На знімку: – Спасибі за чудовий подарунок! Зліва направо: Тетяна Подобєдова, Василь Мясніков, лікар Сергій Коритний, Василь Залецький
Минулої суботи представники цієї організації побували в райлікарні. До цієї організації входять небайдужі люди, які об’єднані спільними інтересами і прагнуть щось добре та корисне зробити для тих, хто цього потребує. Вона не має власного фінансування, її кошти складаються із внесків членів клубу, свої гроші вкладають також клубипобратими, які є по всьому світу. На згадану акцію відгукнулися їхні колеги зі штату Техас (США). Якщо два клуби об’єднуються, як у нашому випадку, то Ротарі Київ-Малтінешнл подвоює суму. Тож обладнання для Бершаді закуплено на суму майже 10 тисяч доларів.
– Обладнання придбали безпосередньо у заводу-виробника, – розповідає головний лікар райлікарні Василь Залецький. – Якби робили це через посередників, то обійшлося б воно набагато дорожче. Інкубатор, який нам привезли і встановили, поки що перший та єдиний в області. Він зберігає потрібну для новонародженого температуру, вологість. Дитина тут почувається, ніби вона ще в лоні матері.
– Цей проект ми ще лиш розпочали, – сказала секретар Ротарі-клубу Тетяна Подобєдова. – І такі інкубатори мають вже сім райлікарень України.
– А чому на Вінниччині вибрали саме Бершадь?
– У нашому клубі є фахівці, які пов’язані з медициною, ми маємо списки лікарень, які потребують оновлення обладнання і які навряд чи можуть самостійно його закупити. Загалом обираємо віддалені від обласних центрів населені пункти. Використовуємо у своїй роботі систему грантів, розглядаємо звернення, аналізуємо їх і спільно вирішуємо, куди і що направити.
Того дня Тетяна Подобєдова зі своїми колегами, а також спеціалістом управління охорони здоров’я та курортів облдержадміністрації Тетяною Бондаренко приїхали, щоб уладнати деякі формальності. Головний лікар Василь Залецький та завідувач пологового відділення Василь Мясніков розповіли їм про роботу відділення. Гості побували також в інших відділеннях.
Головлікар Василь Анатолійович від імені колективу та пацієнтів щиро подякував за турботу та увагу до закладу.
– Є речі, які ми не в змозі власними силами придбати.
Тож я готовий, якщо буде така можливість, їхати в якусь країну і брати там навіть ту апаратуру, яка була у використанні. Потрібні ж нам апарати для гемодіалізу, цифровий рентген-апарат (наявному вже чверть століття, і великі кошти вкладаємо у ремонт) та багато іншого. Після поділу на дві структури маємо лише одну машину, яка може в екстрених випадках їхати на Вінницю.. А якщо хворих буде більше? Ще ж треба врахувати, що Бершадь, можливо, стане центром госпітального округу.
Дякуючи благодійникам за увагу до їхнього закладу, Василь Анатолійович висловив сподівання, що така співпраця продовжиться і в майбутньому.
Федір ШЕВЧУК