Незважаючи на надзвичайно нестандартний рік, тут зібрали по 22,7 ц з га ріллі ранніх зернових. Валове виробництво хліба довели, маючи в обробітку трохи більше тисячі га землі, до 2280 тонн.
Коли готувався цей матеріал, не зібраною на незначній площі залишалася хіба що кукурудза. Зрозуміло, що це стримує і оранку.
Директор ПП О.О. Паламарчук розповідав, що різні стихійні явища, хоч і обминали село, не обминула інша біда. Хіба можна розраховувати на озимі, маючи на глибині заробки насіння 10 відсотків вологи. От і доводиться тепер більше звичайного дбати за наступний рік. Передбачаючи дальший стрибок цін на пальне, тут прагнуть запастися ним на весну вже тепер. Найзаповітніша мрія кожного спеціаліста, дочекатися наприкінці кожного року не тільки гарних результатів, а і почути від людей щире спасибі.
На першому плані також зимівля у тваринництві. Молоко на сьогодні, зважаючи на закупівельні ціни, є перспективним видом продукції. Тож вже у наступному році планують мати до 900 голів ВРХ, або збільшити на 400 голів наявне. Спеціалісти пояснюють такий підхід просто: у свій час у тутешній тваринницький комплекс було вкладено чималі кошти. Таким, як у цьому селі і у
Кошаринцях, не знайдеться, мабуть, аналогів в окрузі 200 кілометрів і гріхом було б допустити руйнування.
У тваринництві працює програма, розроблена Переяслав-Хмельницьким інститутом, основним селекційним центром України. Відколи стали за нею працювати, результати відмінні. На телятах до 6-місячного віку 540-550-грамові середньодобові прирости.
Щодо інвестиційної політики, то тут прагнуть дотримуватися єдиного правила: люди повинні використовувати свої паї на власний розсуд. Тільки так, щоб не пересваритися з ріднею, поміж собою. Це у містах можуть жити в одному під'їзді і не знати один одного. В селі ж всі знайомі.
Обставини заставили нових господарів по-іншому глянути на економіку господарства. Наприклад, одразу ж кинулася в очі велика розгалуженість господарських дворів по селу. Щоб не платити зайве за землю, вирішили залишити неперспективні підрозділи і зібратися більш компактно. Планують, наприклад, мати 3-4 ділянки, де будуть і тракторна бригада, і склади, і адміністративний будинок. У цьому році відновили панський маєток у мальовничому місці на березі
Південного Бугу. У ньому планується обладнати офіс. Нинішню ж двоповерхову будівлю, де контора господарства, мають намір передати сільській раді. Надалі тут повинен бути нормальний ФАП, перукарня, інші служби, необхідні на селі. Вирішувати соціальні питання надалі планують, орієнтуючись на вимоги сьогоднішнього сільського життя. Адже тепер навіть для того, щоб зробити зачіску, у райцентр не кожний зможе поїхати, бо для цього потрібні неабиякі гроші.
Скільки хто б не ставив палиці в колеса, на території села продовжує працювати цегельний завод. Адже цегла, тим більше такої якості, як у
Красносілці, користувалася і буде користуватися попитом.
За позитивні переміни, які відбуваються у цьому селі, його жителі завдячують, насамперед, засновнику ПП А.С. Федашу, який понад усе займається виробництвом.
Павло КУШПЕЛА,
кореспондент газети.