Fridge magnet wooden gears

Діброви Івана Сухореброго

  • Подобається0Не подобається
  • 7 Вересня 2011, 09:00

На знімку: І. П. Сухоребрий з найменшими внуками.

Він побачив світ на Сумівській лісовій дачі у родині лісника. І татів, і мамин брати теж працювали в лісовому господарстві. Так що обставинами і долею його життєвий шлях був визначений від самого народження.

– Ліс – то найперші мої життєві враження. Мені, маленькому хлопчині, було цікаво все – і як ростуть дерева, і які тут є звірі, і що ж там є – у глибині лісу, який не просто ховав свої таємниці, а манив до себе. Буває, дивишся здалеку на дерево, що його огортає своїм подихом вітер, а воно раптом міняє колір листя із зеленого на голубий, потім навпаки. Мені ж цікаво: чому це так відбувається.

Вже потім дізнався, що дерево те – осика, листочки якої мають різне забарвлення з двох боків. Таких прикладів пізнання таємниць природи можу навести чимало. Підростаючи, я все більше й більше вростав душею в ліс. Ще не ходив до школи, а вже вмів ставити клеймо, коли лісники проводили облік.

Після закінчення школи, не вступивши з першого разу до академії на лісотехнічний факультет, Сухоребрий став робітником Сумівського лісництва, відслужив два роки в армії. Повернувшись, знову вступав туди ж, тільки цього разу на заочне відділення. Склав іспити так, що могли зарахувати й на стаціонар, але не захотів. Бо зрозумів, що вже не зможе надовго залишити стихію, в якій почувався, як риба у воді.

Без відриву від роботи закінчив академію, працював майстром лісових культур, техніком-лісоводом, помічником лісничого у Цибулівці Тростянецького району, Сумівці Бершадського, лісничим у Бритавці Чечельницького.

Для нього не мало значення, де працювати і на якій посаді, головне, щоб робота була пов’язана з лісом. Лісничим у Бритавці став у неповних двадцять п’ять років. У колективі – вісімдесят працівників, з них п’ятнадцять лісників. А лісу – майже шість тисяч гектарів. Почав молодий лісничий з будівництва дороги, облаштування лісових кордонів, спорудження цеху по переробці деревини. Головним же у своїй роботі вважав налаштування людей на досягнення максимальних результатів. І обов’язково – створення нових насаджень.

У пам’ятному 1980 році став головним лісничим Бершадського держлісгоспу. Нова посада – нові обов’язки. Відповідав за ведення лісового господарства по всьому підприємству на території трьох адміністративних районів. З головою поринув у роботу.

Через вісім років він став керівником. Це величезна відповідальність за себе і за колектив. Час був непростий.

Негативні явища в економіці не могли не позначитися й на держлісгоспові. У 1991 році від нього від’єдналися три лісництва, які утворили окремий Чечельницький держлісгосп.
Основна матеріальна база залишилася на території сусіднього району. Тож бершадцям після роз’єднання довелося починати майже з нуля.

Та ні директор, ні колектив не нарікали на долю. Одразу взялися за будівництво. Хоч як важко було, побудували лісосклад на станції Генріхівка, цехи по переробці деревини в Ободівці та Бершаді, ремонтно-механічну майстерню, споруджували об’єкти соціальної сфери… При всьому цьому на першому місці залишалися насадження молодих лісів і підготовка кваліфікованих кадрів.

Згодом стежина долі знову повернула Івана Петровича на посаду головного лісничого, а колектив очолив молодий, але вже досвідчений Микола Краснеєв. Напрочуд вдалим був їхній тандем – поєднання молодості і досвіду, розуміння один одного з півслова. А головне – однакова відданість справі.

За станом здоров’я Іван Петрович раніше пішов на пенсію.

Проживаючи у рідному селі, він не може залишатися байдужим до справ місцевого лісництва, а також лісництва шкільного. Без участі Івана Петровича не проходить жоден етап акції «Майбутнє лісу – в твоїх руках», він зробив поклінні хрести при в’їздах у Сумівку. Нинішнього року разом зі школярами обсадили калиною та плодовими деревами славнозвісне Макарове джерело.

Присадибна ділянка Сухоребрих нагадує дендропарк, де ростуть майже сто порід різних дерев і кущів, квіти, лікарські рослини. Іван Петрович тут розкошує душею, про кожне дерево розповідає так, ніби це жива істота.

Та найбільшим багатством Івана Петровича і Надії Федорівни (усе життя працювала медсестрою) є п’ятеро внуків.

У старшої дочки Тетяни, викладача Вінницького педагогічного коледжу, двоє синів.

