Fridge magnet wooden gears

Легенда про Боднів мочар

Було це дуже давно… Тоді, коли українські селяни були справжніми господарями на своїй землі. Наші предки дуже шанували матінку-годувальницю та Господа Всевишнього. Тому з вірою в душі та з благими помислами вирушали cумівські господарі ниву орати, сіяти, збирати. У жарку днину їм тамувала спрагу цілюща вода з місцевих горизонтів.
Родина Паляничуків мала поле за селом зі сторони Війтівки. Родючою була земля, та посеред поля з’явилось джерело.

- Звідкіля воно? - думав господар. А сам подумки радів з того, що вода – це ознака життя, що буде урожай, що сім'я буде сита, а душа спокійна.

Поряд із землею Паляничуків були наділи і інших сумівчан, тому вирішив голова сімейства будь-що викопати тут криницю. Разом з родиною зробили добру справу ніби на одному подиху. Доглянули всю місцину; насадили дерев, кущів, зробили стіл та лавки. Гарне було місце для перепочинку стомлених селян, а іскриста вода надавала сили.

І ось, одного погожого ранку господар, як завжди починаючи роботу в полі пішов до криниці привітатись та напитись цілющої води. Нахилившись, він побачив відображення у воді яскравого світла. А коли вирівнявся – то був вражений від яскравого образу Матері Божої, що з’явився над водою. Його бачили і інші селяни, які працювали на своїх нивах.

Звістка про явлення Божої Матері на Бодньовому мочарі в Сумівці облетіла всю округу. Люди звідусіль приїздили і приходили, щоб напитись тієї води, яку благословила Богородиця. І хоча люди шанували цю місцину і дякували господарю за криницю, образ Матері Божої більше не з’являвся над цілющою водою. Жителі села часто задумувались над тим, за що Божа Матір гнівається на них.

Та якось зібралось кілька жінок з нашого села в період Великого Великоднього посту відвідати святі місця Києво-Печерської лаври. Добирались як могли. Уже недалеко Київ, а сонце сіло за горизонт. Де ніч застала, там і залишились на ночівлю. Поснули всі. І раптом яскраве сяйво заполонило небо. Жінки проснулись. Перед ними образ Богоматері, який бачили сумівчанки вдома. І сказала Матір Божа, що не з’являється вона на Бодньовому мочарі тому, що хтось із родини Паляничуків мав великий гріх. І зникла.

Не спалось жінкам до ранку. Потрапивши до Лаври довго молились за гріх своїх односельчан і свої. А повернувшись додому розповіли про історію зустрічі з Богородицею. По-різному сприйняли люди ці перекази.

Минали роки. Мінялись форми власності на землю і власники, та Боднів мочар завжди багатий на життєдайну силу джерельної води.
Нині ця територія, яку орендує в сільської ради с. Сумівка СТОВ «Нива». Тут гарно по-господарськи розмістилась пасіка, невеличкий ставочок. Є і очеретний будиночок зі столом та лавками, а навколо березово-липовий гай.

Це справжній райський куточок на цій метушливій землі.

Боднів мочар
Боднів мочар у полі вмостився,
Він давненько отут народився.
Утворила природа такий ось куток,
Відібравши в народу земельки шматок.
Поросли тут усякі кущі,
В них ховаються птахи й зайці,
А буває, що з’явиться лиска,
Як немає нікого тут близько.
Поросла тут розкішна травичка,
Ну а спрагу втамує водичка.
Отакий незалежний куточок природи
Самовільно створили підземні тут води.


Дивіться також в розділі  Сумівка
»  Перша назва - Красний городок. Село було тричі спалене. Назва ймовірно ві слова "сом" або "сум". Засноване 1629 - невдовзі після перемоги українсько-польських військ над Османською імперією (битва під Хотином).
»  У північній частині нашого села протікає одна з найбільших річок України - Південний Буг. Буг починається на Подільській височині, на висоті 321 м. над рівнем моря, поблизу міста Холодець Хмельницької області, впадає в Бузький лиман Чорного моря.
»  У наші дні більшість не турбується про те, аби знати свою генеалогію чи минуле рідного краю. Життя стрімко біжить вперед. Інша справа століття XVIII, XIX. Час не поспішав. Вечори при свічках сприяли розлогій бесіді про ближніх і далеких родичів,...
»  Було це дуже давно… Тоді, коли українські селяни були справжніми господарями на своїй землі. Наші предки дуже шанували матінку-годувальницю та Господа Всевишнього. Тому з вірою в душі та з благими помислами вирушали cумівські господарі ниву...
»  Вдовина криниця
»  Макарове джерело
»  Моє село Сумівка
»  Сумівка - Красний городок
Всі статті розділу Сумівка »
Цікаві фото
3 фото   
<b>Шевченківські читання</b><br />11 березня 2009 року працівниками Бершадського районного краєзнавчого музею проведено традиційні Шевченківські...
3 фото   
<b>Колегія відділу освіти</b><br />29 серпня 2012 року в Бершадському районі відбулось засідання колегії відділу освіти райдержадміністрації, в якому...
3 фото   
<b>Паньковецький Сергій – призер чемпіонату України</b><br />Учень Бершадської школи №1 Паньковецький Сергій в черговий раз показавши відмінні результати на республіканських...
3 фото   
<b>Про справу Віктора Коваленка</b><br />Із приводу заяви батька Героя України про намір самоспалення 24 серпня
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Сумівка
Дяченко Омелян Сидорович (1907) 1907 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 08.07.44. Похов. с. Загорани, Молдова.

З історії Бершаді
Роки соціалістичних перетворень були наповнені для трудівників Бершаді досягненнями у розвитку культури, охорони здоров'я. Про щасливе життя робітників, селян та службовців міста за радянських часів, їх трудові звершення розповідала районна газета «Соціалістичний шлях», що почала виходити з 1932 року. 1936 року в новому приміщенні відкрили бібліотеку. Молодь набувала знання в середній,... Читати далі »



Новини села Сумівка всі новини...»
Може бути цікаво

Легенда про Боднів мочар - Сторінка села Сумівка. Новини села Сумівки, фото. Все про Сумівку - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники
  • Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
    Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
    18.05.2020(063) 431-41-18
  • . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
    . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
    13.04.2020(067) 225-27-18
  • . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
    . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
    08.04.2020(096) 095-84-08
  • ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
    ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
    16.03.2020(098) 908-43-57
  • Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
    Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
    27.01.2020(068) 041-74-83
  • Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
    Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
    26.08.2019(097) 487-43-42
Всі оголошення Розмістити оголошення