У сільськогосподарських підприємствах, зокрема, площа ранніх зернових становила більше 22 тисяч гектарів, що дало можливість отримати вал зерна 107128 тонн при середній їх урожайності 48,7 центнера з гектара. За попередніми даними, це на 12 центнерів більше, ніж у минулому році.
Озимої пшениці зокрема, намолочено 90,6 тисячі тонн, при середній її урожайності 50,1 центнера з гектара, озимого ячменю – 11010 тонн при середній урожайності 47,5 центнера з гектара. Горох, який вирощувався на незначній площі, видав по 30 центнерів з гектара, що дало можливість намолотити його 288 тонн. Ярої пшениці, яка також вирощувалася на незначній площі, намолотили 205 тонн, при середній її урожайності 30 центнерів із гектара; ярого ячменю – 4910 тонн, при середній урожайності 35 центнерів із гектара; вівса – 105 тонн, при середній урожайності 25 центнерів із гектара; озимого ріпаку – 9534 тонни, при середній урожайності 26 центнерів із гектара.
Поряд з усім на 23250 гектарах підготовлено грунт під посів озимих, у тому числі близько 4,5 тисячі гектарів – під посів озимого ріпаку.
Продовжуються також роботи по заготівлі кормів. Сіна заготовлено 1200 тонн, сінажу – близько 11 тисяч тонн. Кормових запасів уже заготовлено в цілому до 120 відсотків від потреби. Відтепер можна сказати, що і сіна, і сінажу заготовлено вже достатньо.
Жнива могли б завершитися і раніше, але через те, що погода сприяла цьому, хлібороби орієнтувалися на оптимальне дозрівання хлібо - стою. Завдяки цьому вдалося уникнути невиправданих втрат урожаю, домогтися відповідної його якості.
Директор департаменту агропромислового розвитку ОДА Микола Неїлик повідомив днями на брифінгу, що аграрії Вінниччини зібрали вже другий мільйон тонн ранніх зернових. Також він додав, що жнива на Бершадщині завершено, наближаються до їх завершення і в інших районах області.
За підрахунками, очікуємо небувалого в області урожаю зернових ранньої групи – 2,7 мільйона тонн.