Іван навчається у будівельному технікумі, Ярослав перейшов у четвертий клас. А молодша Олена, лікар за фахом, подарувала дідусеві й бабусі аж трьох внучат – Іллю і двійнят Богданка і Софійку. Ціле літо вони перебувають у селі, тож Іван Петрович на деякий час відклав роботу над книгою про рідне село.

Ветеран з гордістю розповідає про своїх вихованців і наступників. Головним лісничим нині працює Володимир Сташенко, лісничим у Бритавці – Микола Шевченко, помічником лісничого у Сумівці – його брат Василь. Син нинішнього лісничого Сумівського лісництва Анатолія Гуза теж здобув фах лісівника. Усі вони вийшли на життєву дорогу ще в школі, де вже майже сорок років діє шкільне лісництво. До речі, і зять Сухоребрих Ігор (чоловік Олени) теж працює у галузі – він інженер лісового господарства в державному агентстві лісових ресурсів.

На запитання, скільки він особисто посадив дерев і скільки це зроблено за його участю, Іван Петрович відповів: – За моїми підрахунками, лісових культур за моєю участю і мною особисто посаджено на площі 3865 гектарів.

Це кожне четверте дерево у лісгоспі. Вирощено близько сорока мільйонів посадкового матеріалу у розсадниках.

Сьогодні невтомному ветеранові виповнюється шістдесят. Тож побажаймо йому залишатися таким же, яким він є – відкритим душею, щирим і усміхненим. А на додачу ще й здоров’я, радості від рідних, насамперед від дорогих онучат, творчих здобутків на краєзнавчій ниві і високих урожаїв з власного дендропарку.

З роси і води Вам, Іване Петровичу!

Федір ШЕВЧУК, с. Сумівка


Дивіться також в розділі  Персоналії
» 16.06.2018 Людмила Володимирівна Колесник – лікар загальної практики – сімейної медицини Бершадської амбулаторії ЗПСМ. Працює на цій відповідальній посаді з 2008 року.
» 16.06.2018 Досвідчений лікар і мудрий колега Оксана Богданівна Шелест народилася та виросла у родині медиків, тому і не дивно, що і професію обрала відповідну.
» 08.04.2018 Марко Іванович Грищук народився у квітні 1943 року в П’ятківці, в сім’ї хліборобів. Коли йому було півтора року, батько пішов на війну, і вихованням сина займалася мати.
» 07.04.2018 Наполегливий, працьовитий, відповідальний, організований – цими та багатьма іншими позитивними якостями володіє добрий господар, люблячий чоловік і батько, надійний товариш і побратим Ярослав Антонович Фурик. Народився чоловік у квітня 1963 року...
» 25.03.2018 Головне – здоров’я людей
» 25.03.2018 Нелегка йому випала доля…
» 17.03.2018 У праці життя і краса
» 17.03.2018 Добра, ніжна, неповторна
» 08.03.2018 Зелені гектари Анатолія Гуза
» 08.03.2018 Ветеран, працелюб, порадник
Всі статті розділу Персоналії »
Цікаві фото
5 фото   
<b>«Тобі, кохана, всі квіти землі!»</b><br />У районному будинку культури 5 березня 2011 року відбулися урочисті заходи та святковий концерт «Тобі, кохана, всі...
6 фото   
<b>Оновлено медичні заклади</b><br />Минулого тижня одразу у трьох селах району відбулися пам’ятні події, пов’язані із введенням у дію оновлених медичних...
2 фото   
<b>Виїзний прийом до Лісничого</b><br />13 квітня 2011 року робоча група спеціалістів райдержадміністрації, очолювана першим заступником голови...
5 фото   
<b>З Вінниці – по Європі</b><br />Розповівши тобі, шановний читачу, про офіційну презентацію Вінницької області у французькому Страсбурзі та...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Мала Киріївка
Жеребко Тихін Абрамович (1898) 1898 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 22.05.44. Похов. с. Тешкурени, Молдова.

З історії Бершаді
До складу підпільних груп, кількість яких зростала, вступали все нові члени. В березні 1943 року для координації розгалуженої сітки підпілля та керівництва двома партизанськими загонами підпільний райком КП(б)У створив Раду на чолі в О. Р. Пилипчуком та партійне бюро у складі Н. Ферштендікера, К. О. Пустовойтова, Я. Ш. Таліса, О. Р. Пилипчука та Н. Т. Друзя. Через 51 комуніста бюро здійснювало... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Діброви Івана Сухореброго - Бершадь в персоналіях - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники
  • Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
    Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
    18.05.2020(063) 431-41-18
  • . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
    . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
    13.04.2020(067) 225-27-18
  • . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
    . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
    08.04.2020(096) 095-84-08
  • ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
    ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
    16.03.2020(098) 908-43-57
  • Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
    Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
    27.01.2020(068) 041-74-83
  • Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
    Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
    26.08.2019(097) 487-43-42
Всі оголошення Розмістити оголошення