Всього були учасниками ліквідації аварії понад 650 тисяч чоловік, більше половини яких з України. На Бершадщині їх нині проживає 110, на жаль, 46 не дожили до наших днів.
Перед тим, як після покладання квітів оглянути у районному краєзнавчому музеї постійно діючу експозицію «Чорнобиль», до учасників ліквідації звернулися О.Ф. Снігур і М.Г. Бурлака. Олександр Федорович, зокрема, відзначив, що усі ми розуміємо, від якої біди було врятовано світ, як і те, що події тих днів не мають терміну давності.
На жаль, попри суттєві досягнення у подоланні наслідків трагедії, у нас досі ще залишається чимало невирішених проблем. Тож будемо докладати всіх зусиль для виправлення ситуації. Жителі району нині складають данину вдячності героям-ліквідаторам. Голова райдержадміністрації особисто висловив вдячність за мужність і самопожертву, виявлені у той важливий для країни час.
М.Г. Бурлака теж подякував тим, хто брав участь у ліквідації цього надзвичайного лиха.
Ряд ліквідаторів було відзначено Почесними грамотами райдержадміністрації та районної ради.
Голова громадської організації «Союз. Чорнобиль. Україна» О.П. Божок поділився спогадами про ті важкі події.
Хвилиною мовчання було вшановано ліквідатора В.І. Гоцуляка, який всього два дні не дожив до цієї дати.
Мова йшла і про те, що чорнобильці, ризикуючи власним життям, заслужили на те, щоб їм приділялась належна увага, щоб вони отримували гідні пенсії. У районі робиться все можливе, щоб поліпшити життя учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС.
***
У селах району, бібліотеках у ці дні теж розгорнуто виставки-експозиції, присвячені цій даті. У школах відбулися уроки пам’яті. Міським, сільськими головами по мірі надходження коштів надається допомога сім’ям ліквідаторів.
Їхній подвиг у серцях людей житиме вічно.
Павло КУШПЕЛА