Fridge magnet wooden gears

Віджнивували і клас показали

  • Подобається4Не подобається
  • 3 Серпня 2011, 09:00

На знімку: (зліва направо) Щойно завершено останню загінку нинішніх жнив, і першими враженнями діляться заввідділком Петро Павлович Гуртовий, комбайнери Іван Іванович Марін, Юрій Петрович Шарко, Валерій Вікторович Пукай, головний агроном господарства Степан Павлович Загарій, водій Вадим Васильович Рогозянський та агроном відділку Володимир Григорович Анченко

Бершадська філія ПрАТ «Зернопродукт МХП», яку очолює Ю.М. Шульц, одне з господарств району, де ранні зернові культури вирощувалися на найбільшій площі. Озимий ячмінь – на 255 гектарах, на 2140 – озима пшениця, на 368 – озимий ріпак. Але варто було б нам минулої п’ятниці припізнитися після обіду хоча б на 15 хвилин і вже не застали б у полі жодного комбайна. Віджнивувати тут зуміли на такій площі всього за 14 днів.

Напружена хліборобська праця увінчалася успіхом. Озимий ячмінь видав – по 57 центнерів з гектара, озима пшениця – по 72,3 центнера. Навіть озимий ріпак не підвів і видав по 35 центнерів з гектара. Одним словом, віджнивували і довели, що трудилися недаремно, зібравши найкращий урожай в районі.

Головний агроном господарства С.П. Загарій, як і всі керівники, спеціалісти, комбайнери, таким ужинком задоволений. Сорт пшениці «Актор» на окремих площах видав навіть по 92 центнери зерна з гектара. Навіть найнижча його врожайність в окремих місцях – 73 центнери з гектара, може здаватися для багатьох господарств рекордом.

До 35 відсотків у структурі займав сорт «Смуглянка», який видав по 71,2 центнера з гектара.

Щодо технології виробництва зернових, то і головний агроном цього господарства, і будь-хто із спеціалістів могли б розповісти стільки нового, що вистачило б, щоб захистити не одну дипломну роботу по агрономії.

Враховуючи, що урожайність значною мірою залежить від якості насіння, у філії до 150 гектарів поля було зайнято під ділянками його розмноження, на яких висівали супереліту і еліту. Тож не купляли вже насіння, а мали власне, адаптоване, що немаловажно, до грунтових умов господарства.

Щодо технології виробництва зерна, то у С.П. Загарія на дану проблему особливий погляд. На його думку, на неї не можна дивитися, як і вирішувати, однобоко. Одну з найголовніших ролей відіграє людський фактор. Враховувати потрібно і обізнаність спеціалістів, і забезпеченість засобами хімічного захисту рослин та мінеральними добривами, пальним, сучасною технікою. Причому, технології розпочинаються не з виходом у поле, а заздалегідь плануються тими, хто вирощуватиме урожай. Зазвичай в службовій машині С.П. Загарія цілий агрокабінет із записами і підрахунками. Як результат, розбіжність між показниками урожайності між відділками один-два центнери. Чим не доказ грамотного підходу до вирощування зернових. Але і в даному випадку бирлівські поля виявилися у цьому році найурожайнішими – кожний з 586 гектарів озимої пшениці видав по 75,2 центнера зерна.

При такому урожаєві, звичайно, навіть з готовим вирощеним не так просто справитися, дати йому раду. В даному випадку, якби не сучасна зернозбиральна техніка, то віддача гектара могла б бути іншою. Але і про це подбали у «Зернопродукті» – жнивували чотирма комбайнами «Мега360» і трьома найсучаснішими «Класами-760» з десятиметровим захватом жатками.

Щодо самої організації жнив, то з самого початку було прийнято рішення рахувати комбайнерам не обмолочені гектари, а намолочений хліб.

Причому, щоб не допускати втрат, комбайнові екіпажі працювали тільки світловий день.

Було названо і героїв жнив – комбайнерів. Це Юрій Петрович Шарко, Михайло Григорович Панасюк, Анатолій Дмитрович Лаврук, Анатолій Олександрович Череватий, Юрій Михайлович Бойчук, Дмитро Васильович Миронов. Проте навіть при такій урожайності при належній організації праці кожному з комбайнових екіпажів вдавалося збирати хліб в середньому на 20-22 гектарах за день.

Заздалегідь потурбувалися в цьому році і про те, щоб не було полеглиці, застосувавши регулятори росту рослин. Але і тут є свої особливості. Як виявилося, найкраще реагує на цей препарат сорт «Актор».

Щоб перевезти у стислі строки таку кількість зерна, довелося використати всі 57 наявні у господарстві автомобілі. Найкраще, за словами спеціалістів, відзначилися водії Дмитро Адейович Росляк, Олександр Павлович Гуртовий, брати Олександр і Василь Люльчаки, Сергій Броніславович Семенда, Анатолій Володимирович Гончар.

