Неабияк допомагає селу й людям те, що тут діє сільгосппідприємство, яке орендує 420 паїв, кожен з яких становить 3,2 га. За оренду кожного видано 7 цнт пшениці та 5 цнт сухої кукурудзи, а ще по 3 кг олії та 2 кг меду. Заробіток в цьому господарстві мають понад 80 працюючих.
Крім цього, в селі діють 5 фермерських господарств, 49 одноосібників.
Про все це, а також про роль сільської ради і її депутатського корпусу, велася мова з апаратом сільської ради. Особливо детально обговорювалися питання ринку землі, створення належних умов для функціонування бюджетної сфери та життя людей.
Головною проблемою, яку висловили на прийомі тирлівчани (на знімку), виявилася відсутність автобусного сполучення. Це чи не єдине село в районі, в яке не «ходить» автобус. Раніше цим займався автоперевізник з Шляхової, бо рейси автобусного підприємства сюди були надто збитковими. Тож тепер треба це питання вирішувати на місці, певні варіанти якого вже були обговорені відразу.
Просять люди і відремонтувати дороги й продовжити освітлення вулиць – про це також радилося місцеве й районне керівництво.
А щодо сприяння у виділенні коштів для працівника кладовища, то людям було роз’яснено, що це залежить від їхньої сплати сум самообкладення.
Під час відвідин об’єктів соціально-культурної сфери всі вони справили гарне враження. Особливо – місцева школа. Правда, тут потребує благоустрою її подвір’я.
На жаль, в приміщенні магазину, який розташований біля будинку культури, облупилися зовнішні стіни і потребують ремонту.
Нещодавно наша газета публікувала статтю Тирлівського сільського голови Д.П. Карман про здобутки і проблеми громади, тож це дещо спрощує необхідність в широкому їх висвітленні знову.
Обмежуся лише головними. Керівництвом району було відзначено велику плідну діяльність сільського голови на користь громади, а також її тісну співпрацю з керівництвом сільгосппідприємства.
Сама Дарія Парфенівна зазначила, що село живе нині повноцінним життям завдяки допомозі керівника ПП «Обрій» А.Г. Христича (на знімку).
Тож сподівається, що співпраця продовжуватиметься й надалі.
Добре, що існує в селі базове господарство, яке займається не лише рослинництвом, а й тваринництвом.Тому є для людей робочі місця й відрахування в сільський бюджет.
Правда, з’ясувалося, що ПП «Обрій» сплачує за оренду землі сільської ради і землі водного фонду по 475 грн. за гектар, в той час як інші тільки по 125.
Використав голова районної ради момент, щоб відвідати і Кавкули – цей віддалений населений пункт також належить до Тирлівської територіальної громади. Нині тут проживають 19 жителів і то не всі вони перебувають на місці в зимовий період. Багато хат тут покинутих, зарослі обійстя нагадують про колишнє життя. В центральній дорозі важко впізнати колишню асфальтівку, обабіч якої також зарослі. Життя вдихає сюди хіба що місцевий підприємець О.Б. Марчук, який при допомозі своїх братів орендує чотири стави і до сотні гектарів поля.
А ще – невеликий молитовний будинок, який нині облаштовується, де править, як кажуть в селі, православний монах, і на його проповіді з’їжджаються прихожани.
І все ж, найбільше задоволення в Тирлівці отримали від спілкування з людьми – добрими і працьовитими, які вболівають за долю своїх родин і свого села.
Павло БАЙДАЛЮК