На площі більше 24 тисяч гектарів завершено підживлення озимих культур мінеральними добривами. У доброму стані вони на 73 відсотках площ, у задовільному – на 21 відсотку і тільки на 6 відсотках посіви слабкі та зріджені. Але в цілому вже можна робити висновок, що цьогорічна зима виявилася сприятливою щодо умов перезимівлі, і вони перезимували у повному обсязі. Ремонтувати їх або пересівати доведеться на незначних площах і не у всіх господарствах.
Озимий ріпак на площі більше 5 тисяч гектарів теж весь підживлено, відсотків 80 його посівів у доброму стані, решта – у задовільному.
Швидким темпам робіт сприяє те, що у переважній більшості господарств мінеральними добривами і пально-мастильними матеріалами на весну запаслися ще торік.
Поряд з усім, коли готувався цей огляд, завершувався посів зернових культур ранньої групи, яка становитиме у цьому році більше п’яти тисяч гектарів. На 90 відсотках цієї площі їх насіння вже було в грунті.
Відрадно, що дедалі більше утверджується на наших землях соя, яка останні роки непогано зарекомендувала себе як у агротехнічному, так і в економічному плані. У цьому році її вирощуватимуть вже на площі майже 6 тисяч гектарів.
Насінням соняшнику господарства забезпечені відсотків на 90, повністю – насінням кукурудзи та сої. Так що затримок із посівом цих культур теж не повинно бути.
Найкраще організовано весняні польові роботи у Бершадській філії ПрАТ «Зернопродукт МХП», СФГ «Новосулківське», у Флориному, Маньківці, Осіївці, Поташні, Усті, Джулинці, Чернятні, Шляховій, Кошаринцях, ПП «Валентина».
За висновками фахівців, у цьому році є всі можливості справитися з весняними польовими роботами в оптимальні агротехнічні строки.
Грунтово-кліматичні умови сприяють цьому. Спеціалістам залишається тільки не послаблювати контроль за їх веденням, не випускаючи при цьому з поля зору культуру ведення рослинництва взагалі.
Про це повідомили в управлінні агропромислового розвитку райдержадміністрації.