиції. Вони формувались віками, і кожне покоління додавало до цієї культури щось своє, черпаючи одночасно із спадщини минулого.
В районі під охороною держави перебуває 12 пам'яток сакральної архітектури місцевого значення. Переважна більшість пам’яток – споруди дерев'яної і мурованої культової архітектури. Останні роки покращився стан культових споруд після передачі їх релігійним громадам.
Майже всі пам'ятки сакральної архітектури передані у встановленому порядку у власність або користування релігійним громадам. На них і покладено обов'язки по забезпеченню дотримання чинного законодавства під час експлуатації будівель та проведенні ремонтно-реставраційних робіт. Переважна більшість церковних громад з відповідальністю відносяться до збереження сакральної архітектури, вживають своєчасні, дієві заходи до проведення за власні кошти ремонтних робіт. Прикладом є діяльність старообрядницької релігійної громади в Бершаді, що є користувачем будівлі Покровської церкви.
Сьогодні формується нове демократичне ставлення до історико-культурної спадщини, зокрема пам'яток матеріальної культури, їх виявлення, вивчення, взяття на облік і збереження для майбутніх поколінь. Бо, як мудро зауважив відомий український поет і вчений Максим Рильський, «Хто не знає свого минулого, той не вартий майбутнього. Хто не відає про славу своїх предків, той сам не вартий пошани».
Лариса ЮЩЕНКО, молодший науковий співробітник музею.

Дивіться також в розділі  Цікаво
» 17.06.2018 Амброзія полинолиста – однорічна яра рослина, що схожа на коноплю, за розміром і формою нагадує полин гіркий (звідки і назва – полинолиста). За сприятливих умов стебло рослини досягає висоти 22,5 метра, а коріння заглиблюється до 4 м. Стебло і...
» 02.04.2018 Сьогодні розповім про тополю. Відомо близько 150 видів тополь. Із них в Україні – 11. Найпоширеніші в нас – тополя тремтяча або осика, чорна або осокір, пірамідальна або колоновидна. Цю тополю ще називають італійською. Виростає у висоту до 40 метрів.
» 01.04.2018 Подорожчання передплати на друковані періодичні видання з 1 липня цього року, схоже, все-таки відбудеться. Національний оператор поштового зв’язку «Укрпошта» (читай – монополіст у сфері організації передплати на газети і журнали) підвищує розцінки...
» 01.04.2018 на ринку та в магазинах м. Бершаді станом на 27 березня 2018 р. (грн. за кг, літр)
» 01.04.2018 Царський посуд і ціпок від письменника
» 01.04.2018 Як Василь Гордійович вибився у люди
» 16.03.2018 Кількість населення у районах і містах області
» 03.03.2018 Лелека щастя принесе
» 12.02.2018 Водії! готуйте кошти на нові аптечки
» 29.01.2018 Замітки з історії Бершаді
Всі статті розділу Цікаво »
Цікаві фото
7 фото   
<b>Друзі назавжди</b><br />Стартувала цьогорічна оздоровча кампанія, підготовча робота до якої ведеться давно. Як відомо, діти нашого району вже...
3 фото   
<b>СВЯТО НАРОДОВЛАДДЯ</b><br />В Україні щороку 7 грудня відзначають День місцевого самоврядування &ndash; свято людей, яких обирає суспільство і на...
5 фото   
<b>Сімейна медицина: сьогодення і перспективи</b><br />2013 рік ознаменувався важливими кроками на шляху до покращення медичного обслуговування жителів нашого району....
2 фото   
<b>Доземний уклін визволителям</b><br />З кожним роком віддаляються в часі події буремних літ Великої Вітчизняної війни, але пам’ять про них і досі відлунює...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Серебрія
Штукалюк Андрій Федорович (1915) 1915 р., українець, селянин. Мобілізований в 1944 р. Рядовий. Загинув 1944 р.

З історії Бершаді
Цукровики постійно борються за впровадження на виробництві високої культури виробництва. Поруч з виконанням виробничих планів багато уваги приділяється естетиці виробництва: цехи просторі, світлі, всюди вазони з квітами. На території заводу робітники посадили фруктовий сад, розбили квітники, заасфальтували доріжки. У затінку шумлять струмені невеликого фонтану, поруч - альтанки. В центрі скверу... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Зберегти для майбутніх поколінь - Все цікаве про Бершадь і не тільки - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники
  • Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
    Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
    18.05.2020(063) 431-41-18
  • . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
    . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
    13.04.2020(067) 225-27-18
  • . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
    . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
    08.04.2020(096) 095-84-08
  • ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
    ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
    16.03.2020(098) 908-43-57
  • Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
    Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
    27.01.2020(068) 041-74-83
  • Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
    Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
    26.08.2019(097) 487-43-42
Всі оголошення Розмістити оголошення