До сільського будинку культури ще зранку потягнулися люди. Про свято в селі нагадували чарівні мелодії місцевого народного духового оркестру під керівництвом О.С. Дунаєвського. Односельчани мали можливість ознайомитися з виставками робіт сільської майстрині-вишивальниці Л.І. Шевчук, а також книг місцевих авторів. А вже потім розпочалися урочистості із вшанування хліборобів.
Найперше на сцену було запрошено і вручено запашний коровай В.В. Гаслу за талант керівника, який вміло організовує роботу господарства. У своєму вітальному слові Віктор Володимирович відзначив: нинішній рік у рослинництві був відмінний, адже природа сприяла тому, щоб виростити гарний врожай.
Тільки декілька цифр: клин цукристих в флоринському господарстві цього року складав 120 гектарів, врожайність цукрових буряків сягає майже 600 центнерів з гектара. Такого в нашій сільськогосподарській зоні, стверджує В.В. Гасло, ще не було. Нарік під цю культуру тут планують відвести близько 200 гектарів.
Флоринські хлібороби ще в кінці жовтня зібрали кукурудзу, яку вирощували на 250 га. Врожайність качанистої в заліку складає 83 цнт/га. Між іншим, товариство цьогоріч не брало кредитів, врожай збирали своєю технікою, єдине – наймали сучасний бурякозбиральний комбайн.
Відмінно, за словами Віктора Володимировича, спрацювали агрономічна й інженерні служби, механізований загін та майстерня, члени рільничої ланки, працівники току та інших підрозділів. Дещо нижчі показники в тваринництві, але там є об’єктивні причини. Незважаючи на певні проблеми та труднощі, тут займаються цією галуззю і утримують близько півтисячі голів ВРХ.
Працівники флоринського господарства, а їх трохи менше ста, отримують за свою працю непогану зарплату – в середньому, за словами керівника, вона становить 1700 гривень на місяць, хоча інколи й значно більше. Заборгованості нема, з пайовиками розраховуються без проблем – видали по вісім центнерів пшениці, дають також кукурудзу, крупу, борошно, олію.
Варто зауважити: того дня на сцені сільського будинку культури були відзначені усі, без винятку, працівники, і це принципова позиція Віктора Володимировича. Можливо, премії були комусь більші, комусь менші, але нікого не забули. Окрім грошових винагород, трудівникам також вручали подарунки, короваї з урожаю нинішнього року (на знімку). А урочистості додавав духовий оркестр, який раз по раз грав туш.
З вітальними словами до хліборобів-односельчан й вдячністю за їхню нелегку працю зверталися і сільський голова С.П. Рожкевич, директор Флоринської ЗОШ І-ІІІ ступенів В.І. Усатюк, священнослужителі о. Назарій і о. Микола, які бажали їм щедрих урожаїв, добробуту, щастя, здоров’я й шани людської.
Школярі принесли букети квітів і разом з директором вручили їх сільським трударям прямо в залі.
Флоринська земля багата і на таланти, в чому присутні мали змогу переконатися, переглянувши концерт. А перед його початком сільський голова С.П. Рожкевич грамотами і преміями відзначив талановитих самодіяльних артистів, народних умільців – керівника зразкового дитячого вокального ансамблю «Світанок» О.М. Гоцуленко, майстриню-вишивальницю Л.І. Шевчук, місцевого поета С.Б. Бондарчука та майстра з лозоплетіння А.К. Александрова.
Завершилося свято гарним концертом, в якому взяли участь вокальний ансамбль «Світанок», духовий оркестр, танцювальний ансамбль «Перлина», Юлія Гречанюк, С.Б. Бондарчук та інші виконавці.
Василь ВЕРБЕЦЬКИЙ