Хоч перевіряючих не бракувало – від автоінспекції, державного технічного нагляду, пожежників з району, до спеціалістів управління агропромислового розвитку райдержадміністрації, складалося враження, що це абсолютно нікого не бентежило. І весь секрет, мабуть, у тому, що відому мудрість – до землі кланяйся низько, той до урожаю будеш близько, тут давно удосконалили. В Усті ще й низько всі кланяються до техніки, з допомогою якої не тільки вирощують хліб, а й збирають збіжжя. Цього вимагають сучасні технології.
А її в господарстві чимало.
Тільки тракторів, починаючи від найсучасніших – «ДжонДір», «Нью-Холенд», до менш потужних, невеликих за габаритами, без яких не обійтися, утримуючи ще й чимале поголів’я худоби – три десятки. Комбайновий парк теж чималий і на всі смаки.
Такому арсеналу, та ще й напередодні жнив, могли б позаздрити багато керівників та спеціалістів.
1640 гектарів, а саме на такій площі належить обмолотити ранні зернові в Усті, навантаження чимале. Але навіть по зовнішньому вигляду чітко вишикуваних в рядах тракторів та комбайнів було видно, що в їх підготовку було вкладено не тільки чималі кошти, а й душу тими, хто цим займається. Після її огляду це підтвердили і представники перевіряючих служб. Зовсім без недоліків, звичайно, не обійшлося, але вони усуваються за короткий проміжок часу і без особливих на те затрат.
Коли тут же, на свіжому повітрі, підбивалися підсумки оглядів, перевіряючими одноголосно було відзначено: в Усті з підготовкою техніки справилися якісно. Присутній на цьому святі-нараді голова райдержадміністрації О.Ф. Снігур зазначив, що набагато краще вирішувалися б питання жнивного комплексу робіт у районі, якби до жнив подібним чином підготувалися всі господарства.
Олександр Федорович виконав почесну місію, привітавши від районної влади керівника господарства П.Г. Марущака з його днем народження, відзначивши його незаперечний авторитет та організаторські здібності.
Дякуючи за щирі слова вітання на його адресу і за бездоганну роботу механізаторам у пору підготовки до жнив, Павло Григорович ще раз нагадав, що основний екзамен для всіх – жнива, ще попереду і до них потрібно неабияк готуватися.
Ставку в цьому господарстві роблять тепер тільки на професійність і знання їх учасників, тому значну увагу приділяють ще і їх навчанню.
Навіть цього дня зуміли викроїти час, щоб провести його. Адже навантаження на збиральну техніку, проти того, яким воно було колись, зросло в рази, тому без відповідної підготовки справитися з ним неможливо. Взаємодопомога, злагодженість у діях всіх учасників жнивного комплексу теж повинні стати рятівним кругом на випадок складних умов. На це теж наголошувалося виступаючими. Все залежне від керівників вже робиться – налагоджено харчування, є де помитися, але і працюючі повинні розуміти, що з робочим часом у жнива не потрібно рахуватися.
Все було гарно, святково і корисно – навіть фото на згадку.
Павло КУШПЕЛА