Fridge magnet wooden gears

Щоб врожаїлась нива на славу

  • Подобається0Не подобається
  • 25 Червня 2011 р

На знімку: учасники конференції на дослідних ділянках Бершадської філії «Зернопродукт МХП». Фото Сергія КІСИКА

Якщо висловлюватися мовою відомого вченого, директора інституту фізіології рослин і генетики НАН України, автора багатьох сортів озимої пшениці В.В. Моргуна, то на Бершадщині минулого вівторка зібралися всі, хто хоче мати хліб. Це науковці, заступники начальників головних управлінь агропромислового розвитку облдержадміністрацій, керівники Державних насіннєвих інспекцій, базових господарств багатьох областей України, представники засобів масової інформації. А так, як завітали ще й гості з Придністров’я, яким теж не байдужа подальша доля сільськогосподарського виробництва і які з повагою ставляться до сортів озимої пшениці інституту фізіології рослин і генетики НАН України, дану зустріч можна було б навіть назвати міжнародною.

Науково-практичну конференцію «День поля – нові сорти зернових культур та їх роль у збільшенні виробництва якісного зерна» відкрив директор ПрАТ «Зернопродукт МХП» М.І. Кучер, на базі Бершадської філії якого вона проводилася.

Як і годиться, науковцям, які, по суті, є флагманами сільськогосподарського виробництва, зокрема В.В. Моргуну, було вручено запашний коровай. Людей, які пов’язали свою долю з виробництвом якісного зерна, поряд з іншими привітав і голова рай держ адміністрації О.Ф. Снігур.

Надзвичайно приємно, сказав він, що дана конференція проводиться саме на базі Бершадського району, зокрема Бершадської філії ПрАТ «Зернопродукт МХП», яка сповна виправдала славу району, як уславленого хліборобського краю. Урожайність зернових на багатьох її полях – по 80 центнерів з гектара, а на дослідних ділянках вона навіть перевищує сто центнерів. Тож таке зібрання фахівців, управлінців за ініціативи ПрАТ «Зернопродукт МХП» буде корисним для всіх сільськогосподарських підприємств району.

Після ознайомлення з очолюваним ним господарством М.І. Кучер запевнив, що віддають перевагу сортам озимої пшениці селекції інституту В.В. Моргуна саме тому, що вони завжди виграшні і ще жодного разу не підвели.

В.В. Моргун у своєму виступі нагадав, що національною програмою розвитку зернового господарства в Україні поставлено завдання подвоїти його виробництво в цілому в державі і довести до 80 мільйонів тонн. Одним із найважливіших факторів, від яких відсотків на 60 залежить його виконання, є впровадження у виробництво нових сортів. Але без добрив, зауважив він, великого урожаю не буває, тому інститут вже впроваджує у технології використання рідких мінеральних добрив, які ефективніші та ще й дешевші від сипучих. Аграрну стратегію, щоб адаптуватися до виробництва зерна у нинішніх кліматичних умовах, які змінилися, пора змінити вже взагалі. А щодо дешевого продовольства, то за словами академіка, гра з цим закінчується, тому на місцях усі повинні скористатися ростом цін на зерно на благо власної економіки.

Заступник директора інституту фізіології рослин і генетики НАН України В.В. Швартау зупинився на сучасних технологіях захисту посівів озимої пшениці, не менше змістовним був і виступ керівника відділу по роботі з клієнтами Є.В. Саніна. Він, зокрема, зауважив, що чорноземів в Україні найбільше, а урожаї ще збираємо чомусь менші, ніж в інших державах. А це означає, що в нас є ще багато невикористаних резервів.

Сорти пшениць інституту В.В. Моргуна, звучало впродовж всієї конференції – це велика праця, і ПрАТ «Зернопродукт МХП» співпрацює з даною науковою установою не випадково. Таких по значимості закладів є тільки два в світі.

На жаль, не обійшлося під час проведення даного зібрання і без гірчинки. Науковці змушені були звернутися до присутніх підтримати їх звернення до уряду, Президента, щоб ті допомогли їм захиститися від рейдерських нападів на їх дослідні поля у Глевасі на Київщині. Так, як судовій тяганині у цьому плані не видно вже ні кінця, ні краю, учасники конференції одноголосно проголосували за підтримку даного звернення.

