Fridge magnet wooden gears

Знову дзвони звучать...

  • Подобається0Не подобається
  • 27 Березня 2016, 09:00

Василь Коченко: штрихи до портрета крізь призму релігійно-філософських роздумів

У дощ і заметіль, у спеку і тріскучий мороз червоні «жигулі» долають сірі сувої асфальту – вже чверть століття поспішає до своїх парафіян священик Василій (в миру Василь Семенович Коченко), настоятель православної церкви Різдва Пресвятої Богородиці.

Скільки служб відправлено, скільки треб виконано! Скільки вислухано найсокровенніших і найпотаємніших сповідей!

А скільки врятовано людських душ! І не тільки тоді, коли бачиш сльози радості на очах у молодят, які вінчаються, та їхніх родичів чи коли новонароджену дитину прикладають обличчям до ікони «Розчулення», а й тоді, коли руки священика кладуть вінчик на холодне чоло людини, яку проводжають у вічність.

– Треба бути завжди доброю людиною, ніколи ні на кого не тримати зла. Всі люди однакові, бо кожен народжується з Божою іскрою, а їй немає ні початку, ні кінця. Сили зла можуть викликати в людях загострення стосунків, хвороби, розлад життєвих справ. Але душа, яка не порушила Закону Космосу, тобто Закону Божого, – безгрішна. Її тонке тіло, не розірване і не деформоване, завжди врятується.

Запитую настоятеля храму: – Чи легко примусити людей жити на землі чесно без оглядки на Страшний суд, яким багато священиків залякують людей із церковних кафедр?

– Пересічна людина, звичайно, боїться кари Божої, Божого суду. Але це не є істинним покаянням. Об’єктивно справедлива людина скаже: я не роблю нікому зла, бо не хочу. А храм людина повинна відвідувати не тому, що так кажуть батьки чи бабусі. У церкву людину повинно тягнути, їй повинно просто подобатися туди йти і там перебувати. Храм є тіло Боже, і там завжди присутній Дух Святий.

– Але ж Ісус сказав у Нагорній Проповіді, що віра повинна бути в душі людини, і молитися треба й дома, все одно де, – Бог є скрізь.

– Критерій віри і любові до Бога – пожертвування. Відвідуючи храм, людина жертвує часом, здоров’ям, несе дари, милостиню, замовляє треби.

Бог милостивий, він не карає, а тільки дає зрозуміти людині, якщо в її вчинках, діях, у її внутрішній сутності щось не так. Люблячий батько не посадить свого сина на розжарену плиту, а ми всі – Божі діти.

Справжнє пекло – це суд сумління людини, порожнеча душі. Дух Святий та інтелект – речі невід’ємні. Високоосвіченій людині ніколи не буває нудно. Їй може бути холодно, голодно і т.д., але нею не заволодіє нудьга. А коли ми чекаємо, коли швидше б вечір чи ранок – це перша ознака того, що Бог відмовився від людини.

… Церква в Ставках – не просто храм, де чітко виконуються треби і служби. Це й аудиторія для роздумів, ціла арена дискусій у політичному сум’ятті сучасності.

Василь Семенович продовжує: – Наші діти-прадіди були від природи мудрими і сильними. І прокисає їхня кров у нащадках, які шукають сьогодні, як заблукані олені, різних сект, «кращих» вір, зраджуючи найвище і найцінніше в світі – віру православну, в якій нас охрестили батьки, раз на віку ще немовлятами, просвітили нас і розкрили нам очі на світ. Ми «розчинимося» в просторі як українці, як нація тоді, коли перестанемо бути людьми, коли серед нас ще будуть такі, що глумитимуться на кимсь біднішим, слабшим, беззахиснішим. Ми позвикали находити владу, президентів, одне одного, а не вміємо дивитися у власні душі. А лукавий – хитрий стратег. Він завжди шукає шпаринку і ніколи не піде напролом туди, де все добре і в злагоді. Росія ніколи не буде переможцем, бо вона агресор. А нападник завжди залишається переможеним. Це закон Космосу. Зараз на нас підняв руку брат, найближчий, найрідніший. Не німець, не фашист, не татарин чи монгол, а брат, з яким ми молимося однією мовою!!! Тією, якою нас навчили молитися матері. А вище віри нічого немає на землі, святій і грішній...

* * * Кінець срібного березня, коли уже майже по-квітневому доспівують підсніжники, сорок Святих Мучеників Севастійських, Святі Янголи, Матір Божа і сам Ісус благословили щиро вітати з днем народження отця Василія. Це збігається якраз з великим постом, коли віряни йдуть на сповідь і причастя до церкви, прагнучи почути голос Василя Семеновича: «Бог простить усі ваші гріхи». Прийняти причастя з його рук – це найвищий оберіг.

У Ставках до храму ідуть усі –і старі, й малі, всі, хто бажає причаститися Христових Таїнств. І навіть з інших сіл.

