Форум «Вінниччина – бізнес в центрі України» зібрав понад 400 учасників. На запрошення обл - держадміністрації приїхали іноземні делегації з Росії, Білорусі, Ізраїлю, Словаччини, Хорватії, Угорщини та Польщі. В останній момент від участі в форумі змушені були відмовитися китайці у зв’язку зі стихійним лихом в країні. Також в роботі форуму взяли участь інвестиційні компанії та фонди, банки, консалтингові та інші організації, що сприяють залученню інвестицій.
Презентуючи потенціал Вінницької області, голова обл держ адміні - страції наголосив на перевагах для бізнесу в регіоні: «Наш регіон має всі передумови для цього: і вигідне географічне розміщення, і наявну інфраструктуру з потенціалом для її розбудови, і кваліфіковану робочу силу». Він додав, що влада постійно працює над тим, аби інвестору в області було комфортно. «Ми створюємо сприятливі умови для того, щоб в області впроваджувались заплановані інвестиційні проекти. Адже це нові робочі місця, збільшення виробництва та покращення торговельного балансу».
Сьогодні, за словами Миколи Джиги, інвестора найбільше хочуть бачити в незайнятих сегментах ринку.
Зокрема, є значні резерви мінерально-сировинної бази, які може використати будівельна промисловість. В області чи не найбільші в Україні запаси каоліну, вапняку та флюориту. До того ж попит за кордоном на цю продукцію є, зазначає губернатор: «Регіон багатий на неметалеві корисні копалини. В першу чергу це родовища каолінів, які є одними з найбільших і найкращих не тільки в Україні, а й у Європі. При цьому в області на сьогодні виробляється близько 70 тис. тонн каолінового концентрату, або близько 4% від потреб Західноєвропейського ринку».
Також в області наявне широке поле діяльності на ринку інформаційних технологій.
Швидкісний Інтернет-зв’язок та розгалужена мережа ліній волоконно-оптичного зв’язку дозволяє створювати у Вінниці дата-центри для розміщення інформаційних серверів. Поки що такі центри є лише в столиці та Одесі.
На новий етап розвитку сфери туризму і рекреації керівник області розраховує у зв’язку з офіційним визнанням курортополісу Хмільник здравницею державного рівня. «З прийняттям цього закону, місто та район отримають не тільки приватні інвестиції, а й значну фінансову підтримку з боку держави.
Владою міста та району підготовлено 7 земельних ділянок розміром від 9 до 52 гектарів для реалізації інвестиційних проектів», – повідомив Микола Джига учасникам форуму.
Роботу першого інвестиційного форуму голова Вінницької обласної державної адміністрації Микола Джига охарактеризував як «навчально-тренувальний». Він також наголосив на важливій ролі особистих відносин в активізації двосторонніх зв’язків між державами та бізнесовими колами. «Проведення цього форуму відкриває величезні можливості для Вінницького регіону, адже нічого не буває із нічого. І я думаю, що наша зустріч «вдалась». Я назвав її навчально-тренувальною, тому що це перший такий інвестиційний форум, переконаний, що таке спілкування повинно бути – воно сприятиме нашим добрим відносинам», – сказав Микола Джига.
Бершадську делегацію на форумі очолювали голова райдержадміністрації О.Ф. Снігур та голова районної ради М.Г. Бурлака (на знімку).
Для довідки: Загальний обсяг іноземних інвестицій, спрямованих в економіку області, станом на 1.01.2011 року становить 212,5 млн. дол.
Протягом 2010 року в підприємства регіону іноземні інвестори вклали 39,4 млн. доларів інвестицій.
Найбільш інвестиційно привабливими галузями промисловості є переробна – 88,6 млн. дол. та добувна – 23,5 млн. дол.
Найбільші суми інвестицій надійшли з таких країн як: Німеччина — 45,2 млн. дол., Польща — 30,9 млн. дол., Франція 30,2 млн. дол., Кіпр, Ліхтенштейн та Росія — 23,5, 14,3 та 13,4 млн. дол. США відповідно.
Ірина КРАВЧЕНКО, помічник голови облдержадміністрації