Це відчувається і в нашому районі, де сільгосптоваровиробникам настійливо рекомендували й доводили окремим навіть завдання по посіву вже названих культур.
Як виконується все це, а також побачити хід посівних робіт безпосередньо на полях – з такою метою голова райдержадміністрації О.Ф. Снігур відвідав минулої суботи флоринське господарство.
Його керівник В.В. Гасло розповів про особливості нинішньої посівної кампанії, про її хід та матеріально-технічне й організаційне забезпечення. В доброму стані нині озима пшениця, яка вирощується на площі 800 га. Того дня якраз завершували внесення тут гербіцидів.
Перші сходи побачили вже на площі 65 га й цукрових буряків. Однак очільника району зацікавило виконання збільшеного завдання по посіву цієї культури, тож побували й на іншій п’ятидесятип’ятигектарній площі, де додатково завершувався посів цукристих. Здійснював його німецькою сівалкою «Оптіма» відомий в районі механізатор, заслужений працівник сільського господарства України М.В. Бендовський.
Разом з ним працювали ще два механізатори на своїх тракторах – В.М. Побережний проводив каткування грунту, а П.Т. Рогозянський здійснював підвіз імпортного насіння.
Тож їх розмова з головою райдержадміністрації та керівником господарства була зацікавленою і відвертою (на знімку).
Ще до дощів на флоринських полях встигли посіяти 100 га ярого ячменю та 50 га ярої пшениці. Тож тепер проводився посів кукурудзи, якою буде засіяно 400 гектарів. З його ходом також ознайомився О.Ф. Снігур. Він спілкувався з механізаторами В.В. Вороньком та А.П. Кисілем, які потужним трактором «Ньюхоленд» і американською джондіровською сівалкою здійснювали якісний посів качанистої. І хоч флоринські поля за вмістом гумосу чи не найгірші в районі, та ще й яруги і схили перерізають поля, саме завдяки сучасним технологіям вирощування тут домагаються високої врожайності.
Цього року в господарстві буде посіяно ще 300 гектарів соняшника, 20 – гороху і 5 гектарів гречки.
В цілому посівні роботи тут ведуться організовано, на високому рівні.
Павло БАЙДАЛЮК