Законом конкретизовані обставини, при яких державна соціальна допомога не призначається, зокрема, якщо працездатний член сім’ї не працює (не перебуває на обліку в центрі зайнятості, не навчається); з’ясовано, що малозабезпечена сім’я має додаткові джерела для існування; у власності чи володінні малозабезпеченої сім’ї є друга квартира (будинок) чи більше одного автомобіля, транспортного засобу (механізму), або земельна ділянка площею понад 0,6 гектара.
Разом з тим законом передбачено надання права комісіям при місцевих органах виконавчої влади в окремих випадках приймати рішення про надання допомоги у вищезазначених випадках, у разі якщо у їх сім’ях є троє і більше дітей або у складі сім’ї є інвалід, а також якщо сім’я не отримує будь-яких джерел для існування в результаті тривалої хвороби одного або кількох членів сім’ї.
До складу сімей при призначені допомоги, враховуються не лише діти, які навчаються за денною формою навчання у професійно-технічних, вищих навчальних закладах I-IV рівнів акредитації, а й ті, які навчаються у загальноосвітніх навчальних закладах після досягнення ними 18-річного віку.
Посилено відповідальність особи за подання неправдивих відомостей, яка звертається за призначенням соціальної допомоги. Так, якщо сім’єю навмисно подано недостовірні відомості чи приховано відомості, що вплинули або могли вплинути на встановлення права на державну соціальну допомогу та на визначення її розміру, виплата призначеної допомоги припиняється з місяця, в якому виявлено порушення.
На наступний строк допомога може бути призначена не раніше, ніж через шість місяців, починаючи з першого числа місяця виявлення порушення.
Наталія ЧОРНОБАЙ, начальник управління праці та соціального захисту населення РДА.