Старообрядників стали переслідувати і переселяти на інші території. Так виникла Пилипонівка. Старообрядники цього поселення по-особливому відзначили свято Покрови.
З цієї нагоди в Пилипонівку завітав архієпископ Київської і всієї України РПСЦ Савватій. До приїзду його Блаженства добре підготувалися актив релігійної громади на чолі з П.Д. Глазовим, а також педагогічний та учнівський колективи на чолі з директором В.М. Ковальським. Душею та організатором усіх заходів були С.І. Ковальська та М.Г. Титарчук. Програма передбачала святкову літургію, яку провів Савватій, хрестовий хід від церкви до школи, презентацію музейної кімнати Пилипонівки, концерт "Пилипонівські замальовки", зустріч інтелігенції міста з духовенством РПСЦ, святкову трапезу та вечірню літургію.
Головна мета заходів – привернути увагу громадськості до проблем збереження духовності людини, вивчення пам'яток культури та історії рідного краю, виховання здорового способу життя.
У зустрічі інтелігенції міста з духовенством взяли участь заступник голови районної ради П.А. Сугак, міський голова М.І. Кольченко, начальник відділу освіти РДА Л.Т. Почвірна, завідуюча сектором з питань внутрішньої політики, зв'язків із ЗМІ та громадськістю РДА Н.О. Тарковська і провідний спеціаліст сектору В.Б. Гребенюк, знімальна група вінницького державного телебачення "Дивоцвіти", представники інших ЗМІ.
– В Україні понад 40 діючих старообрядницьких парафій майже у всіх регіонах, – зазначив архієпископ Савватій, – але найбільше їх в Одеській та Вінницькій областях. Церква робить все для утвердження християнської моралі, людських чеснот, здорового способу життя, збереження старообрядницьких звичаїв, традицій та розвитку духовності. В Україні робляться перші спроби, щоб у перспективі християнство знову було єдиною релігією, адже Бог один.
Л.Т. Почвірна охарактеризувала роботу педколективів району з підростаючим поколінням. Головним завданням школи залишається навчання, але виховання було і є одним із пріоритетів у роботі з дітьми школи, громадських організацій. Нашим дітям не чужим було б утвердження моральних цінностей Біблії, збереження кращих звичаїв та традицій попередніх поколінь, утвердження духовності. В цьому могла б допомогти церква. Тому було б добре, якби в школах ввели уроки християнської моралі та етики.
– У другій школі навчалися діти різних народів, але завжди між ними була дружба, взаєморозуміння, – підкреслила Ю.Х. Пензюр. – Адже я, як ніхто інший, знаю про це, тому що більше 30 років пропрацювала в цій школі, із них 25 – заступником директора з виховної роботи. І сьогодні гордість переймає мене за моїх випускників.
Ці заходи стали ще однією яскравою сторінкою по збереженню духовності старообрядництва та утвердження історичної справедливості.
Григорій ПОГОНЧИК,
директор
міської ЗОШ №1,
громадський кореспондент.