Бирлівська територіальна громада, наприклад, яку відвідали днями, є однією з приміських, і давати раду проблемам у таких буває непросто. Проте сільський голова І.Д. Прудченко, який є одним із найдосвідченіших у районі серед колег, одразу ж заявив, що таких, які не вирішуються зараз на території Бирлівської сільської ради, немає. Завдання по бюджету, наприклад, виконали ще у вересні, тому розраховують на додаткові надходження.
Паливом на зиму заклади соціальної сфери забезпечені. Причому, відколи в школі впроваджено принципово нову схему опалювання – наполовину дровами і наполовину вугіллям – батьки школярів можуть бути спокійними: зовсім іншим у ній став температурний режим. У цьому, відвідавши школу у Бирлівці (на знімку), мали нагоду переконатися особисто.
Заслуга тих, хто запропонував таке нововведення, незаперечна, але належне у вирішенні проблеми справедливо буде віддати ще й Ю.В. Головатому, М.Д. Ачкевичу, В.В. Мозговому, В.В. Вертруку, які позмінно працюють опалювачами. Кажуть, ще влітку, під час відпусток заскладували основну масу дров і вугілля в укриття і під замок, тим самим подбавши ще і про свої робочі місця. От і можна тепер розраховувати і на тепло, і на економію палива.
Жодних претензій не було ні в кого і до бирлівської медичної установи. От якби її ще й забезпечити сучасними засобами діагностики та лікування... Однак І.Д. Прудченко на те відповів, що з реформуванням у медицині сільська рада вже не має права виділяти на це субвенції.
На прийом до голови райдержадміністрації цього дня з’явилися тільки двоє громадян. Одній жительці села тут же було роз’яснено, яким чином можна буде підтвердити групу інвалідності її матері. А от щодо А.М. Пахолюка, який справедливо скаржився на сусіда О.А. Ніколаєва, то змушені були прийняти рішення, щоб на місце їх проживання негайно виїхали фахівці райсанепідстанції, ветеринарної інспекції тощо і зробили відповідні висновки. Справа в тому, що О.А. Ніколаєв, завівши вдома цілу ферму худоби, ігнорує елементарні вимоги санітарії. Кому до вподоби буде таке сусідство?
Сільська рада, дільничний інспектор міліції нібито вже вичерпали свій ресурс впли ву, а проблему так і не вирішено.
Сподіваємося, після втручання з району це все-таки буде зроблено.
Після відвідування закладів торгівлі було зроблено висновок, що у більшості з них дотримуються вимог чинного законодавства. Виявлені ж недоліки мають, здебільшого, локальний характер і після відповідної роз’яснювальної роботи їх буде виправлено.
Щодо бирлівського будинку культури, то завідуюча відділом культури райдержадміністрації Н.М. Герасимчук не втрималася, щоб не подякувати І.Д. Прудченку за капітально відремонтовані фойє, глядацьку залу у ньому. Завершується також ремонт у бібліотеці, на який виділено більше ста тисяч гривень.
Безумовно, міг би сільський голова давно вже організувати освітлення на центральній вулиці. Але вона, виявляється, не на балансі сільської ради, і тепер доводиться думати, яким чином це можна зробити.
У Бирлівці вже навіть визріває план, щоб мати міні-завод по переробці твердих побутових відходів. Але на першому плані у цій громаді газифікація села, яка вже зовсім на горизонті. Тож під час візиту за участю голови райдержадміністрації, представників з району, обговорювалося, яким чином краще вирішити і цю проблему.
Жителям Бершаді цікаво буде дізнатися, що під час цього обговорення йшло ся і про те, що владою району робиться все можливе, щоб газопровід високого тиску Тростянець-Бирлівка вже у наступному році випробували під тиском. А оскільки перед цим обо в’язково має бути введена в дію газорозподільча станція у Бирлівці, відкриється прямий шлях до газифікації Бершаді.
Отже, добрі справи у Бирлівці множаться. І, як засвідчує практика, дуже багато при цьому залежить від тих, хто безпосередньо працює з громадою. Щодо позиції районної влади, то вона тільки сприятиме втіленню в життя ініціатив, які вноситимуть у життя жителів району переміни на краще.
Павло КУШПЕЛА