Яру пшеницю посіяно на площі 289 гектарів, на 5 тисячах гектарів – ярий ячмінь. Із 22894 гектарів кукурудзи на 21222 гектарах королева ланів вирощуватиметься на зерно.
У цілому ж качанисту в районі посіяно навіть на 4 відсотки площ більше від прогнозованих.
Соняшник у цьому році вирощуватимемо більше як на 9 тисячах гектарів, на 4950 гектарах – сою, на 135 – гречку, на 1682 – цукрові буряки.
Якщо вести мову про особливості цього періоду, то без труднощів не було, мабуть, жодної з весен. У цьому році певна проблема виникла з посівом цукрових буряків, проса, гречки. Справа в тому, що глибина залягання їх насіння незначна, і в грунті на час посіву вже не вистачало вологи, щоб отримати дружні сходи.
Можна було б дорікнути за це агрономам деяких господарств, які більше уваги приділили таким культурам, як соняшник, соя, тому і допустили втрату вологи під посів інших. Але в умовах цьогорічної весни нерівномірні сходи і кукурудзи. І тільки через те, що висівали її у різні строки, з різними термінами дозрівання, щоб можна було збирати її поетапно, не створюючи при цьому собі проблем.
Найкраще було організовано комплекс весняних польових робіт у ПрАТ «Зернопродукт МХП», Флориному, Осіївці, Джулинці, Шляховій, Чернятці, ПП «Валентина», в Усті, ФГ «Новосулківське».
За оцінками фахівців управління агропромислового розвитку райдержадміністрації в умовах цьогорічної весни надзвичайно добре зарекомендували себе сучасні сівалки точного висіву, енергоощадні технології, які дедалі більше утверджуються на наших полях.
Не набагато відставали з весняними польовими роботами і у невеликих приватних сільгосппідприємствах. Але проблем у таких виникало дещо більше, і, знову ж таки, в основному через технічну недооснащеність.
Завершено вже друге підживлення озимих культур, ведуться роботи по хімічному їх захисту від хвороб, шкідників і бур'янів.
Чи не найголовнішим із завдань на найближчу перспективу є недопущення втрати строків виконання агротехнічних прийомів по догляду за культурами, зокрема, виконання міжрядного обробітку.
Чітке дотримання технологій виручає навіть у неврожайні роки