Статтею 3 Закону України «Про оплату праці» визначено, що мінімальна заробітна плата – це законодавчо встановлений розмір заробітної плати за просту, некваліфіковану працю, нижче якого не може провадитися оплата за виконану працівником місячну, а також погодинну норму праці (обсяг робіт).
Форма трудового договору між працівником і фізичною особою, яка використовує найману працю, затверджена наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 8 червня 2001 року №260 (зі змінами) передбачає зазначення розміру заробітної плати в числовому значенні (в гривнях) на місяць, але не нижче встановленого законодавством розміру мінімальної заробітної плати.
Відповідно до чинного законодавства сторони трудових відносин мають право вносити зміни та доповнення до вже укладеного трудового договору, але за умови, що зміни та доповнення не повинні погіршувати становище працівників порівняно з чинним законодавством про працю, інакше згідно з статтею 9 КЗпП України такі умови вважаються недійсними.
Зміна розміру мінімальної заробітної плати відповідно до Закону України «Про Державний бюджет» вимагає прийняти сторонами трудових відносин узгоджені зміни та доповнення до укладеного трудового договору, який перебуває на реєстрації у центрі зайнятості та письмово повідомити про це центр зайнятості.
Якщо в діючому трудовому договорі розмір мінімальної заробітної плати не відповідатиме мінімальній заробітній платі, встановленій Законом України «Про Державний бюджет», то це буде порушенням законодавства про оплату праці.
Служба зайнятості пропонує фізичним особам-підприємцям, разом з найманими працівниками, маючи при собі примірники трудових договорів, з 1 жовтня 2011 року звернутися до відділу взаємодії з роботодавцями для внесення відповідних доповнень.
Консультації з вищевикладених питань можна отримати за телефонами – 2-22-83, 2-44-51.