Потребу в проведені даного семінару надиктував час: скільки б не говорилось на нарадах, засіданнях про необхідність розвитку галузі тваринництва, в Бершадському районі вона розвивається повільніше, чим хотілось би керівництву району. Керівники сільгосптовариств бідкаються, що розвивати тваринництво-збиткова справа. Але при цьому і не намагаються шукати шляхи подолання цієї "збитковості". І от виходить, що одні керівники утримують ВРХ, свиней і мають з цього прибутки, а для інших воно чомусь збиткове...
Переконати у необхідності розвитку тваринництва, в його рентабельності при правильному підході до справи, вирішило керівництво району і з цією метою виступило ініціатором проведення даного семінару в товаристві "Устя". Адже на сьогодні тут утримується більше 900 голів ВРХ.
Учасники семінару мали змогу на власні очі побачити ферми для утримання ВРХ, робота якої керується комп"ютером, в якому міститься база даних на кожну тварину, оглянули склади для кормів, блоки відтворення стада, ознайомились з системою молокопроводу "Де Лаваль". Голова товариства Павло Марущак в ході огляду товариства одразу ж і відповдав на питання.
Друга частина семінару, яку проводив заступник голови райдержадміністрації В.Кушпела, проходила в приміщені товариства. Учасники семінару заслухали інформацію П.Марущака про організаційні умови та перспективи розвитку тваринництва в ТОВ "Устя", особливо молочного скотарства. Велика увага, за словами П.Марущака, приділяється годівлі худоби. Раціон годівлі у товаристві розрахований по спеціальним категоріям, адже, як говорить українська народна мудрість "молоко у корови на язиці", тому доступ до кормів худоба має всі 24 години на добу. Не дивлячись на важку працю на фермі, проблем з кадрами тут ніколи не було, адже заробітня плата достойна і виплачується завжди вчасно. Крім того, голова ТОВ "Устя" не шкодує коштів і на навчання своїх підлеглих. Так, в 2011 році зоотехнік та менеджер товариства відряджались на навчання до Росії, та й інші працівники постійно беруть участь в різних семінарах, навчаннях, підвищуючи таким чином свій кваліфікаційний рівень. Багато коштів вкладається в придбання нового оснащення, реконструкцію ферми. Крім того, П.Марущак не забуває і про розвиток інфраструктури свого рідного села.
Головний зоотехнік ТОВ "Устя" М.Нечипуренко інформував про технологічні процеси виробництва молока. До речі, на фермі систематично проводиться перевірка на наявність гама-глобуліну. Про шляхи забезпечення епізоотичної ситуації в тваринництві розповіла начальник управління ветмедицини С.Манченко. За її словами, Бершадський район сьогодні благополучний до цілого ряду захворювань, зокрема сибірки, класичної чуми, хвороби Ньюкасла птиці тощо. Сьогодні немає неблагополучних господарств щодо туберкульозу, але перевірки деяких сільськогосподарських товариств ще тривають. Надто актуальний напрямок роботи на сьогодні ветслужби - профілактика сказу на території району. Адже, в 2011 році кілька випадків сказу було зареєстровано, в т.ч. і випадок сказу кота. Начальник управління наголосила на необхідності до 1 квітня поточного року керівникам свиногосподарств перейти на закритий режим роботи в зв'язку з профілактикою африканської чуми свиней та в найкоротші терміни заключити угоди з "Тульчинським утильзаводом" на утилізацію відходів тваринного походження.
Не менш змістовною булла інформація депутата обласної ради, голови ТОВ "Лан" С.Савченка, зоотехніка управління агропромрозвитку В.Годованця, головного зоотехніка ТОВ "Осіївське" В.Білодіда.
Підсумки наради підвів заступник голови райдержадміністрації Валентин Кушпела. Він неодноразово вказав на значимість та необхідність розвитку тваринництва на території району, необхідність сівозміни, звернув увагу на рівень заробітньої плати та оформлення цивільно-трудових відносин з найманими працівниками. В.Кушпела закликав учасників семінару до співпраці та пообіцяв підтримку районної влади всім, хто розвиватиме тваринництво на території району.
Начальник відділу з питань внутрішньої політики Л. Салганік