Настоятеля храму привітали церковний хор, парафіяни, громадськість. А вдома – матушка Анна, лагідна дружина, красива і розумна, діти, внуки, вся велика родина...

Біля церкви ще від воріт приваблюють красиві алеї, капличка, квіти, зі смаком пофарбований паркан. Вражають спокійною величчю дзвіниця, позолочені куполи. А в самому храмі – чистота і порядок, пахощі ладану переплітаються із ароматом кокосу, що мироточить з ікони завдяки дбайливим сестрам-хазяйкам Моті та Лєні. А Марічка Антонівна Малюта, завжди зі смаком одягнута, запрошує всіх до участі в службі, до кожного знає підхід, знайде добре і мудре слово.

Тут вас зустріне Божа Матір на іконі, яку привезли з Почаєва. Подивіться в її очі. Подивіться в очі ікон «Нев’янучий цвіт» або «Неждана радість»! Чи не розчулиться душа від цих поглядів? Вся ця благодать дана нам, живим, як і дана можливість покаятися.

Бог пропонує спасіння сьогодні, лукавий – завтра. І навіть тоді, коли від нас відвертається звичайна земна людина або коли вороги шукають погибелі, нав’язуючи нам непотрібні «цінності», навіть тоді, коли нас уже ніхто не любить, пам’ятаймо: один Господь допоможе нам розібратися у строкатій і бурхливій плутанині думок, почуттів, подій, убереже нас. Навіть над прірвою. Він постраждав на Хресті ради нас, і кожен у його серце вбитий цвях – це наш гріх.

Отець Василій, батюшка, випрошує у Бога сьогодні прощення усіх наших гріхів.

Прийдімо у його храм, наш храм душі – наш перший дім і останній. Попросімо теж у Бога здоров’я, щастя, родинного затишку для Пастиря у нелегкій путі, у пустелі життя.

Всі ми – воїни і подорожні…

Катерина АНДРОНИК, поетеса, журналіст, с. Ставки


Дивіться також в розділі  Персоналії
» 16.06.2018 Людмила Володимирівна Колесник – лікар загальної практики – сімейної медицини Бершадської амбулаторії ЗПСМ. Працює на цій відповідальній посаді з 2008 року.
» 16.06.2018 Досвідчений лікар і мудрий колега Оксана Богданівна Шелест народилася та виросла у родині медиків, тому і не дивно, що і професію обрала відповідну.
» 08.04.2018 Марко Іванович Грищук народився у квітні 1943 року в П’ятківці, в сім’ї хліборобів. Коли йому було півтора року, батько пішов на війну, і вихованням сина займалася мати.
» 07.04.2018 Наполегливий, працьовитий, відповідальний, організований – цими та багатьма іншими позитивними якостями володіє добрий господар, люблячий чоловік і батько, надійний товариш і побратим Ярослав Антонович Фурик. Народився чоловік у квітня 1963 року...
» 25.03.2018 Головне – здоров’я людей
» 25.03.2018 Нелегка йому випала доля…
» 17.03.2018 У праці життя і краса
» 17.03.2018 Добра, ніжна, неповторна
» 08.03.2018 Зелені гектари Анатолія Гуза
» 08.03.2018 Ветеран, працелюб, порадник
Всі статті розділу Персоналії »
Цікаві фото
4 фото   
<b>Сонячне свято в Серединці</b><br />Цьогоріч традиційне свято – День села – було незвичним, адже відзначалося 65-річчя незабутнього Василя Думанського…
4 фото   
<b>Пожежники з Моравіци відвідали Баланівку</b><br />На свято Івана Купала в Баланівку приїхали польські друзі з гміни Моравіца Свєнтокшиського воєводства. Вони привезли,...
3 фото   
<b>Лікарі - від Бога. А реформи - від лукавого</b><br />Голова райкому профспілки працівників АПК Яків Черватюк у свій час чимало років працював у Дяківці, тому добре...
13 фото   
<b>ФЛОРИНО</b><br />Засноване італійським інжинером Флорингом у&nbsp;XV столітті, від імені якого і походить назва села.
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Романівка
Яворський Іван Григорович (1925) 1925 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 30.05.44. Похов. с. Стинка, Ясський пов., Румунія.

З історії Бершаді
Прославив земляків подвигом П. І. Миколаєнко. В одному з жорстоких боїв він, командир роти 134-го танкового полку, особисто знищив кілька танків противника, забезпечивши виконання бойового завдання. За цей подвиг йому присвоєно звання Героя Радянського Союзу. Його ім'ям названо одну з вулиць. Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Знову дзвони звучать... - Бершадь в персоналіях - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники
  • Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
    Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
    18.05.2020(063) 431-41-18
  • . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
    . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
    13.04.2020(067) 225-27-18
  • . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
    . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
    08.04.2020(096) 095-84-08
  • ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
    ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
    16.03.2020(098) 908-43-57
  • Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
    Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
    27.01.2020(068) 041-74-83
  • Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
    Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
    26.08.2019(097) 487-43-42
Всі оголошення Розмістити оголошення