Fridge magnet wooden gears

Пора переходити від слів до діла

  • Подобається0Не подобається
  • 21 Листопада 2013, 18:36

На сьогодні у Кидрасівці проживають більше двохсот осіб працездатного віку, з якими гори можна було б перевернути. От тільки яким чином це зробити, коли від нашого села і до районного центру (де, здавалося б, легше можна було б знайти роботу) далеко і до райцентру сусідньої області м. Гайворона теж неблизько. Але цим не дуже вже хто і переймається, бо і в одному місці робочих місць немає, і в іншому. Тому для того, щоб елементарно вижити, вихід один – займатися якщо не фермерством, то хоча б просто підсобним господарством.

Так званого патріотизму, яким він був колись, давно вже немає, натомість кожний намагається іноді виживати, як тільки може в умовах цього села. І хто б що не говорив про епоху соціалізму, ностальгія за минулим є у багатьох.

На перший погляд, нібито все правильно робиться. Цивілізація не може не розвиватися, не рухатися вперед, не зазнаючи перемін. Але молодь якщо і вирушає десь із села, щоб чомусь навчитися, без чого неможливий поступ уперед, у своє село більше не повертається. У результаті за останні два десятиліття кількість жителів Кидрасівки зменшилася майже наполовину. У сільського голови Валерія Івановича Беника прізвища усіх 444 його односельчан, як і їхні дати народження, переписані навіть у блокноті. За деякими ж даними, у 1850 році їх було півтори тисячі, а на ярмарок у Кидрасівку, за радянських уже часів, приїжджали навіть із Кишинева.

Але у цій ситуації у селі вважають, що хто більш-менш турбується про себе, свою сім’ю, аж ніяк не залишатиметься голодним і, як кажуть, холодним. На такій землі, як наша, у будь-якому випадку можна знайти вихід із ситуації.

Було б тільки бажання працювати.

Але у тім то і справа, що само собою воно іноді пропадає. І якби у сільськогосподарському виробництві робилося все, як слід, як потрібно, то і бажання оте було б. Населення у нас від природи працьовите. Існуюча ж ситуація відбирає бажання від усякої праці.

Он наскільки ускладнилися через дощі цьогорічні осінні польові роботи, водночас додалося затрат. А хто може дати гарантію, яку матимемо від того віддачу? Основна мета будь-кого з фермерів – отримали прибуток. От тільки яким чином цього домогтися? У нинішньому році природа нібито і не обділила урожаєм, а у зв’язку з тим, що ціни на його доробку та транспортування підвищилися, доходи фермерських господарств пішли на спад. Раніше урожай перевозили хоча б по 40 гривень за тонну, тепер же просять навіть по 120. От і відіб’ється все у кінцевому підсумку на тих, хто вирощує сільськогосподарську продукцію. Те саме коїться й у тваринництві. Тому одним із найправильніших заходів, направлених на те, щоб змінити ситуацію, знадобилася б зміна політики держави щодо села.

А то у нас, нібито і мовиться усе про село правильно, щороку навіть приймаються якісь рішення, а от не доходять чомусь до низів оті промінці надії. Через це ситуація в селах, у тому числі й у Кидрасівці, погіршується.

Про дотації вже навіть мову не доводиться вести, хоч і варто було б. Годилося б хоча б встановити нормальні ціни на продукцію, щоб ті, хто її виробляє, могли виживати. Нині ж, якщо більші фермерські господарства ще якось можуть втриматися, бо у них більші можливості, з малими проблеми назрівають дуже серйозні.

Спробуй господарювати та ще і мати якийсь прибуток, наймаючи техніку. Або ж взяти асоціацію фермерів. Посада є, а зробити хоч щось для них практично неможливо. У попередні роки була ще хоч якась можливість допомагати їм, на сьогодні ж скористатися безпроцентним кредитом вдалося тільки одному з фермерських господарств с. Тирлівки.

Ще однією з проблем, причому у всьому світі, є те, що люди вже іноді не хочуть іти на роботу. Саме тому за кордоном змушені були піти на використання сучасної високопродуктивної техніки, обслуговує яку, здебільшого, її власник особисто. У нас якби навіть така була, немає кому на ній працювати, бо механізаторів готують на застарілих її зразках. Тож проблему перекваліфікації теж змушені вирішувати керівники фермерських господарств.