Практична частина конференції навіть дещо звеселила її учасників. Наприклад, коли чотири комфортабельні автобуси з гостями району вирушили на поля Бершадської філії ПрАТ «Зернопродукт МХП», зокрема на Демидівське відділення у Тростянецькому районі, М.І. Кучер пожартував, що їхні поля, мовляв, чисті від бур’янів, а де вони забур’янені, то поля інших господарств, після чого всі засміялися. Проте дуже швидко всі переконалися, що у даному жарті була доля правди.

Поля Бершадської філії дійсно вигідно відрізнялися по чистоті від деяких у Тростянецькому районі. І це незважаючи на те, що у «Зернопродукті» давно вже відмовилися від оранки.

Найбільше враження на всіх справили дослідні ділянки з найновішими сортами озимої пшениці, які у газеті неможливо було б навіть перерахувати. І кожному з них В.В. Моргун дав вичерпну характеристику.

Отже, сучасні технології, техніка, сорти озимої пшениці є досить важливими факторами нарощування виробництва зерна у нашій державі і без жодного з них не обійтися. Але до названих М.І. Кучер додав і ще один не менш важливий: вся суть справи не тільки в них і навіть не в найсучаснішій техніці, а насамперед у нас, в людях. Як ми поставимося до виконання поставлених завдань, те і будемо мати.

Павло КУШПЕЛА


Дивіться також в розділі  В громадах
» 16.06.2018 У день Святого Духа (28 травня) в Березівці урочисто відзначили десятиріччя з часу освячення сільського храму Івана Богослова.
» 16.06.2018 Депутат облради Володимир Зарічанський ініціював створення пам’ятника Кобзареві у рідній Війтівці. Погруддя генія літератури та пророка нації виготовляє відомий скульптор, народний художник України, доцент кафедри скульптури Харківської державної...
» 16.06.2018 Бершадська амбулаторія загальної практики – сімейної медицини цього року визнана кращою у районі серед амбулаторій ЗПСМ. Із 2016 року очолює установу мудра жінка, знавець своєї справи, лікар вищої категорії Антоніна Іванівна Колесник. У медицині...
» 16.06.2018 Відділення невідкладної (екстреної) медичної допомоги (НЕМД) визнано кращим відділенням Бершадської ОЛІЛ. У більшій його частині проведено ремонти, які ще тривають.
» 16.06.2018 Заради дітей
» 16.06.2018 Краще відділення
» 16.06.2018 Згуртованість, професіоналізм, колегіальність та послідовність – головні критерії діяльності медиків району
» 15.06.2018 Спиртозаводу нема, а спирт виробляється
» 15.06.2018 Переможці 15 обласного конкурсу
» 08.04.2018 Ефективне реагування на надзвичайні ситуації
Всі статті розділу В громадах »
Цікаві фото
6 фото   
<b>Г.М. Заболотний: нас єднає Бершадська земля</b><br />Голова обласної ради побував із дводенною робочою поїздкою у районі. Приїзд Григорія Михайловича очікувався багатьма...
3 фото   
<b>Юні бершадські футболісти на турнірі в Італії</b><br />За ініціативи спортивної школи КО «Бершадська РДЮСШ «Ровесник» і натхненної, значної підтримки прихильників футболу,...
3 фото   
<b>Вітаємо переможців конкурсу</b><br />Підбито підсумки конкурсу малюнків на тему «Книга у моєму житті», який тривав у травні 2018 р. під час місячника...
2 фото   
<b>Соціальні послуги служби зайнятості нового покоління</b><br />Зростаючі масштаби безробіття, збільшення його тривалості потребують підвищення ефективності діяльності служби...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Красносілка
Перевезій Феодосій Федорович (1912) 1912 р., українець, робітник. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 00.01.42.

З історії Бершаді
Бершадь помітно зростала (з 1904 року вона стала містом), а умови життя трудящих лишалися важкими. Хоч кількість населення досягла вже 12 тис, у місті не було каналізації, водогону, електричного освітлення. 4 церкви, синагога, 6 молитовних будинків. У місті була тільки земська лікарня на десяток ліжок і заводський медичний пункт. Прагнучи змінити таке становище, трудящі боролися за свої права... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Щоб врожаїлась нива на славу - В господарствах і громадах, селах Бершадського району та м. Бершадь - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники
  • Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
    Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
    18.05.2020(063) 431-41-18
  • . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
    . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
    13.04.2020(067) 225-27-18
  • . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
    . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
    08.04.2020(096) 095-84-08
  • ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
    ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
    16.03.2020(098) 908-43-57
  • Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
    Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
    27.01.2020(068) 041-74-83
  • Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
    Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
    26.08.2019(097) 487-43-42
Всі оголошення Розмістити оголошення