Саме у ставленні до котів має бути певна настороженість – вони вільно пересуваються на значні відстані від дому і тому можуть легко контактувати з хворими тваринами.
В цьому році в Михайлівці скажений кіт покусав двох жінок та дитину. В Бирлівці впродовж трьох днів домашня кішка покусала власницю, її сина та вагітну доньку. Всі вони отримують курс антирабічних щеплень. В Серединці кішка звечора почала вести себе неадекватно, вкусила за пальця власницю, а на ранок загинула.
Матеріал від загиблої кішки обстежений, жінка прищеплюється.
Зауважу, що курс щеплень тривалий (6 щеплень, остання – на 90-ий день), вакцина має певні протипокази до застосування, крім того, вона недешева і деякий час взагалі була відсутня на ринку імунобіологічних препаратів. Тому прохання вести себе з домашніми улюбленцями обережно, обов'язково щепити їх проти сказу. А у випадку, коли поведінка стає нехарактерною, проконсультуйтесь з ветеринарами, проведіть спостереження і в жодному разі не поспішайте їх позбутись як мінімум протягом десяти днів.
Лише через те, що власники зразу після нанесення укусів або подряпин застрілили кішку (у Бирлівці) та собак (у Бершаді та Флорино), відвезли кішку від дому (Теофилівка) визначити чи були вони хворими, не було можливості, сім осіб доводиться щепити.
Серед них і трирічна дівчинка, яку власна собака покусала за голову, тому батько відразу її застрелив.
А при десятиденному ветеринарному спостереженні за твариною можна відмінити навіть розпочаті щеплення проти сказу. Ще одна обов'язкова умова при покусах – негайно промити рану розчином господарського мила, краї обробити йодом і обов’язково повідомити медичного працівника.
Нінель ПЛАХОТНЮК, завідуюча епідеміологічним відділом райсанепідстанції.