Тому керівники і спеціалісти, всі працівники постійно приділяють увагу її розвитку. М’яса у минулому році було вироблено 10913 тонн, молока – 10225 тонн, що становить, у стогектарному обчисленні, відповідно, 183 і 172 центнери.
Нарощування виробництва тваринницької продукції досягнуто в основному за рахунок впровадження прогресивних технологій утримання, годівлі, вирощування худоби та птиці.
У середньому від корови надоєно по 5382 кілограми молока. Середньодобові прирости ВРХ становили 621, свиней – 454 грами.
Незважаючи на нестабільні ціни на тваринницьку продукцію, розвивають галузь у ТОВ «Устя», Бершадській філії ПрАТ «Зернопродукт МХП», ТОВ «Осіївське», «Світанок-Агросвіт». Належна увага її розвитку приділялася у ТОВ «Агрофірма «Джулинка», де виробництво м’яса збільшилося на 197, молока – на 1468 центнерів, а також у АТ «Явір-Агросервіс».
Вагомий внесок у виробництво м’яса у районному масштабі – птахокомбінату «Бершадський», яким вироблено його 5707 тонн, що займає у структурі району 70,7 відсотка.
У 2015 році позитивні зміни сталися і у розвитку молочного скотарства. Надої від корів збільшилися, у порівнянні з попереднім роком, на 169 кілограмів.
Прикладом та справжньою школою розвитку молочної галузі є ТОВ «Устя», Бершадська філія ПрАТ «Зернопродукт МХП» та ТОВ «Осіївське», де надоєно від корови по 7810-6000 кілограмів молока.
Чимала частка у виробництві м’яса у районному масштабі і Бершадської філії ПрАТ «Зернопродукт МХП», ТОВ «Осіївське», «Устя», АТ «Явір-Агросервіс», ТОВ «Удич», «Надбужжя плюс», які, за рахунок впровадження передових методів годівлі та утримання поголів’я, забезпечили середньодобові прирости на вирощуванні та відгодівлі: ВРХ – 860-750 грамів, свинец – 597-515 грамів.
Основним завданням на цьому етапі є утримання відповідної кількості поголів’я худоби та його нарощування.
А резервом збільшення є його відтворення та збереження. За рахунок належного відтворення стабільно утримують його у ТОВ «Лан», «Агрофірма «Джулинка», ПСП «Промінь», ТОВ «Осіївське».
Одним із резервів розвитку молочного скотарства є ведення селекційно-племінної роботи. Непогано організовано це у ТОВ «Осіївське», «Устя», Бершадській філії ПрАТ «Зернопродукт МХП».
За прогресивною технологією ведеться галузь свинарства у Поташні, М’якоході, Дяківці, де чисельність поголів’я свиней, у порівнянні з попереднім роком, збільшилася на 672-123 голови.
Щодо зимівлі худоби, то ведеться вона успішно – якісно відремонтовано приміщення, галузь забезпечено кормами – у перерахунку на умовну голову їх припадає по 26,9 центнера кормових одиниць, що становить сто відсотків від потреби. Важливим є і те, що галузь забезпечена кадрами працюючих.
Так що результати її роботи надалі залежатимуть лише від ставлення всіх, хто у ній зайнятий, до організації ведення зимівлі. Це сприятиме нарощуванню виробництва тваринницької продукції і надалі.
Володимир ГОДОВАНЕЦЬ, головний зоотехнік управління АПР РДА.