Голова районної ради Михайло Бурлака, перший заступник голови райдержадм іністрації Вадим Оркуш, міський голова Михайло Кольченко (до речі, вони й супроводжували гостей того дня) щиро розповідали про сьогодн ішній день району. І навіть відпов ідали на не завжди зручні запитання.
...Побачили гості цього дня чимало.
Відвідали пологово-акушерське відділення райлікарні. Приміщення, що було довгобудом, введено в експлуатац ію у серпні 2010 року. Крім власне пологового, тут є також відділення патолог ії вагітних, гінекологічне відділення, жіноча консультація. З початку роботи нового корпусу тут народилося 362 дітей. Умови для медперсоналу та пацієнтів якнайкращі. Два пологових зали, операційна, 14 одномісних і 12 двомісних палат, сучасна апаратура та обладнання сприяють тому, що тут народжують жінки не тільки з Бершадського, а й з інших районів і навіть областей. Тут організоване цілодобове чергування лікарів, у будь-який час надається анестез іологічна допомога. Про роботу відд ілення детально розповіли завідувач Василь Мясніков та головний лікар РТМО Василь Залецький.
У райцентрі журналісти відвідали також районний будинок культури, з його роботою ознайомив директор Олександр Гаврилюк. Тут діють два народних колективи, зразковий дитячий ансамбль естрадного танцю «Мрія», яким керує заслужений працівник культури України Наталя Гаврилюк. Колектив із 110 дітей – лауреат багатьох всеукраїнських та міжнародних фестивалів. Нині в будинку культури завершується створення центру дозвілля для молоді.
Із Бершаді маршрут проліг до Маньк івської територіальної громади, де учасники зустрілися з депутатом обласної ради, головою ради сільгоспвиробників району, директором СТОВ «Лан» Сергієм Савченком та сільським головою Григор ієм Вербецьким.
Сергій Павлович розповів про сільгоспп ідприємство «Лан», в якому працює близько 160 осіб, які вирощують зернові, техн ічні, кормові та овочеві культури на 2300 гектарах. Останнім часом нарощується чисельн ість поголів’я ВРХ, стабільно розвива ється молочне скотарство. Господарство спеціалізується на виробництві гібридного насіння кукурудзи. Усі галузі сільгоспвиробництва в товаристві – прибутков і, що дає змогу дотримуватися соціальних гарантій з оплати праці та виплати орендної плати за земельні та майнов і паї. До речі, орендна плата в Маньк івці найвища в районі – понад сім відсотк ів. Щороку видають півтори тисячі тонн зерна для 1500 пайовиків.
Далі керівники комунальних ЗМІ відв ідали спортивний клуб «Гетьман». Тут у філіалі Бершадської ДЮСШ у секціях боксу та греко-римської боротьби зайнят і учні із Маньківки, Красносілки, Шумилова, Крушинівки, Хмарівки. Вихованці стають переможцями і призерами обласних та республіканських змагань.
Гості відвідали місцеву дільничну лікарню та районне стац іонарне відділення для пост ійного або тимчасового проживання одиноких непрацездатних громадян. Це відділення функц іонує вже два роки, воно розраховане на обслуговування 30 осіб. Нині тут перебува є 17 таких громадян,які за станом здоров’я не здатні до самообслуговування і потребують постійного стороннього догляду та допомоги, соціально-побутових, соціально-медичних та інших послуг. У відділенні громадяни перебувають на повному державному утриманні.
Побували того дня в сільському будинку культури на 600 місць, бібліотеці.
Звичайно, не можна було обминути стрілецько-стендовий комплекс, збудований ще в 1987 році з ініціативи тодішнього голови колгоспу Бориса Булки.
Майстерності влучної снайперської стрільби нині навчається понад 40 юних спортсменів. Цікаво, що у 1988 році на базі цього комплексу відбувся навчальнотренувальний збір збірної України, після якого киянин Дмитро Монаков виборов олімпійське золото у Сеулі.
Нині тут проводяться чемпіонати області, змагання різного рангу, Всеукраїнський турнір пам’яті ветерана сільськогосподарського виробництва Бориса Булки, а також меморіал Дмитра Монакова.
Завершувався черговий тур акції на Красносілківському цукрозаводі, де учасник ів уже чекала директор Надія Дзицюк, головні спеціалісти.
Надія Олексіївна розповіла, що за пер іод її роботи досягнуто найголовнішого – завод запрацював, шістсот людей мають роботу і впевненість у завтрашньому дні. Підприємство багато уваги приділяє соціальним проблемам, багато сприяло у ремонті дитячого садка (його теж встигли відвідати керівники ЗМІ).
Підприємство – одне з найстаріших не тільки в області, а й в Україні, воно засноване ще в 1844 році. У найважчі періоди історії завод працював, а протягом 2008-2009 років стояв, був на межі порізки. Та працівники підприємства зум іли зберегти завод. З 2010 року його орендує підприємство ТОВ «Укрцукорінвест» (м. Київ). Ніхто не вірив, що завод знову запрацює. Розповідаючи про підприємство, директор не могла обійти загальних проблем цукрової галузі. Так, якщо раніше в районі сіяли 15 тисяч гектарів буряків, то зараз – лише 2,5 тисячі га (а два роки тому не було жодного гектара). Доводиться довозити сировину із сусідніх Одеської, Кіровоградсько ї, Черкаської областей.
Уже коли перебування керівників ЗМІ на бершадській землі завершувалося, до них прибув голова райдержадміністрації Олександр Снігур, який повернувся з відрядження. Щира і відверта розмова продовжилася.
Федір ШЕВЧУК