Після цього ті, хто ввійшов до складу громадської організації, самі ж почали проводити рейди, направлені на боротьбу з браконьєрами. Причому, робилося і робиться це тепер у рамках закону. На випадок виявлення браконьєра негайно повідомляли про це інспекторам рибоохорони чи дільничному інспекторові, і ті вже, прибувши на місце події, довершували справу – складали відповідні документи, водночас проводили роз’яснювальну роботу.
А щоб номери телефонів інспекторів рибоохорони і дільничного інспектора завжди були під руками, громадською організацією було виготовлено спеціальні візитівки. Таким чином, той із представників громадської організації, хто, відпочиваючи біля річки, рибалив дозволеним способом, помітивши браконьєра, негайно діставав з кишені візитівку, мобільний телефон, і далі вже все повинно бути зрозумілим. Порушників обов’язково притягували до відповідальності.
Важливо, що ініціативу створення такої громадської організації підтримали в інших селах району – Ставках, Берізках і так само почали запускати зарибок у Південний Буг. Уже в цьому році утворилася ще одна громадська організація на так званому бершадському нижньому ставу, який нижче по течії від спиртового заводу. Майже шістдесят чоловік уже здали гроші на зарибок і мають намір у такий же спосіб повести боротьбу з браконьєрами, зокрема, «сіткарями», тим самим створюючи умови для спортивної та любительської ловлі риби. Долучитися до такого почину можуть усі бажаючі, налагодивши зв’язок із представниками громадської організації за телефонами 067-755-46-61, 068-519-22-35 та 098-853-40-40.
Якщо хтось засумнівається, що такий підхід до зариблення, наприклад Південного Бугу, буде неефективним, то ініціатори такого почину навпаки, впевнені: якщо виживе навіть незначна частина вкинутого зарибку, від того вже має бути користь. Представники цієї громадської організації вважають, що боротися за багатства водних ресурсів повинна, у першу чергу, громада.
Щось подібне створюється і на ставку у Великій Киріївці.
Бо всі дедалі більше починають розуміти: іншого виходу, щоб навести порядок на річках і водоймах району, поки що немає. Тому представниками громадської організації і здійснюються по них рейди.
На випадок виявлення сіток повідомляють про це інспекторам рибоохорони. Адже самим цим інспекторам на 104 ставках і трьох річках, які на території району, зробити це просто не під силу. Тим більше, що браконьєри удосконалюють свій промисел. Був випадок, коли коропів ловили на річці Південний Буг без відповідних дозволів водолази. Їх, звичайно, виявили та затримали, і на всіх накладені відповідні стягнення за завдану шкоду.
Усе це, звичайно, досить складно. Особливо відчутною є нестача матеріального забезпечення громадської організації. Тож її представникам понад усе хотілося б, щоб їх зрозуміли і приєднувалися до них усі бажаючі. Співпрацюючи з місцевими органами влади, можна досягнути у цьому плані неабияких результатів. Причому, це тільки початок. Цей почин обов’язково повинен знайти і, як показує практика, вже знаходить підтримку населення.
Про це розповів рибалкалюбитель Леонід КОГУТ.