Щоб не виникало проблем з доробкою збіжжя, яке щодня поступало з площі 200 і більше гектарів, заздалегідь добре підготували 4 зернотоки, на яких працювали сім ЗАВІв.

Тому під відкритим небом, у день приїзду, зерна практично не було, все звезли як не у склади, то у піднавіси, значну його частину вже було відтранспортовано на елеватори.

За попередніми розрахунками нинішній вал ранніх зернових у цьому господарстві становитиме 16 тисяч тонн.

Таким він вже був у 2009 році, але тоді ранні зернові культури вирощували на дещо більшій площі.

Зерно за орендовані пайові наділи почали видавати теж – по 8 центнерів пшениці і по два ячменю за пай.

Завдячують злагодженій роботі на жнивах їх учасники і завідуючим відділками В.М. Бандушу, П.П. Гуртовому, М.М. Палисюку та С.П. Цимбалюку.

У цьому господарстві дозріває також непоганий урожай кукурудзи, яку вирощують на 4286 гектарах. Торік на кожному з 3339 гектарів вона видала по 109 центнерів. Орієнтуючись на види на врожай, нижчою її урожайність у цьому році не передбачається.

За попередніми даними середня врожайність ранніх зернових в господарстві становитиме не менше 68 центнерів з гектара.

Павло КУШПЕЛА


Дивіться також в розділі  В громадах
» 16.06.2018 У день Святого Духа (28 травня) в Березівці урочисто відзначили десятиріччя з часу освячення сільського храму Івана Богослова.
» 16.06.2018 Депутат облради Володимир Зарічанський ініціював створення пам’ятника Кобзареві у рідній Війтівці. Погруддя генія літератури та пророка нації виготовляє відомий скульптор, народний художник України, доцент кафедри скульптури Харківської державної...
» 16.06.2018 Бершадська амбулаторія загальної практики – сімейної медицини цього року визнана кращою у районі серед амбулаторій ЗПСМ. Із 2016 року очолює установу мудра жінка, знавець своєї справи, лікар вищої категорії Антоніна Іванівна Колесник. У медицині...
» 16.06.2018 Відділення невідкладної (екстреної) медичної допомоги (НЕМД) визнано кращим відділенням Бершадської ОЛІЛ. У більшій його частині проведено ремонти, які ще тривають.
» 16.06.2018 Заради дітей
» 16.06.2018 Краще відділення
» 16.06.2018 Згуртованість, професіоналізм, колегіальність та послідовність – головні критерії діяльності медиків району
» 15.06.2018 Спиртозаводу нема, а спирт виробляється
» 15.06.2018 Переможці 15 обласного конкурсу
» 08.04.2018 Ефективне реагування на надзвичайні ситуації
Всі статті розділу В громадах »
Цікаві фото
4 фото   
<b>Вінниччина очима редактора. Хмільниччина - тур другий.</b><br />Хоч надворі веселилася зима, а дорога скоріш за все нагадувала льодову ковзанку, до Хмільника добралися вчасно,...
3 фото   
<b>"Золотий Олімп" обдарованої молоді</b><br />Педагоги Бершадщини вміло плекають юні інтелектуальні таланти. Яскраве підтвердження цьому – успіхи бершадських...
4 фото   
<b>На карті України з’явилася «Країна чеснот»</b><br />В українських школах завершився навчальний рік, пролунав останній дзвоник, і за вікном уже майже літо. Для дітей це –...
7 фото   
<b>Стати кращими – не просто</b><br />До Дня працівників ветеринарної медицини: Напередодні професійного свята сиджу за столом над чистим аркушем паперу,...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Бершадь
Кудрявцев Степан Федотович (1913) 1913 р., росіянин, робітник. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 22.09.44. Похов. Румунія.

З історії Бершаді
Успішне завершення відбудови та дальшого розвитку народного господарства трудящі Бершаді відзначили новими трудовими досягненнями. Великий обсяг капітальних робіт здійснено на спиртовому заводі, внаслідок чого підприємство перетворилося на комбінат. Крім спирту, тут почали виробляти кормові дріжджі й пиво. Під час реконструкції багато творчої видумки виявили кваліфіковані робітники —... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Віджнивували і клас показали - В господарствах і громадах, селах Бершадського району та м. Бершадь - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники
  • Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
    Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
    18.05.2020(063) 431-41-18
  • . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
    . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
    13.04.2020(067) 225-27-18
  • . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
    . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
    08.04.2020(096) 095-84-08
  • ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
    ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
    16.03.2020(098) 908-43-57
  • Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
    Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
    27.01.2020(068) 041-74-83
  • Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
    Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
    26.08.2019(097) 487-43-42
Всі оголошення Розмістити оголошення