На території району проживає 296 осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи (з них 42 особи мають інвалідність) та 9 вдів, чоловіки яких померли внаслідок захворювань, що виникли після ліквідації аварії.
Аналіз медичних наслідків Чорнобильської катастрофи, їх динаміка та прогнозні показники свідчать, що завдання їх мінімізації та підвищення ефективності медичної допомоги особам, що зазнали радіаційного впливу, не тільки зберігають актуальність, а й стають пріоритетними на найближчі роки.
В 2009 році видатки з Державного бюджету України на медико-санітарне забезпечення осіб, що постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, для Бершадського району становлять 45462 грн.
З 2 лютого наказом Міністерства праці та соціальної політики затверджено нові розміри грошової компенсації вартості продуктів харчування громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, на 2009 рік. Розмір зазначеної компенсації складає: 1 категорія – 261 грн., 2 категорія – 130,5 грн.
У 2008 році оздоровлено 20 чоловік дорослого населення, 22 постраждалих дітей за рахунок коштів Державного бюджету. Залишається актуальним питання пенсійного забезпечення громадян, які постраждали від Чорнобильської катастрофи. Так, у 2008-му підвищено тільки розміри додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров’ю особам, віднесеним до категорій 1,2,3,4, а також мінімальний розмір пенсій для інвалідів, щодо яких встановлено зв'язок з Чорнобильською катастрофою, та у зв'язку з втратою годувальника внаслідок аварії.
Найболючішім питанням є забезпечення житлом постраждалих громадян. На початок 2009 року на квартирному обліку перебуває 11 сімей.
Низько схиляємо голови перед подвигом тих людей, хто ціною власного здоров'я і життя відвернув трагедію людства, зупинив розбурханий «мирний атом». Ці люди заслужили на вдячність, увагу і повагу.
Наталія ЧОРНОБАЙ, начальник управління праці та соціального захисту населення РДА.