А далі ювіляри з гостями перейшли до будинку культури, де їх із хлібом-сіллю зустріли сільський голова Володимир Фіщук та учасники художньої самодіяльності. Під звуки маршу та оплески односельців ювіляри зайшли до залу, де розпочалося урочисте дійство… Того дня, крім згаданої сім’ї, вшановували ще десять «золотих» пар (три з них не змогли прийти за станом здоров’я). Усіх відзначили грамотами та пам’ятними подарунками.
Дихання свята відчувалося вже при вході до залу – у фойє були облаштовані виставки робіт народних умільців, виробів, що їх представили вихованці дитячих садків та учні школи. А різнобарв’я численних художніх витворів доповнювалося квітами. Окремо – стенди, на яких відтворено етапи історії села. Не обійшли організатори трагічних сторінок минувшини, оформивши мартиролог жертв голодомору.
І сцена будинку культури також була належно оформлена.
Як і годиться, свято відкрив голова села. Володимир Фіщук зробив короткий екскурс в історію, привітав усіх. Присутні вшанували пам’ять тих, хто загинув за всі часи існування села.
Заступник голови райдержадміністрації Валентин Кушпела також привітав своїх односельців зі святом і зачитав вітального листа голови райдержадміністрації Олександра Снігура та голови райради Михайла Бурлаки.
У ході свята вшановували ветеранів Великої Вітчизняної та афганської воєн, чорнобильців. Особлива шана – трудівникам місцевого ТОВ «Устя» – з вітальним словом звернувся до них та всіх присутніх директор Павло Марущак.
Зворушливим був виступ уродженців села, які нині проживають і служать у Москві, полковників братів Окопних – вони приїхали до матері у відпустку. Багато земляків доля занесла у різні регіони України і за її межі, але вони не забувають про свою малу батьківщину, своє коріння.
Окремі блоки вечора присвячувалися школі, лікарні, пошті, дитсадкам, працівникам будинку культури, сільської ради, торгівлі, сфери обслуговування. Не обійшли увагою і майстрів народної творчості. Устя славиться своїми вишивальницями, ткалями, ковалями, художниками, різьбярами, коровайницями.
Вшанували найстаріших жителів, багатодітні сім’ї, призовників, які цієї осені йдуть в армію… А ще ж не обійшли і таку категорію сельчан, як невістки та приймаки. Одним словом, прагнули не забути жодної людини, яка живе в селі.
Для всіх вшанованих знаходилося щире і добре слово, втілене в поетичні рядки, задушевна пісня. Ведучі Олександр Савченко та Галина Безкревна не просто дотримувалися букви сценарію, вони прониклися духом цього гарного сімейного свята.
Вечір пройшов у теплій, щирій, сімейній обстановці. Він засвідчив, що село справді є колискою України. Воно – як одна велика родина. Хай же завжди у ній панують спокій і лад.
Богдан БІЛОУС с. Устя.