Незважаючи на те, що устянами щороку приділяється особлива увага даному заходу, у цьому році, здається, його було організовано ще краще, ніж у 2010-му. Особливої впевненості у тому, що тут неабияк підготувалися до жнив, додавали виставлені на лінійку готовності два нових найсучасніших зернозбиральних комбайни «Нью Холенд». Поряд з ними були підготовленими до виходу в поле «Клас» і «Дон-1500». В арсеналі найсучасніших знарядь тут і трактор «Джон Дір». Так що проблем на жнивах в Усті не повинно бути.
Крім того, що суттєвих недоліків при огляді техніки не було виявлено, всі механізатори мали відповідні категорії допусків до роботи, були про - атестованими, кожна з машин – укомплектована засобами пожежогасіння, медичними аптечками, знаками аварійної зупинки тощо.
Цікаво, що придбання нової техніки в устянському господарстві, яке очолює П.Г. Марущак, стало звичним явищем. От і нещодавно придбали ще й імпортну косарку, скориставшись певними пільгами при її придбанні.
Готуючи механізаторів до роботи у пору тієї чи іншої кампанії, тут не тільки приділяють увагу повторенню регулювань вузлів та механізмів, а і тому, щоб кожний з механізаторів знав скільки саме він заробить під час виконання тієї чи іншої роботи. Робочі плани тут – понад усе.
Ставку роблять, звичайно, на нові зернозбиральні комбайни і на обмолот прямим комбайнуванням, але про всяк випадок готуються і до роздільного збирання, якщо без нього не можна буде обійтися.
Коли проводили навчання з механізаторами, запросили у господарство фахівців, які більш поглиблено навчили обслуговувати імпортні машини та знаряддя.
А організовувати сільськогосподарське виробництво саме таким чином в Усті вдається тому, що спеціалісти постійно працюють з прицілом на майбутнє. Хто кому, наприклад, не давав в інших селах щороку відраховувати хоч якусь частину коштів з прибутків на оновлення машиннотракторного парку?
Якщо навіть міністр сільського господарства на одній із нещодавніх нарад сказав, що на цьогорічних жнивах лише прогнозовані втрати врожаю можуть сягати до 15 відсотків, то в Усті неабияк готуються, щоб не допустити і їх. Звичайно, за відповідальне ставлення до техніки механізаторів у цьому господарстві прийнято заохочувати, що було зроблено і в цьому році.
Якщо ж брати ситуацію з підготовкою до жнив в цілому по району, то в Усті підготувалися до них найкраще. Наближаються вже до такого рівня і у Флорино, Сумівці та Кошаринцях, не відстають у ФГ «Новосулківське», добре підготувалися до хлібозбирання і у М’якоході.
Звідкіля на все беруться кошти? В Усті, наприклад, скрупульозно ставляться до обліку затрат навіть при використанні кожної окремої одиниці техніки. Як тільки вони при використанні якогось із тракторів не відповідають виконаній ним роботі, його негайно ставлять на стоянку і шукають інший вихід із ситуації. Рахують у цьому ТОВ навіть те, скільки в кого порушень по лінії ДАІ і на яку саме суму скоїв їх той чи інший водій чи тракторист. І як тільки це було зроблено з їхньої вини, штрафи вони платять із власної заробітної плати. Такий підхід теж дисциплінує.
А ще в Усті купляють техніку під конкретних механізаторів, яких спочатку навчають працювати на ній, стажирують.
Характерним у цьому господарстві є і те, що на кожному з комбайнів – по два комбайнери, що є гарантією того, що техніка використовуватиметься сповна.
Своєрідний підхід тут і до вирішення кадрової проблеми механізаторів взагалі, з підбором яких у деяких селах вже проблеми. У свій час, прогнозуючи ситуацію, тут підготували для цього водіїв КамАЗів. Тепер і самі вони задоволені роботою та заробітками, і господарство тільки у виграші. А ще в Усті всі працюючі знають, що їм завжди буде надано допомогу на випадок якихось непередбачуваних обставин, подій.
Отже, залишається лише побажати жниварям щедрих ужинків.
Василь ЧОРНОБАЙ, начальник інспекції Держтехнагляду у Бершадському районі.