Директор ПП «Відродження» М.В. Кінаш(у центрі) вітає зі святом та досягнутими показниками керівника механізованого загону Василя Миколайовича Бородіна(ліворуч) та його внука Миколу, який працює механізатором. Фото Руслана БАЙДАЛЮКА.
Не легко, звичайно, все давалося. Михайло Васильович так і відзначив,що всі десять років ні для кого не були прогулянкою, а важкою працею.
Особливо важко довелося тоді, як організовувалися.
Техніку змушені були наймати. Проте, навіть не вдаючись у конкретні показники, достатньо відзначити, що плюсів за всі ці роки тут домагалися по всіх позиціях. І це незважаючи на те, що пережили дві засухи. Тільки техніки тут закуплено на 900 тисяч гривень. І вся вона тепер з електростартерним запуском.
Останні роки щороку по 200 тисяч гривень вкладали тільки у запасні частини. А головне – вдалося домогтися перемін в оплаті праці.Якщо, коли починали, вона становила 65 гривень намісяць і було 70 тисяч гривень заборгованості, а це півроку невиплати, то тепер в середньому у місяць вона становить 933 гривні або збільшилася у 9,4 рази. У механізаторів, водіїв вона ще вища.
Надалі тут поставили за мету, щоб не меншими темпами зростала ще і продуктивність праці.
У селі збереглося все майно,обробляється 955 гектарів ріллі. З кожним роком збільшуються виплати на паї.
На сьогодні з впевненістю можна сказати: село від того тільки виграло, що тут було створено приватне підприємство і що його очолив М. В.Кінаш. Адже саме завдяки його сприяннюі допомозі тут і газифікувалися, і добре функціонує соціальна сфера. Сто тисяч гривень тільки було вкладено у дитячий садок, щоб він почав діяти.
Навіть у нинішньому засушливому році тут намолотили 2252 тонни зерна і цей показник виявився найбільшим за останні роки.
Тож Михайлу Васильовичу залишалося тільки дякувати всім за працю, зокрема механізаторам. А їх колектив йому вдалося сформувати такий, що тепер можна тільки позаздрити.
Помітних перемін, що не маловажно, вдалося досягнути і у наведенні дисципліни.
Навіть на зборах було відзначено,що в цьому році не було жодного випадку появи на роботі у нетверезому стані.
У господарстві почали створювати свиноферму і навіть мають вже перші сто тисяч гривень виручки від реалізації отриманих приростів. А чого варто було сприяти населенню у придбанні 180 поросят. І цю практику мають намір продовжити.
Виручка ж від реалізації всієї продукції сягнула більше 2,3 мільйона гривень. Але коли Михайло Васильович розклав усі витрати, як кажуть по «поличках», хоч вони тільки на користь, чистого прибутку залишилося лише 250 тисяч гривень, при рентабельності 12 відсотків. А ще ж на 420 гектарах посіяно озимі культури, які у доброму стані, так що створено добрий фундамент на наступний рік, і запаси пального, мінеральних добрив, засобів хімізації, на складах зберігаєтьсящейчимало вирощеної продукції. Не може не радувати і те, що вдалося погасити всі борги.
Але тут М. В. Кінаш змушений був подякувати ще й нинішньому співзасновнику О.І. Коломійцю, який разомзі своєю командою не побоялися підставити плече господарству у важку хвилину.
Витрати дизельного палива доведено вже до 68 літрів на гектар, до 19 літрів – бензину.
Обидва показники, а також витрати мастильних матеріалів, покращилися до минулого року.Зекономили і на запасних частинах. Усе це посприяло тому, щоб окремі механізатори заробили за 10 місяців по 16-17 тисяч гривень.
Не заробляє тут, як відзначалося на зборах, тільки той, хто не хоче.
Йшлося, звичайно, і про проблеми, як от крадіжки. Але відчувалося, що і їм тут ось ось зуміють покласти край.
Дякував Михайло Васильович, звичайно, і пенсіонерам, які неабияк виручали в окремі періоди робіт.
Плани перед колективом надалі було поставлено грандіозні, але з усього було видно, що тут готові їх виконувати.
Від співзасновників на зборах виступив голова наглядової ради, власник Удицького цукрозаводу О.І. Коломієць, який теж визнав наскільки працьовитий даний колектив.
Він обіцяв посприяти не тільки технічному переоснащенню господарства, а й створенню робочих місць для молоді. Поряд з усім закликав присутніх разом думати, як дбати за майбутнє.
Те, що ПП «Відродження» впевнено рухається вперед, відзначив і начальник районного управління агропромислового розвитку райдержадміністрації В. С. Бондаренко.
Нині воно вже у першій десятці кращих господарств району і всі роботи тут виконуються своєчасно.
У своєму виступі редактор районної газети П.І. Байдалюк висловив на адресу трудівників цього села найкращі побажання і впевненість, що це село і завтра буде на рівні, бо тут є для цього необхідна база.
Ну і, звичайно, яким би то було свято без подарунків.
Почесні грамоти, грошові подарунки вручали і колективам, і кращим виробничникам, всім, хто на те заслужив.
Багатьом, в тому числі і М.В.Кінашу, від вдячних односельчан було вручено запашні короваї. По завершенню всі мали змогу переглянути чудовий концерт за участю викладачів та учнів Бершадської музичної школи.