Тому для того, щоб зберегти такі села, як Кидрасівка, давно пора перейти від балаканини до діла. Тобто допомагати товаровиробникам не словами, а на ділі. А ще пора покласти край посередництву. У посередників економіка завжди буде нормальна, от тільки скільки коштуватиме у кінцевому підсумку пляшка молока, перепроданого ними?

На завершення вітаю всіх працівників села з нашим професійним святом і понад усе хочу побажати, щоб не втрачали оптимізму. Ситуація щодо села рано чи пізно вирівняється. Іншого виходу у нас немає.

Петро ТРЕТЯК, голова асоціації фермерів району, голова фермерського господарства «Агроера ВІТТО»


Дивіться також в розділі  В громадах
» 16.06.2018 У день Святого Духа (28 травня) в Березівці урочисто відзначили десятиріччя з часу освячення сільського храму Івана Богослова.
» 16.06.2018 Депутат облради Володимир Зарічанський ініціював створення пам’ятника Кобзареві у рідній Війтівці. Погруддя генія літератури та пророка нації виготовляє відомий скульптор, народний художник України, доцент кафедри скульптури Харківської державної...
» 16.06.2018 Бершадська амбулаторія загальної практики – сімейної медицини цього року визнана кращою у районі серед амбулаторій ЗПСМ. Із 2016 року очолює установу мудра жінка, знавець своєї справи, лікар вищої категорії Антоніна Іванівна Колесник. У медицині...
» 16.06.2018 Відділення невідкладної (екстреної) медичної допомоги (НЕМД) визнано кращим відділенням Бершадської ОЛІЛ. У більшій його частині проведено ремонти, які ще тривають.
» 16.06.2018 Заради дітей
» 16.06.2018 Краще відділення
» 16.06.2018 Згуртованість, професіоналізм, колегіальність та послідовність – головні критерії діяльності медиків району
» 15.06.2018 Спиртозаводу нема, а спирт виробляється
» 15.06.2018 Переможці 15 обласного конкурсу
» 08.04.2018 Ефективне реагування на надзвичайні ситуації
Всі статті розділу В громадах »
Цікаві фото
2 фото   
<b>Фронтові дороги Олексія Шемішана</b><br />Недавно відзначив свій 89-ий день народження гвардії полковник, голова Всеукраїнської організації інвалідів війни та...
14 фото   
<b>Вибух на городі</b><br />Менше тижня минуло з часу відзначення 64-ої річниці Перемоги, коли найстрашніша в історії людства війна обізвалася...
2 фото   
<b>Соціальні послуги служби зайнятості нового покоління</b><br />Зростаючі масштаби безробіття, збільшення його тривалості потребують підвищення ефективності діяльності служби...
3 фото   
<b>Сергій РУДЧЕНКО: «Коровай буде вагомим»</b><br />ці липневі дні лани Бершадської філії ПрАТ «Зернопродукт МХП» особливо привабливі, дихають щедрістю тепла і...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Тирлівка
Гуцол Андрій Іванович (1924) 1924 р., українець, селянин. Мобілізований в 1944 р. Рядовий. Загинув 1944 р.

З історії Бершаді
Цукровики постійно борються за впровадження на виробництві високої культури виробництва. Поруч з виконанням виробничих планів багато уваги приділяється естетиці виробництва: цехи просторі, світлі, всюди вазони з квітами. На території заводу робітники посадили фруктовий сад, розбили квітники, заасфальтували доріжки. У затінку шумлять струмені невеликого фонтану, поруч - альтанки. В центрі скверу... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Пора переходити від слів до діла - В господарствах і громадах, селах Бершадського району та м. Бершадь - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники
  • Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
    Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
    18.05.2020(063) 431-41-18
  • . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
    . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
    13.04.2020(067) 225-27-18
  • . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
    . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
    08.04.2020(096) 095-84-08
  • ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
    ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
    16.03.2020(098) 908-43-57
  • Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
    Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
    27.01.2020(068) 041-74-83
  • Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
    Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
    26.08.2019(097) 487-43-42
Всі оголошення Розмістити оголошення